Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ennyi pénzre vállalnátok...

Ennyi pénzre vállalnátok gyereket?

Figyelt kérdés

27 és 28 évesek vagyunk, 8 éve együtt vagyunk, 4 éve együtt élünk, a kapcsolatunk remek, mindketten vágyunk már gyerekre.


Az anyagiak:

- Van saját lakásunk, pár hónapja vettük, de 10 millió hitelt fel kellett venni hozzá, havi 100-es adagban törlesztjük elvileg 10 évig.

- A párom nettó 350-et, én nettó 170-et keresek (plusz 30 ezer cafeteria). (Én vagyok a nő.)

- A lakásra ráment kb. minden megtakarításunk, de azért megint elkezdtünk félrerakni, most kb. 400 ezer forintunk van összesen a bankban. Minden hónapban pozitívra jövünk ki bőven, tehát ez várhatóan emelkedni fog minden hónapban legalább 100 ezer, de inkább több forinttal.

- Esküvő nyáron lesz, arra persze kell költeni, de valószínűleg vissza is jön az összes a rokonoktól.


Ti így belevágnátok most a babaprojektbe, vagy még várnátok, hogy még stabilabb legyen az anyagi helyzet?


2018. febr. 8. 18:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Igen.
2018. febr. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
sztm adottk a korulmenyek. Keves manapsag, az ilyen megfontolt es biztos gyerekvallalo! Sok sikert kivanok Nektek! Mielobbi pozi tesztet ;)
2018. febr. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

Simàn vàllalnèk gyereket.

Viszont egy dolgot fogadj meg: ha a megtakaritasotok elèri a havi minimum kiadàsotok 4-6 szoros èrtèkèt akkor onnantol minden tovabbi penzt a hitel elotorlesztesebe tegyetek!

2018. febr. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

Simán, hacsak nincs komoly esélye, hogy mondjuk a férj elveszti az állását és nem talál újat (ha életrevalók vagytok, ilyen nincs, de nekünk sikerült 400 ezerről nullára is lemenni, nem röviden).


Lehet, hogy várnék egy picit, mert szeretem, ha több tartalékom van, de ha nagyon akarnék már gyermeket, nem érezném kockázatosnak. Ez egy teljesen felelősségteljes gyermekvállalás anyagi szempontból is, bárcsak mindenki csak töredék ennyire felelősségteljesen gondolkodna...

2018. febr. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
39%
Igen, de esküvőig nem. Mi eljegyzés után belevágtunk, egyből összejött és magyarázhattuk a sok indiszkrét embernek, hogy nem, nem a gyerek miatt házasodunk pont most, holott 8 éve együtt vagyunk. :)
2018. febr. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
Miért ne? Ennél kevesebből is meg lehet élni. Esetleg várj 3 évet ha az téged megnyugtat. :)
2018. febr. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem is nyugodtan vállaljátok! Az esküvő meg lényegtelen mikor van. Nekünk is pocakosan volt, na és? Évek óta terveztük, mi is 7 éve együtt voltunk akkor már. Szóljon be aki akar, senki nem szólt. :)
2018. febr. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%
Igen, de csak az esküvő után. Ki tudja ha most teherbe esel mennyire esne jók egy esküvő x hónapos terhesen...
2018. febr. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
25%
Ennyire nem, millió alatt nem vállalnék gyereket, de a kétmillió jobb.
2018. febr. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
27%

Mindig azt nézd, hogy mennyi bevetelek lesz, ha a baba miatt kiesel a munkából és abból mennyire josztok ki. Teljesen mindegy, hogy mennyi a nettó keresetetek. Van aki millióból sem képes van aki 200ból is.

De én ha már esküvőt szervezek, tuti nem vállalnék addig babat. Akkor legalabb elvezzem már ki rendesen. :D

2018. febr. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!