Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Titeket mivel ijesztgetttek...

Titeket mivel ijesztgetttek kiskorotokban?

Figyelt kérdés
Ilyesmikre gondolok, mint a zsákos ember, a rendőr bácsi, a doktor bácsi, a mumus, bubus, böbőc, vagy a mindenféle egyéb szörnyetegek...

2018. okt. 16. 12:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%

Nem ijesztgettek.

És én sem ijesztgetem a gyerekem. Miért tenném?

2018. okt. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
78%

Szüleim sosem ijesztegettek

Az óvodában pedig azzal hogy bezárnak az egerek közé

2018. okt. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Réztökű bagoly, batyus cigány, mogyoróvessző, klotyómanó :D
2018. okt. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
98%
Nálunk rézfaszú bagoly volt még Mari néni. :D
2018. okt. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyszülők azzal, hogy feljön a kígyó a ház alól, ha dübögve szaladgálunk. Mondjuk már akkor is csak azt gondoltam, azért mondják, hogy ne szakadjon be alattunk a padló vagy hogy ne zavarjuk a dédit, aztán felnőttként olvastam, hogy ez a "kígyó lakik a ház alatt" valami népi babona.

Rendőrbácsi csak azért került elő, hogy megvárjuk a zöldet, doktorbácsi meg gyanús iskolaundoritisz kapcsán - de egyiket sem lehetett azért komolyan venni.

(A vécében meg nálunk csatornamatyik laktak, de ők abszolút barátságosak voltak

- még kicsiként amolyan rászoktató jelleggel:))

2018. okt. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Mamám mondta mindig hogy ne pazaroljuk a villanyt mert jön a Gorbacsov bácsi és nem ad villanyt..

Akkor kisgyerekként ez olyan abszurd volt hogy nem is érdekelt, nem tudtam nyilván kit jelent..

Meg mindig mondta hogy ha meghal akkor is figyel minket meg neki hátul is van szeme, de ezeket se hittem el :)

Szóval nálunk inkább mama volt aki próbált ijesztgetni, szüleimnél nem emlékszek ilyen nevelésre.

2018. okt. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Tollas-zsidó, azt mondták, hogy a gyerekeket felkockázzák és megfőzik egy nagy piros zománcos lábasban. Rettegtem ha fehér zsigulit láttam ( azzal jártak akkoriban). A nagyobb kölykök szivatták ezzel a kisebbeket.
2018. okt. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Én sem emlékszem, hogy engem ijesztgettek volna valamivel, de egyik ismerősöm mesélte, hogy ő a Székfejűtől félt. Egy bácsi, akinek a feje helyett szék van a nyakán és a rossz gyerekeket elviszi magával. Elég ijesztő még így is.


Én kisgyerekként a szellemektől, űrlényektől féltem nagyon. De leginkább az űrlényektől...

2018. okt. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
#9 vagyok. A lényeg lemaradt: úgy szólt a székfejű története, hogy a rossz gyerekeket ugye a feje helyén lévő székre ültette, úgy vitte el őket.
2018. okt. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
93%
Apa mondta néha, ha nem akartam menni, hogy majd elvisz a zsákos. Sosem ijedtem meg igazán, bár nem tudom mi értelme ezeknek a hülye ijesztgetéseknek.
2018. okt. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!