Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi lesz, ha anya kiakad?...

Mi lesz, ha anya kiakad? Szülők, ti hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak,apával nyáron lettem jóban,előtte nem annyira beszéltünk.

Már ezelőtt is kaptam tőle ajándékokat csak úgy,amikért anya veszekedett vele és velem is (tv,új telefon előfizetéssel és mobilnettel,ultrabook,kifizet nekem 4 külföldi utat jövőre).

Apa gazdag,ezért próbál mindent megadni,ez anyának nem tetszik.

Anya csütörtökön elutazott,holnap jön haza.Rábeszéltem apát,hogy menjünk el Bécsbe vásárolni és emiatt tegnap nem mentem suliba se.Felújítottam a ruhatáramat,de nem is ez a baj...vagyis a hiányzás miatt is ki lesz anya,de...

Ma befestettem vörösre a hajamat és vágattam is belőle,megcsináltattam a körmeimet is.

Ezeket sose engedte anya,de már annyira szerettem volna.

Félek,hogy anya mit fog szólni ezekhez.

Ti hogy reagálnátok?



2013. okt. 19. 16:15
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem örülnék, akkor sem, ha együtt vagyok apáddal. Nem az a szeretet kimutása, ha teletömöm a tini lányom zsbét pénzzel. Ez nagyon nem normális. Ha anyád nem ilyen felfogású, akkor megértem, hogy ki lenne akadva. Apádra is mérges lennék. Bécsbe meg lehet rongyot rázni hétvégén is, nem feltétlen suli időben. Durranna szét az agyam. Ha igaz, amit leírtál apád nem a legjobb úton terelget...
2013. okt. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Jó,a hiányzás azért is kellett,mert 3 dogát írtam volna tegnap és még különórára is készülnöm kellett volna,de csütörtökön közbe jött valami és nem ilyesmikkel foglalkoztam.

Szóval jól jött,hogy nem kellett bemennem.

2013. okt. 19. 16:21
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

"Jó,a hiányzás azért is kellett,mert 3 dogát írtam volna tegnap " ... ja úgy már mindjárt más.


Komolyan, ezzel enyhíteni akarod azt, hogy apukád suli időben vitt Bécsbe? :D


A kérdésre válaszolva, teljesen mindegy mi hogy reagálnánk (én a suli dolog miatt akadnék ki, a hajfestés nem különösebben izgatna) a lényeg, hogy anyukád hogy fog... azt meg tudod.

2013. okt. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
95%

Anyád teljesen jogosan van kiakadva. Teljesen úgy néz ki a dolog, mintha apád meg akarná venni a szereteted sok-sok pénzzel, meg egy kis "jófejséggel".

Gondolom szomorú is lesz, hogy a lánykájának ennyi esze van.

2013. okt. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Az ajándékokra nem szólnék semmit, ha apuci költ a gyerekére, akkor tegye. Csak arra vigyáznék, hogy a gyerek ne szálljon el, és értékelje a holmikat.


A hiányzás miatt jól letolnám a gyereket és az apját is, mert 1-1 nap hiányzás ha valaki amúgy jó tanuló, akkor nem tragédia, viszont nem tetszene, hogy pont dolgozatok idején történt. Én simán megengedtem volna olyat, hogy pl. megbeszéljük előre, hogy az egyik nap elvisz, ha aznap nincs semmi fontos a suliban és a házit meg a tanulnivalókat bepótolod.


A hajfestés és a körmök miatt viszont nagy botrányt csapnék. Hány éves vagy?

2013. okt. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
Na de hány éves vagy?
2013. okt. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
16 leszek novemberben.
2013. okt. 19. 16:41
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

"Apa gazdag,ezért próbál mindent megadni,ez anyának nem tetszik"


Nem, nem azért csinálja. Azért, mert kompenzál. Vásárolja a szeretetet, ahelyett, hogy adná. Bűntudatból mindent megad, amit anyukád nem, hogy ő legyen a "jobb", és ezzel nem segít neked, hanem rongál.


Elég idős vagy már, nézd meg távolról a helyzetet:

"A rossz lelkiismeretű szülő egyik alapreakciója az, hogy vásárol, tárgyakkal halmozza el a gyereket, ha teheti. Leterhelt, elfoglalják a saját dolgai, fogalma sincs, hogy mit is kezdjen a gyerekkel, de szereti és bűntudata van, hát megvesz neki mindent. Nem képes elég érzelmet nyújtani – sokszor azért nem, mert nem tudja, hogy ennek mennyire egyszerű formái is vannak: az ember leül mesélni, vagy ütögeti a gyerekkel a labdát, és ezzel máris érzelmeket közvetít.


Ehelyett tárgyakkal halmozza el, a tökéletesen fölösleges csilingelő vödörtől a zenélő biliig, mert mindent meg szeretne adni neki, csak éppen fogalma sincs, hogy mit és hogyan kellene. Vagyis érzelmi inkompetenciájából adódóan önti a cuccokat a gyerekre, az meg érzelmi kielégítetlenségből fakadóan követeli azokat."


Forrás: [link]

2013. okt. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Hát én is ki lennék akadva. Rád is de az apádra is. Te még gyerek vagy, de apád felnőtt, sok esze van ha suli időben visz vásárolgatni. De azért te se vagy semmi ha sok évig nem törődött veled te meg minden ajándékot elfogadsz tőle. Kissé anyagias vagy nem?
2013. okt. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy miért teszi ezeket apa,nem vagyok hülye.

Nem tartom magam anyagiasnak.De most komolyan,utasítsam vissza az egyik legjobb telefont vagy ne fogadjam el tőle a pénzt?Ennek mi értelme lenne?

Az apám,nem egy vadidegen.

2013. okt. 19. 17:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!