Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Így vállalnátok gyereket?

Így vállalnátok gyereket?

Figyelt kérdés

50 m2-és kis lakás, pici fürdő zuhanyzóval, konyha, nappali+étkező és egy nagy szoba.

A következő 10 évben valószínű nem is lesz nagyobb.

Tudom sokan vannak kisebb helyen, de nem arra hajtunk, hogy nyomorgás legyen.

Ezen kívül, hogy nem túl nagy a lakás mindenünk megvan, anyagilag beleférne a baba. Én családi házban nőttem fel, külön szoba, ha kellett mindenki elvonult külön. Ezt itt nem lehet kivitelezni.

Nem akarom, hogy a lakás legyen az akadály , de az a pici lesz nagyobb is, iskolás korában már kéne külön hely, plusz én szeretnék tesót is.

Van aki vállalt így gyereket? Végül költöztetek?


2018. okt. 23. 08:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Én vállalnék. Mi albérletben kezdtük, most van egy 150 nmes házunk. Ha most kezdenénk belevágni a baba tervezésbe akkor már öregnek tartanám magam. Ha minden feltétel adott akkor én belevágnék. Nem olyan kicsi 50 nm, meg lehet oldani, hogy mindenki elférjen, és ki tudja mit hoz a jövő..
2018. okt. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

A nappali együtt van az étkezővel?

Ha nem, akkor felejtsd el, hogy az a "nappali", legyen háló és máris 2 szoba van, mehet külön a gyerek.


Milliók felnőttek "nappali" nélküli 2 szobás lakásban egy vagy két testvérrel és nem érezték nyomornak.

Mi testvéremmel egy 22 nm-es szobába voltunk "bezsúfolva". Hát jobban éreztem magam, mint barátnőm a 6 nm-es saját lyukban.

2018. okt. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Egy pici garzonban kezdtük (albérlet). Ide vállaltunk egy gyereket. Bár nekünk nem volt olyan, hogy 10 évig nincs lehetőség másra. Albérletet könnyű váltani. Meg is tettük kicsivel később. Ma meg ott tartunk, hogy a 3. gyerek a saját házba érkezett, ami nem is kicsi.


Tuti nem tudtok 10 évig váltani? Egyet még bevállalnék, mert le lehet választani a szobát, de kettőt tuti nem.

2018. okt. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
28%
Nem. Az egy dolog, hogy kicsi a lakás, de hoyg oldanátok meg pl a szexet ? A gyerek mellett?
2018. okt. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A nagy szobát nem lehet ketté választani? Vagy a nappali étkezőt,és rögtön két szobás lakást "kapnátok"?
2018. okt. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

"Az egy dolog, hogy kicsi a lakás, de hoyg oldanátok meg pl a szexet ?"


Feltűnt, hogy nem egylégterű lakásról van szó? Akkor mégis hogy merül fel a kérdés?

Még garzonban is meg lehet oldani, hogy ne a gyerek mellett csinálják, de kétszobásban végképp nem kell hozzá még csak kreatívnak se lenni, hogy ez menjen.

2018. okt. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem,valoban nem tűnt fel, utolsó. Valahogy sikerült kihagynom. Na mindegy, eh esetben viszont nem értem, mi akkora probléma. A gyereke leszh a nagyszoba, ah etkezo-nappali pedig szülők háló fuknciot is kap.
2018. okt. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

35 nm-es lakásban vállaltunk az első gyerekünket.

Most 70 nm-en lakunk és a 3. babát várjuk. Gyerek nem lesz már több, de biztos vagyok abban hogy lesz majd egyszer egy kertes házunk is :)

2018. okt. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Egy gyerek belefér.

Nagy szobát ketté választani esetleg?

2018. okt. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Igen vállaltunk is! 55 m2-es a lakásunk, tökéletesen elfértünk 1 gyerekkel, aki most 3 éves. Hamarosan érkezik a tesója, 2 éven belül költözünk, 2 gyerekkel azért már szűkös lesz itt.. 🙂
2018. okt. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!