Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen anyagi háttér szükséges?

Milyen anyagi háttér szükséges?

Figyelt kérdés

Olvasgatva a kérdéseket, elgondolkodtam valamin. Érdekelne, hogy szerintetek mi az a jövedelem, tartalék és vagyoni helyzet, amivel nyugodtan, nem szorongva a holnaptól, de nem is fényűzően lehet 1, 2, esetleg 3 gyereket vállalni?

Azaz, mi a kiegyensúlyozott polgári léthez megfelelő anyagi háttér?

Olvastam már itt olyat, hogy nettó 340-re vállaják a negyediket, egy keresővel, de olyat is, hogy fél millió alatt nem lehet nyugodtan megélni.


Szerintetek, mi a valós kép?


Hangsúlyozom, nem arra gondolok, hogy mit lehet megoldani, ha szűkölködik az ember, hiszen a szükség nagy úr. Hanem a kényelmes élet feltételei érdekelnek, ami még nagyon messze van a gazdagságól.

Köszönöm, ha válaszolsz.



2018. okt. 31. 10:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
61%
Alapvetően nem az anyagiaktól tenném függővé a gyermekvállalást, mert mindent meg lehet oldani, a stabil párkapcsolat sokkal fontosabb. Egyébként nálunk úgy van, hogy én csak gyest kapok, meg csp-t, a férjem 400E körül keres, +-10.000.- 2 gyermekünk van, még kettőt szeretnénk. Van 70E ft hitelünk, ez kb az én juttatásaimat el is viszi, marad a férjemé tisztán. Minden évben 2x nyaralunk belföldön, legalább 3 hetente, de van olyan hónap, h minden héten csinálunk valami programot (színház, állatkert, kirándulás, kisvonat, hajózás a Dunán, stb.) Rengeteg zöldséget, gyümölcsöt és húst veszünk, igyekszünk egészségesen élni. Inkább megvesszük tripla áron a csirkemellsonkát, ha az egyik 90, a másik meg 35% hústartalmú... Nem mondom, hogy nem kell átgondolni, ha pl valamelyikünknek kell egy új telefon, vagy ha bedöglik a hűtő, de jól élünk.
2018. okt. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
59%
Azért ez nem ilyen egyszerű kérdés. Kereshet vki 7számjegyűt is, ha képtelen a pénzzel bánni, nincs egy fillér megtakarítása sem, eleve csak egy kereső van (vagy a másik egy diplomás minimálbért visz csak haza), mert ilyen esetben ha vmi baj történik, akkor nincs miből eltartani a gyereket. Pl a fő kenyérkeresőt kirúgják, vagy baleset miatt hónapokra kimarad a munkából. Aztán kérdés, hogy az adott párnak a bevételéből mennyi megy el hitelre, albi pénzre? Megint kereshet vki fél millió forintot, ha ebből 200e kapásból megy mindenféle törlesztésekre. Mi az, amit biztosítani szeretnél a gyerekednek? Pl akarsz e neki a jobb továbbtanulási lehetőségek miatt minél többet félrerakni, vagy majd lesz vmi alapon ilyenben nem gondolkodsz? Nektek milyen igényeitek vannak? Van e olyan, akitől megörököltök babakelengyét, vagy mindent vásárolni kell/szeretnétek? Stb stb stb... a végtelenségig lehetne ragozni a dolgot. Én azt gondolom, hogy egy kisvárosban, ahol helyben van a munka és a lakhatás, van egy örökölt, tehermentes lakás, minimális autóhasználattal, nem túl nagy igényekkel mind a hétköznapokban, mind a pihenés tekintetében, kb 200e forint elegendő 2 akár 3 gyerekre is. Ha ingázol, ha a gyereknek akarsz némi plusz oktatást biztosítani, ha a fővárosban laksz, ha van hobbid, ami pénzbe kerül, ha te magad is szeretnél fejlődni (pl nyelvet tanulni), ami szintén nincs ingyen stb, akkor ennek a triplája is kevés.
2018. okt. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
57%
Nettö 500 ezer 3 gyereknél, ha nincs hitel. Nekem 3 gyerkőc van, ahogy nőnek, úgy kerülnek többe, plusz a a szülőknek is a saját szükségletei. Nyaralás csak félpanzióval szigorúan, nem azért megyek, hogy ott is fözőcskézzek. Jövőre 4 csillagos hotelben 2 felnőtt 3 gyerek, ahol az 5 éves ingyen van, félpanzióval, korlàtlan átjárás a szomszéd élményfürdőbe, 300 ezer. Ja és ez még olcsó, majd ha már az 5 évesnek is fizetni kell. Én idén voltam utoljára önellátós nyaraláson, így is elment 400 ezer, kempingben, apartmanban és még rohangált ám kajáétrt v. étterembe menni se olcsóbb, mint hitel. Aztán még nagyon sokminden kiadás van, iskola is válogatja mit kérnek mindig....
2018. okt. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
37%
Első, még szerencse, hogy a férjed jól keres 😂 A gyesedbol nem raznad így a rongyot 😂
2018. okt. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

