Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hol tart a mai szülőtársadalom...

Hol tart a mai szülőtársadalom, hogy az óvodát, óvó nénit (stb. ) teszi felelőssé, hogy nem neveli meg a gyereket? Ha a szülőnek 3 év alatt nem sikerült, miért tolja a felelősséget?

Figyelt kérdés
2011. okt. 3. 22:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Ma a gyereket pici korától kezdve el kell kényeztetni,mert szüksége van állandóan az anyjára. Ez a divat.
2011. okt. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Tom Benko ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, iskolában ez még hatványozódni fog. A szülők java része lusta disznó, és ráadásul vak és elfogult is.
2011. okt. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nekem ezt már most sok minden nap végighallgatni a neveletlen gyerekek beképzelt, nagyképű, modortalan, vagy a siránkozó, nyafogó szüleiktől. Főleg, miután bebeszélik önmaguknak, hogy nekik miért is kellene érteni a gyerekneveléshez, amikor nem ez a szakmájuk, ennek ellenére persze már mindent megtettek.


Jajjj...

2011. okt. 3. 22:37
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor miért vállalnak gyereket?!

Egy gyermek felelősséggel jár, a szülőnek kell nevelni, nem másnak.

Sokszor én sem értem, miért kell elfogultnak lenni. Ha a gyermekem a hibás ez van, be kell látni, nem más kellene hibáztatni.

2011. okt. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát pont a belátáson munkálkodnak a szülők! Kb olyan ritkán látok ilyet, mint a fehér holló.

Lökdösődő gyerek anyukája néz rám mint a hóemberre, amikor szóvá teszem a dolgot. Ja, a végén már nem bírtam és elvittem a lurkót, de csak pár lépésre. Kíváncsi voltam mi történik. Kb. 5 perc múlva neki is kezdett az anyuka a nevelésnek, mert addig keményen nézelődött és nem ért rá.

2,5 éves kisfiam kisautóból visszaeső 200Ft-ját lenyúló 5 éves anyukája közömbös tekintete.

Volt még neki 2 gyerkőce és komolyan mondom úgy tett, mintha nem lenne ideje figyelni.

Ja és apuka+a másik kettő is ott állt a kisautó körül és néztek minket. Akkor miért is játszották meg magukat?

Mit szóljak, amikor tényleg lassan meg kell tanítanom a 2,5 évesemet pofozkodni, mert más szülő nem ér rá nevelni?

Baromi könnyű áttolni, az bizti!

Egyébként a nagycsalád is szép, de ha sokan egyet sem tudnak nevelni, akkor mi a túrónak?

Azért ezen is el kéne gondolkodni!

Persze egy ember sem születik szülőnek, de kicsit meg kéne erőltetni magukat!

2011. okt. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Tom Benko!

Szívemből szóltál! Totál igazad van!!!!!

2011. okt. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Otthon sokszor másképp viselkedik a gyerek, mint közösségben. az óvónők6pedagógusok feladata az lenne, hogy ott,abban az adott heklyzetben, mikor a cselekedet történik eljárjanak. Ők is nevelnek, nevelői munkát végeznek, nem csak gyereket megőriznek. Működik az óvodai közösségben és az iskolaiban is csoportdinamika, lehet,hogy egy meghunyászkodó gyerek, a társas elfogadás, sikerélmények miatt esetleg belemegy a lökdösődésbe, verekedésbe. ezeket a szitukat a nevelőnek kell felismernie (pl. észrevenni,hogy milyen hatással vannak egymásra a gyerekek, milyen csoportok alakultak ki az adott közösségben, mi a menő viselkedés, mik az értékrendek) - sok-sok beszélgetés, akár ültetés, terelgetés, motiváltá tenni a gyerekeket a társadalmilag elfogadott viselkedések felé. Felismerni, ha egy gyerek a mókamester vagy vezető stb. szerepet felveszi és meg kell próbálnia kizökkenteni ebből a szerepből. a negatív énképet nem szabad erősítenie, nem szabad a többiekben tudatosítania és az adott gyerekben sem azt,hogy ő "rossz, neveletlen" stb. Szóval a gyerek gyerekközösségben egészen másképp viselkedik. a pedagógusnak pedig össze kell fognia a közösséget. Nem rád gondolok kérdező, a szülőknek is nagy a felelőssége, de sok-sok pedagógus, óvónő beszélget az udvaron a többi óvónővel és a nevelés annyi, hogy "álljál büntetésbe" vagy "ne árulkodj" és ezzel le van tudva... ugyanez a sulikban is. A tanár eltűnik a tanáriban és ennyi... azért a pedagógusnak is van szerepe abban,hogy milyen a csoportja6osztálya, ebben egyetértünk, ugye? a pedagógus mutogat a szülőre, a szülő a pedagógusra és senki nem vállalja a felelősséget, nem partnerek,holott együtt kéne megoldani a problémákat. az oktatási intézmény nem gyerekmegőrző. Gyerekmegörző az ikea, meg a játszóházak.
2011. okt. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet általánosítani, vannak ilyen meg olyan szülők is.

Sokan nem mémrik fel előre, vagy legalább a gyermek megérkezése után sem érzik, hogy a gyereknevelés nem ugyan az mint vigyázni a gyerekre, együt lenni vele csupán.

Igen komoly munka, főleg ha tényleg jól és következetesen akarod csinálni.

Tényleg,sokkal egyszerűbb csak vigyázni rá és hagyni hogy csak úgy "legyen bele a világba", de ez nem nevelés.


Szerintem a legtöbb szülő kisiklik ebben a feladatban, elfáradnak még mielőtt elkezdődne a java. Aztán felszabadulnak, legalábbis úgy hiszik, mikor a gyerek óvodába kerül,és többet várnak el az óvónőktől,mint kellene.


Én így látom.


De azért azt az oldalt is be kell látni,hoyg az sem állapot, hogy sok helyen a gondozók/óvónők csupán arra figyelnek hoyg éppenhoyg ne essen baja a gyereknek, de gyakorlatilag nem is foglalkoznak velük. Ez meg a másik véglet.

Hisz azért ha úgy vesszük a gyerkőc egész napokat tölt el az oviban, és bár addigra mire óvodás korú az alapokat a szülők már jó esetben lefektetik, de vannak szituációk, amiket ott kell megélni, áttélni és tanulni belőle - és ebben van nagy feladata az óvónőknek.


Nah, megint jól elengedtem magam :-)

2011. okt. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
én amondó vagyok, hogy a pedagógus feladata tanítani, a szülőé pedig nevelni. A két fogalom nem ugyanaz.
2011. okt. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon igazad van, kedves előző hozzászóló!

Talán még annyival egészíteném ki, hogy ha a pedagógus nevelni "szeretné" a gyereket - ha már a szülő nem képes rá - , akkor ne sértődjön meg a kedves anyuka és apuka, ne álljanak bele szerencsétlen tanárba/tanítóba.

2011. okt. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!