Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több, mint két hónapja nem...

Több, mint két hónapja nem jött meg, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Utoljára két hónapja jött meg rendesen, viszont többször is jelentkezett nálam ezalatt barnás vérzés, főleg mozgás után. Ez elhanyagolható mennyisegűnek számított. Nemi együttlét után (nem az első) ezt a barnázást élénk színű "vérzés" váltotta fel, de ennek a mennyiségét is jelentéktelennek éreztem (a fehérneműn alig pár foltnyi vércseppről van szó). Viszont egyre jobban nyugtalanít a dolog, félek, hogy akár ebből gond is lehet. Legalább egy éve, ha nem több, hogy menstruációs zavarral küszködök. Édesanyámat többször is kértem, hogy forduljunk nőgyógyászhoz, de sajnos minden próbálkozásom kudarcba fulladt. Mit lehet ilyenkor tenni? Nem tudom mennyibe kerül (ha egyáltalán kerül) a nőgyógyász, és hogy egyáltalán érdemes-e felkeresnem őt? Ha igen, mik a teendők? Állhat a háttérben komolyabb baj? A válaszokat előre is köszönöm! (17/l)

2018. okt. 30. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
A terhességet kizártad?
2018. okt. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Kérj időpontot a kórházban, nem kell érte fizetni! Fontos, hogy elmenj, mert emögött súlyos baj is lehet (köztes vérezgetésre gondolok itt), pl kezeletlen méhszájseb, akkor akár a méhed is oda lehet. A mensi zavar pedig hormonproblema pl.
2018. okt. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Terhességi teszt, de gyorsan.. főleg ha nem védekeztek biztonságosan.. Aztán doki.Nem kell hozzá anyukád, csak a tb kártya.

Esetleg hívd fel őket, valszeg időpont kell.

Nem hiszem hogy nagy baj lenne..

2018. okt. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Terhesség szerintem fixen nincs a háttérben, mindig védekezünk.
2018. okt. 30. 19:56
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
Azért egy tesztet csinálhatnál. Utána mindenképp orvos! Nagyon fontos! Lehet, hogy nincs nagy baj, viszont egy kis kezeletlen probléma is nagyon komoly gondokat okozhat a későbbiekben.
2018. okt. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

Lehet méhszáj seb, lehet progeszteron hiány, vagy egyéb.

Nézd meg a neten, hogy hová tartoztok, melyik rendelőhöz. Felhívod, kérsz egy időpontot. Teljesen ingyenes, nem kell félni sem, a vizsgálat sem fáj. Én mindig szoknyában megyek, akkor le se kell derékig vetkőzni, csak a bugyit levenni. Felfekszel, megvizsgál a doki, csinál esetleg egy ultrahangot.

Mindenképp mondd meg, hogy ez az első nőgyógyászati vizsgálatod, és akkor a doki elmondja, hogy mi micsoda, mit csinál éppen.

Nem kell feleslegesen aggódni, a doki megmondja, hogy mi a gond. Lehet, hogy ír fel ezt-azt.

Nem kell se szülő, se szülői beleegyezés a vizsgálathoz.

2018. okt. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%
Ha általános ambulanciára mész, oda még időpont sem kell, csak kivárni a sorod.
2018. okt. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%
Gyanítom fiatalkorú vagy, úgyhogy gyerek nőgyógyászatra kell menned.
2018. okt. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Én is kb ilyen idős voltam, amikor Elkezdődöttwa hormon problémáim ugyan ezekkel a tünetekkel...
2018. okt. 31. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
0%
Ne agodj nekem az egyik barátnőmnek háromhavonta jön szerintem te neked sem kell agodnód. De a biztonság miatt csinálj majd terhességi teszteket.
2018. okt. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!