Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hallotok olyanokat, hogy...

Hallotok olyanokat, hogy manapság a fejlett technika dacára, mégis sok rendellenességgel, betegséggel, szülési sérüléssel stb. született csecsemő, kisgyermek van?

Figyelt kérdés

Mi is ebbe a kategóriába tartozunk. Járunk dévényre és a gyógytornász a múltkori kezelésen mesélte, hogy számára elképesztő ütemben nő azoknak a száma, akik születés után kezelésekre, rehabilitációra és egyebekre szorulnak. Azt mondja, hogy annyi a jelentkező, hogy nem is tud mindenkit fogadni és nagyon sok a koraszülött és szülési sérült baba.

Ti is hallottatok ilyesmit vagy tudtok ilyenről?


2010. jún. 24. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez természetesen így van, de nem a technika dacára, hanem éppen azért.

Ma nagyon sokolyan gyerek "megmarad" aki akár még 20 évvel ezelőtt is nem élte volna túl a terhességet, születést, vagy az első pár hetet. Ezek ma élnek.

2010. jún. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Fejlett technika dacára": pontosabban ezt úgy értettem, hogy pl egyik ismerősöm a terhessége alatt 3-szor volt 4D UH-on és egyszer vették észre, hogy a gyermekének nyitott gerince é dongalába van. :(

Egy másik környékbeli anyuka babája halva született egy genetikai rendellenesség miatt, amit az AFP-nek ki kellett mutatnia.

A mi problémánk nem ilyen eredetű, szülési sérülés következménye, de épp eléggé elkeserítő, hogy sok ilyen van.

2010. jún. 24. 14:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem régen is volt sok ilyen, csak a kevésbé súlyosakkal nem jártak semmilyen fejlesztésre, mert nem volt "divat". Sok esetben az orvos is legyintett rá, pl. megkésett mozgásfejlődésnél "Majd kinövi, nyugodjon meg anyuka." címszóval. Ma egy valamire való gyerekorvos észreveszi a kisebb problémákat is, és időben küldi Dévény tornára.
2010. jún. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos át is éltem:( Első kisfiam 3 napot tölthetett velünk, mert súlyos szív-fejlődési rendellenességgel született. A terhességem teljesen problémamentes volt, minden vizsgálati eredmény tökéletes, 4-D UH is volt.


Ma már tudom, az "átlagos" terhességi protokoll meg sem közelíti a magán vizsgálatokat. Sajnos!


A második babánkkal felkutattam jó néhány plussz vizsgálatot, és saját szememmel láttam, mi a különbség egy normál UH felbontása és egy speciális UH gép között. Azt is tudom, az első fiam betegsége már a 11-12. héten kimutatható lett volna egy ilyen UH-gal és persze szakorvosi elemzéssel:( De amíg az ember nem szembesül ilyen dolgokkal, fel sem merül benne, hogy egyéb lehetőségeket, vizsgálatokat keressen. És nem elhanyagolható az sem, hogy nagyon drága vizsgálatokról van szó. ÉS sajnos, még ezek sem jelentenek garanciát arra, hogy odabent minden rendben van!

2010. jún. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem mentem mindeféle drága tesztre, UH-ra, inkább csinátattam magzatvízvizsgálatot.
2010. jún. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!