4

Megkérlek, hogy ezt a bunkó beszólogatást ne ennél a kérdésnél add elő. Láthatólag fogalmad sincs arról, milyen az, ha egy CSALÁDBAN KÖZÖSEN nevelik a gyerekeket. Értelmezhetetlen a firkálmányod és irreleváns is.


Köszönöm, nagyon érdekes szempontokat hoztok be sorra, kedves többi hozzászóló.

2018. okt. 31. 10:56
 6/26 anonim ***** válasza:
91%

Nem azt kell nézni mennyi a havi összbevétel, hanem hogy mennyi a kiadás.

Hiába keres valaki éppen jól, ha a hitelét is hitelből fizeti.

Vagy olyan életszínvonalon akar csak élni amire a fél fizetése rámegy, de nem adja lejjebb.


Ezen az oldalon is vannak igen akik kevésből is úgy érzik mindenük megvan, de olvastam már olyat is ahol külön-külön megvan az átlag feletti fizetés mégsem érzik úgy hogy telne mindenre.


Tehát ez egyéni, úgy gondolom.

Ne mások igényeire alapozz.

2018. okt. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
58%

Off leszek, bocsi:

Kedves 3. hozzászóló! Nagyon érdekelne ez a hely, ahol 300.000Ft-ból megúszhatnánk a nyaralást úgy, hogy nem kell főzni, és korlátlanul fürdőzhetünk is. Akár priviben is, de meg lehetne tudni az elérhetőségét? Előre is köszi!


On: Nekünk 3 gyerekkel jelenleg 640.000Ft a bevételünk. Gyeden vagyok és félállásban dolgozom. Piszok nehéz néha összeegyeztetni a dolgokat, de engem jobban zavarna az, ha csak egy lábon állnánk. Mindenre jut, félre is teszünk nem keveset.

2018. okt. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
51%

Ezen az oldalon mindenkinek több százezer a fizetése, ő maga programozó, doktor, tudós, űrhajós...stb.


Szerintem akár két szakmunkás minimálbérre is lehet vállalni gyereket.

A legfontosabb az hogy biztos lábon működő, több éves harmonikus kapcsolatod legyen (nekem a házasság is feltétel a gyerekhez, de most nem ez a fő kérdés), mind a kér félnek legyen legális min. szakmunkás bére, megoldott legyen a külön lakhatás a szülőktől. Nekem ezek a legfontosabbak ahhoz, hogy szüljek.

2018. okt. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

8

Hangsúlyoztam, hogy nem az a kérdés, hogy milyen kevés pénzből lehet megoldani, hanem hogy mi a kényelmes anyagi helyzet alapja.


Azt meg nem értem, honnan vetted, hogy kinek mi a szakmája.

2018. okt. 31. 11:48
 10/26 A kérdező kommentje:

6

Nem másra alapozok, sokkal inkább a vélemények érdekelnek, hogy hol kezdődik a kényelmes élet, anyagi értelemben, hogy mi erről a közvélekedés.

2018. okt. 31. 11:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!