Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekválalás, ki milyen...

Gyerekválalás, ki milyen felelősséget érez magába, hogy 1 vagy több gyereket vállaljon?

Figyelt kérdés
2 gyermekem van.
2018. okt. 22. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem feltétlenül értem.


Viszont bennem van felelősség tudat, épp ezért 2 gyereket akarunk vállalni, mert tudjuk, hogy anyagilag, emberileg, energia ügyileg stb ezt tudjuk vállalni és teljesíteni.

2018. okt. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Erről beszélek ritka az ilyen jó gondolkozású pár.
2018. okt. 22. 18:48
 3/7 anonim ***** válasza:

Úgy álltunk a témához, kezdetekben,mhogy en 2 gyereket szeretnék, párom egyet sem..

Eltelt 1,5 év..

Rájött a párom is, hogy majd szeretne gyereket

Eltelt még 3,5 év

Összeházasodtunk


Majd lesz gyerekünk, ha látjuk a lehetőséget arra, hogy elköltözzünk


Majd eljutottunk oda, hogy minimum 2 gyereket szeretnenk, de lehet 3 is, de a a változtatás jogát fenntartottuk


ha megvan az 1 és már tudjuk milyen egyáltalán az, hogy milyen szülőnek lenni, akkor döntöttünk, hogy jóhet 2.


Most van 3 hónapos gyerekünk, igen szeretnenk 2.-at,

Nem riasztott el, érzünk magunkban, kedevet, erőt, és még elég szeretetet, hogy legyen.

Egyelőre anyagilag is úgy nez ki bele fog férni, akár a 3. is


De, legyen 2

Aztán lehet dönteni, hogy lesz-e 3.

Mikor?

Hány évesek leszünk..

Hiszen a házasság óta még 5 év eltelt már

Szoba van elég, hogy mindenkinek legyen és külön nappali is 3 gyerek esetén is, a ház hitelmentes.

Tehát minden azon áll, hogy érzelmi, anyagi biztonságod meg tudjuk-e teremteni.

2018. okt. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Így kell gobolkozni.

Azért tettem fel ezt a kérdést mert berágtam nagyon. Hát gyerek albérlet csoroság csak ezt látni a hírekben.

Csak a gyerekeket sajnálom így fenőni a felelötlen szülei miatt

2018. okt. 22. 19:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Az albérlet szerintem nem probléma. A saját lakás ha nem kis településen van iszonyatos költség. Ha valaki nem örököl, vagy nincs szülői segítsége, az a mai világban borzasztó nehezen jut saját ingatlanhoz.
2018. okt. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok.

Kedves ötös. Épp így vagyunk mi is.

Hiába keresünk 400.000t összesen havonta, albérletben kell élnünk, mert nincs semmilyen támogatásunk és hiába van ennyi pénzünk (amiből amúgy 130 az albérlet itt Budapesten és ez még olcsó!) nem elég ezt felmutatni önerőnek. Az itteni lakás és ház árakhoz pedig kiszámoltam, a bölcsi, a többi kötelező kiadás mellett 5-6 évig kell gyűjtenünk ahhoz hogy Csok-kal együtt talán meglegyen az önerő....


De elfogadtuk, albérletben is boldogok vagyunk. Közben pedig gyűjtögetünk.

2018. okt. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Akkor úgy néz ki nekem sikerült.

Könyebb volt mert már régóta gyujtogettem (lakaskasza) kB 10 évig.

Most 60000ft a lakás hitelem. Mi kB 500.000ft keresünk így még se érezzük.

Már a fiam a diplomát csinálgasa az a sok pénz. Nagyon sok!!!!

2018. okt. 22. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!