Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen változás volt nektek...

Milyen változás volt nektek az egy gyerekes anyából két gyerekes anyává válás?

Figyelt kérdés

Mik változtak? Mennyiben lettetek mások?

Minden tapasztalat érdekel.



2018. okt. 28. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:
37%

Semmiben.


Jó lenne, ha nem agyalnának ennyit a mai kismamák mindenen, nem akarnának mindenre tudományos magyarázatot, egyszerűen csak megélnék a dolgokat...

2018. okt. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Én sokkal boldogabb lettem. Az első nagyon nehezen jött össze és mindig is nagy családot akartunk, 3-4 gyerkőccel. Amikor megszületett a második, megnyugodtam, hogy ha többen esetleg nem is lesznek, de legalább ők vannak egymásnak. 😊
2018. okt. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Én idegileg tönkrementem :(

1 gyerekkel boldog voltam, 2 már teljesen kikészít túl sok nekem sajnos.

2018. okt. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Minden sokkal kapkodósabb és sokkal hangosabb lett. A másodikkal ugyanakkor már lazább voltam, mint az elsővel. Meglepetés volt, hogy nagyon sokban nem hasonlítottak - pl. alvás, evés, mozgékonyság, napirend, hajmennyiség :)... A szeretet viszont tényleg megduplázódik. Igazából örülök, hogy nem tudtam előre a nehézségeket, mert akkor nem biztos, hogy vállalom, így viszont élesben már muszáj volt kreatívnak lenni meg hozzáerősödni, aminek lett két szép jutalma :)
2018. okt. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Nekünk négy van. Mindig nagy váltás egy új gyerek, de talán az egyről kettőre a legnagyobb. Soha később nem növekedik 50%-al a gyerekszámod.
2018. okt. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
2 évnél kevesebb a korkülönbség, úgyhogy nálam az vàltozott főleg, hogy a fáradtság és kialvatlanság hatványozódott, idegileg kikészítő az egyik sír másik hisztizik, nehezebb kimozdulni. De ez csak az eleje, én nagyon örülök hogy ketten vannak, sosem lesznek egyedül, amikor egymásra nevetnek az csodálatos.
2018. okt. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Nekem az első gyerek erkezese volt a legdurvabb, nagyon hülyén hangzik de nehezen fogadtam el és sokszor voltam bena, nyűgös stb. A másodiknál már tudtam mire szamitsak, nekem fele annyira nem stresszes a mostani állapot mint az egy gyerekes. Harmadiknal kíváncsi leszek, hogy lesz.
2018. okt. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Első, a te válaszod teljesen haszontalan volt.

A többinek köszönöm, elgondolkodtatóak.

5-ös, kivéve, ha másodszor ikrek lesznek, mint a barátnőmnél.


Várok még válaszokat.

2018. okt. 28. 22:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Sokkal könnyebb lett, délelőttönként eljátszottak együtt amíg megfőztem. Valóban ez a legnagyobb váltás 1-ről a kettőre. Kettő felett meg már tök mindegy :D Nekem is 4 van :)
2018. okt. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!