Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen anyagi háttér szükséges?

Milyen anyagi háttér szükséges?

Figyelt kérdés

Olvasgatva a kérdéseket, elgondolkodtam valamin. Érdekelne, hogy szerintetek mi az a jövedelem, tartalék és vagyoni helyzet, amivel nyugodtan, nem szorongva a holnaptól, de nem is fényűzően lehet 1, 2, esetleg 3 gyereket vállalni?

Azaz, mi a kiegyensúlyozott polgári léthez megfelelő anyagi háttér?

Olvastam már itt olyat, hogy nettó 340-re vállaják a negyediket, egy keresővel, de olyat is, hogy fél millió alatt nem lehet nyugodtan megélni.


Szerintetek, mi a valós kép?


Hangsúlyozom, nem arra gondolok, hogy mit lehet megoldani, ha szűkölködik az ember, hiszen a szükség nagy úr. Hanem a kényelmes élet feltételei érdekelnek, ami még nagyon messze van a gazdagságól.

Köszönöm, ha válaszolsz.



2018. okt. 31. 10:23
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
88%

Nekünk az összbevételünk jó hónapokban 650 körül alakul, rosszabbakban 500. Ebből 200-300 között hozok én, 300-400 között a férjem. Most várjuk a második babát. Hát, őszinte leszek: ez bőven nem a létminimum, félre is teszünk (havi 120-at átlag), sok "hülyeségre" is költünk csak úgy, mert tetszik, mert jól esik, mert szeretnénk. De fel tudnánk élni többet is, ha lenne több. Úgy érzem amúgy, hogy ez kényelmes, de igazából kevesebből is lehetne kényelmes, csak nem lenne ennyi "csak úgy megveszem" jellegű költekezés.

Igazából az első gyerekünket úgy vállaltuk 4 éve, hogy kettőnk összbevétele 300 se volt, akkor is megvolt mindenünk, és a gyereknek is megvettünk mindent (nem használtan). Csak ugye sokkal kevesebb "fölösleges" dologra költöttünk, jobban átgondoltuk a pénz beosztását. Az az igazság, hogy a bevétellel párhuzamosan nőnek az igények is, szépíthetném, de így van. Most már nem tudom, mit csinálnék 250 ezerből, nagyon kevésnek tűnik, akkor meg teljesen jól elvoltunk belőle hárman is.

2018. okt. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
30%
Kérdező, veled ellentétben nekem már van három gyerekem. Nem tudom, honnan szedted, hogy nincs. És kapaszkodj meg, közösen neveljük őket, ergo van egy kis fogalmam a dolgokról.
2018. okt. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
51%

Hát nézd, a válaszomban egyáltalán nem írtam, hogy ez szűkölködés, azt írtam szerintem ez szükséges a vállaláshoz. Az meg hogy a megélhetősen felül kinek mi a "kiegyensúlyozott polgári élet" az emberfüggő...

Nem tudom kinek mi a valódi szakmája, de olvasgass vissza, és láthatod hogy mindenki fél millió körül keres itt, de lehet én lakok rossz régióban Magyaro-on, de nem ez az általános, és én a te helyedben nem hinném el azt, amit itt egyesek összehordanak.


További harapós kedvet :)

2018. okt. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

12

Először is: nem tudod, hány gyerekem van (vannak).

Másodszor is,ha az abban a hozzászólásodban bemutatottak a "foalmad a dolgokról", akkor engedd meg, hogy sajnálatomat fejezzem ki.

2018. okt. 31. 12:20
 15/26 A kérdező kommentje:

13

Nem értetted meg a kérdést. Nem te írtál szűkölködést, én írtam le a kérdésben, hogy nem a szűkös megélhetésre meg a megoldjukra vagyok kíváncsi, hanem arra, hogy kinek, hol kezdődik a kényelem.


Igen, lehet, hogy te élsz rossz helyen, mert elég általános fizetéseket láttam leírva, legalábbis Pest megyében, Budapesten ezek azok. Nincs okom rá, hogy neked vagy nekik ne higgyek.


Harapós pedig nem vagyok, ezt csak te gondolod.

2018. okt. 31. 12:23
 16/26 anonim ***** válasza:
87%

Szabolcsi kisvárosban élünk, fix közalkalmazotti állásunk van. Férjem havi 200 ezret kap, nekem a gyes + csp 100 körül van. 13 éve vagyunk együtt, ezalatt összespóroltunk egy házra valót, hitelünk nincs, egy középkategóriás és egy kisebb autót tartunk fenn.

Beosztóan élünk, hülyeségre nem költünk, a bio zöldséget, gyümölcsöt a kert adja, bio tojást a 10 tyúkocskám.

Kislányunk hét hónapos, az elején a rokonoktól szinte mindent kaptunk, csak pelenkára kellett költeni. Bolti bébiételt nem eszik, mindent raktam el neki a nyáron.

Van egy jelentősebb megtakarìtásunk is (kb.2 millió), tehát nem gond, ha télen fűtést kell fizetni vagy bedöglik a mosógép.

Nekem ez volt a minimum: stabil párkapcsolat, saját ház, fix fizetés, megtakarìtás.

2018. okt. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
29%
Utolsó! Hany évesek vagytok?
2018. okt. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
86%
Én nettó 420 ezerből élek 2 gyerekkel (7 és 9 évesek), ebből 60 ezer az tartásdíj, más apai támogatás nem kapunk. Saját lakás, így azért kényelmesen megélünk, de 3 gyerekkel már nehéz lenne.
2018. okt. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

#16

A férjem 41, én 38.

2018. okt. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
73%
Erre nem lehet válaszolni. Valakik megélnek hárman 250 ezerből, van akik még 1 millióból sem...
2018. okt. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!