Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ez a három "név-választá...

Miért ez a három "név-választási vonal" dominál?

Figyelt kérdés

Amennyire látom a "kisgyerekes" ismerőseim illetve a random embereket az utcán ez a három vonal nagyon erős ma:


1.A hülyenevesek


Általában valami szándékosan idegen nevet adnak a gyereknek, ami magyaroknál a "Benett-Noel-Brendon" gyakoriságát idézte elő, de hallottam már nagyon sok Dzsásztint meg Májkölt is. Ide sorolható a kisebbség is, a random szappanoperás Hozérmándó, Eszmeralda meg újabban a török sorozatos névadásaikkal is (bár ott legalább a távoli rokonoktól veszik át a neveket...)


2.Az "unkreatívak"


Általában a "leggyakoribb nevek top 10" lisátról választanak, illetve még gyakrabban a "2000-ben adott leggyakoribb nevek top 10-et" és lett egy bazinagy sereg Hanna, Bence stb. nevű ember, illetve vidéken a László, Ferenc stb. is dukál még.


3.A "nagymagyarkodók"


Akik mindenáron valami honfoglalás-kori nevet adna, ami tul.képp nem baj, bár picit mókás (fiktív) példa mondjuk a Sztrehárszky Zétény vagy a Klein Botond.


Miért kell ennyire dominálnia ezen vonalaknak, mikor többezer név van? És ez nem mai dolog, régen a Mária meg a József tartolt, gondolom vallási okokból.


És nem is magyar dolog (lásd Angliában az Ahmed(?) név tartolását, vagy amerikában a Bella-mániát a gagyi alkonyatfilmek után)


Nem lehetne jobban eloszlani, de még nem a kisebbségi Eszmeraldás módon?



#névadás #olyan ez #mint a Bánk Bán #egy tragédia
2018. aug. 11. 21:59
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Mifelénk is ez a három vonal megy, bár a Hanna-Bence és a Noel-Brendon közt van egy jelentős átfedés :D
2018. aug. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
80%

De nagyon ráérsz barátom....

Mindig is voltak felkapott divatnevek, ez van.

Miért nem olvasol inkább valami értelmes könyvet? Vagy csinálsz te is egy gyereket, akinek adhatod a saját, nagyszerű nevedet?

2018. aug. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
64%

Add hozzá a különcködőket is, akik kb. random betűsort szánnak a gyereküknek névként: Zejnep, Moktezuma, Arvid, stb.


Üdv,

egy unkreatív Zoé anyuka :)

2018. aug. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
86%

Màr bocs, de ha nem eközül a 3 vonal közül vàlasztasz, akkor mi közül? Hogyan nevezed el a gyereket?

Mert ami úgymond normàlis névnek szàmít ( pl Àdám, Dàniel, Gàbor, Tamás, Anna, Viràg, Kata, Dóra), az szàmodra mind a 2. kategória...

2018. aug. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
89%
Majd jusson eszedbe ez, amikor nekilátsz tipródni a saját utódod nevének kiválasztásának. :D És amikor megvan a tuti név, mindenki neki fog állni fikázni. :)
2018. aug. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is ilyen “ szabalyok” szerint folyt a nevadas, csak mas nevekkel. A sajat gyereked te is ugy nevezed, ahogy akarod, igy nem mind1, hogy mas milyen nevet ad? :))
2018. aug. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
80%

Hát nem tudom, tényleg van valami benne. De divat mindenben van, ruha, ékszer és név.

Nekünk Csongor Vince lesz a kisfiúnk. Semmi egyéb okból csak mert ez tetszett nekünk.

A környezetben a gyerekek nevei egyébként ezek: Borka, Anna, Luca, Nimród, Bende és Lídia.

2018. aug. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
58%

Azért ez elég bántó lehet annak akinek a kisfia Bence vagy a lánya Hanna.


Nekem is egy viszonylag gyakori nevet kapott a kisfiam, de legalább 10-15 éve elhatároztam, hogy ez lesz és nem tehetek róla, hogy azóta ennyire népszerűvé vált.


Mellé megkapta az apja nevét. Ami meg magyar nev és valszleg ezzel még túl kreatív sem lettem.


Szégyellem magam.. Vegulis most komolyan, hogy gondolod ezt az egeszet...



Kíváncsi lennék te mi alapján választasz nevet..

2018. aug. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
93%

1.A hülyenevesek

2.Az "unkreatívak"

3.A "nagymagyarkodók"


Mi a 4. Kategória, ahonnan választani "kéne"? Írj légyszi példaképpen pár nevet is.

2018. aug. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
97%

Engem is érdekelne, hogy te milyen neveket adnál a gyerekeidnek, ha pl. most születnének hármasikreid, mondjuk két fiú és egy lány. Kérlek, oszd meg velünk, hadd lássuk, melyik kategóriába tartozol.

Külön röhögtem a "vidéken még használatos László, Ferenc stb." kitételen.:D

2018. aug. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!