Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek az abortusz...

Szerintetek az abortusz tulajdonképpen azt jelenti, hogy a szülő (k) nem vállalják a felelősséget azért a döntésükért (vagy nem felelőségre vonhatók érte), hogy lefeküdtek egymással, holott ismerték annak a lehetséges kimenetelét?

Figyelt kérdés
2012. febr. 15. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Nem. Az én olvasatomban az abortusz azt jelenti, hogy józanul mérlegelik a lehetőségeiket, és ha nem tudnak változtatni a körülményeiken, nem engednek világra jönni egy életet, ha az nem lenne megfelelő minőségű.

100%-os védekezés pedig nincs, így ha nincs lehetőséged gyereket nevelni, akkor él tökéletes önmegtartóztatásban?

2012. febr. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
él=élj
2012. febr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Valójában igen.Ma már elsősorban anyagi és kényelmi szempontok döntenek egy gyermek megszülése vagy abortálása mellett. Nem vállalják a felelősséget, hogy nehezebben éljenek, lemondjanak dolgokról (akár az iskolát halasszák a gyerek miatt. Szóval a születni akaró gyereknek kétszer meg kéne gondolnia, hogy mikor fogan, mert különben csúf véget ér. Ha most nem jó, akkor vesszen. Majd ha jó lesz, akkor lesz másik.
2012. febr. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%

Tehát akkor ahány aktus annyiszor szüljek ha megfogant?

És ha nincs rá anyagi keretem,hogy felneveljem vállani tudjam azt a gyereket akkor ne is sexeljek,vonuljak inkább zárdába,nem tudom,hogy hogy tudnék úgy védekezni,hogy telyes mértékbe kizárjam a terhesség lehetőségét.Vannak helyzetek amikot igenis ez a lehetőség van csak elveteted,fizetsz is érte ám a lelkiismereteddel és bűntudatoddal.DE ha megszülöd azt a gyereket a lelked nem hasadna meg az éhezés,nélkülözés láttán?

Szerintem inkább felelősség vállalás,hogy lemondasz róla mert nehezebb sórs várna rá ha megszületne.

2012. febr. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Azért még a védekezés teljes hiánya mellett sem fogan minden aktusból gyermek. Viszont az a nagy helyzet, hogy az abortuszok többségénél a védekezés mellett fogant a baba (óvszer mellett, mivel azaz éjjeliszekrényen maradt). Egy baba mindig benne van a pakliban, s ha nem akarok akkor védekezek, de ha becsusszan elfogadom és vállalom.
2012. febr. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%
Nálad a pont Utolsó!
2012. febr. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
10%
Az abortusz gyilkosság! Védekezni kell! Nem pedig megölni a születendő gyermeket!
2012. febr. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!