Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen anyagi háttér szükséges?

Milyen anyagi háttér szükséges?

Figyelt kérdés

Olvasgatva a kérdéseket, elgondolkodtam valamin. Érdekelne, hogy szerintetek mi az a jövedelem, tartalék és vagyoni helyzet, amivel nyugodtan, nem szorongva a holnaptól, de nem is fényűzően lehet 1, 2, esetleg 3 gyereket vállalni?

Azaz, mi a kiegyensúlyozott polgári léthez megfelelő anyagi háttér?

Olvastam már itt olyat, hogy nettó 340-re vállaják a negyediket, egy keresővel, de olyat is, hogy fél millió alatt nem lehet nyugodtan megélni.


Szerintetek, mi a valós kép?


Hangsúlyozom, nem arra gondolok, hogy mit lehet megoldani, ha szűkölködik az ember, hiszen a szükség nagy úr. Hanem a kényelmes élet feltételei érdekelnek, ami még nagyon messze van a gazdagságól.

Köszönöm, ha válaszolsz.



2018. okt. 31. 10:23
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
87%

"olvasgass vissza, és láthatod hogy mindenki fél millió körül keres itt"


Én úgy látom, hogy nem keres mindenki fél milla körül, az összbevétel annyi a legtöbb családban, azaz ketten rakják össze. Azért nem mindegy. 200-250 ezres fizetés pedig nem olyan marha kirívó (Pest megyében élek). Ahogy írtam, pl. nálunk is az van, hogy én 200-300 között kapok (online marketing amúgy, ha érdekel), a férjem 300-400 között, de ő pl. a 200-250 ezres főállása mellett (állami cég, gépkezelő) maszekol a hétköznapra eső szabadnapjain, így keres még hozzá 150 körül. Egyik se egy különlegesen magas fizetés, csak összeadva egész jó.

2018. okt. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
68%

Nekünk a kényelmes élet 3 gyerekkel, 700 e ft-nál van.

Már 3 gyerekünk van,én most CSEDen, ennyi pénznél nem kell számolgatni a külön órákat,ha kell cipő,ruha vagy egy új hütő.

Belefér a nyaralás stb.


Nekünk ez a kényelmes élet.


Ha visszamegyek dolgozni magasabb lesz a bevételünk, az már inkább felhőtlen mint kényelmes.


Nekünk,hangsúlyozom nekünk,ez a kényelmes és elvárt.

Pest megye.

2018. okt. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi négyen vagyunk testvérek, kb havi 500-ból éltünk meg, nagyon kényelmesen, mindenre jutott. Nagy családi házban éltünk, szüleim rendkívül jól osztották be a pénzt.
2018. okt. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
A mi összbevételünk netto 800 000 körül van, egy gyerekünk van. Most vettünk házat, így van egy havi 60 000 forintos hitelünk, két autónk (egy fiatal értékesebb és egy idősebb középkategóriás, de ezt lassan lecseréljük). Most gondolkodunk masodik gyereken, de ez még nagyon kérdéses, bár nyilván nem anyagi okok miatt. Jól élünk, bőven teszünk is félre. Szerintem ez az összeg 2 gyerek mellett is bőven jó életet biztosítana.
2018. okt. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Nagy lesz a szórás a válaszok tekintetében. Egy ismerős család (1 17 éves gyerekkel), akinél a nettó összbevétel 300 e Ft alatt van, lakás- és autóhitel mellett (kb. 100 e Ft)Pest megyei városban lakva nem dőzsöl, de állításuk szerint megélnek belőle, évi 2 nyaralásra, üdülésre is futja.

Ha a saját igényeimből indulok ki, akkor a megfelelő ételek, sport, egészségügyi ellátás, gyógyszerek, kultúra, szórakozás, ruházkodás, rezsi stb. havonta elvisz átlag 200 e Ft-ot havonta, ebben nincsenek benne semmi extra és egyéb nagyobb kiadások (pl. utazás, telefon, számítógép). A saját hitelmentes ingatlanomban élek, így erre szerencsére nem kell költeni. Ezekből kiindulva, 2 emberrel,saját, hitelmentes lakással és egy gyerekkel számolva (és egyéb hitelek nélkül) úgy gondolom, kezdetnek szükség lenne nekem, nekünk 500 e Ft-ra minimum, hogy "biztonságban" érezzem magam.

2018. okt. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
23%

hát ez nagyon relatív dolog szerintem


szerintem mindennek az alapja egy tehermentes lakás, de inkább ház amiben nem kell szűkölködni. személy szerint én ezalatt biztosan nem mernék gyereket vállalni.


hogyan lenne optimális? ez mindenkinek más.

részemről akkor lenne, ha a passzív jövedelmemből meg tud élni az egész család gond nélkül + lenne egy munkám vagy vállalkozásom amivel még ezen túl is pénz keresek, az így keresett pénzt már a családomra tudom fordítani: nyaralás, oktatás, biztonság, szórakozás. Ha számokban nézzük akkor szerintem ez olyan 100 millió forint befektetve amiből passzívan 3-400 ezer forint jön + a munkám amivel mindegy mennyit keresek, csak szeressem. Így már a feleségemnek sem kellene dolgoznia, törődhetne a gyerekkel. Nekem is legyen időm a családomra !! nagyon fontos.


ilyen feltételek mellett már biztonságosan fel lehet nevelni egy gyereket, nem lesznek anyagi gondjaitok, max akkor ha túlköltekezel. Az más kérdés hogy még messze vagyok ettől, de sajnos az optimális családalapítás számomra ez lenne :/

2018. nov. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!