Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Félek hogy a gyerekem csúnya...

Félek hogy a gyerekem csúnya lesz? Ez normális?

Figyelt kérdés

Még nem aktuális a téma, de pár éven belül szeretnénk majd gyereket. A baj csak az, hogy nekem gyakran eszembe jut, hogy mi lesz ha nagyon csúnya lesz szegény, és emiatt bántani fogják? Sajnos volt tapasztalatom ebben tiniként, emiatt nagyon sokáig önbizalomhiányos voltam, mostanában kezdek csak helyrejönni lelkileg.


Az az igazság, hogy sem én, se a párom nem vagyunk túl előnyös külsejűek. Én alkatilag rendben vagyok, magas vagyok, vékony (bár mellem nincs), de arcra nem vagyok egy szépség (nagy orr, lófej). A párom arcra nem csúnya, legalábbis nekem, bár lehet elfogult vagyok, de az alkata nagyon előnytelen. Könnyen hízik, és nem is túl férfias felépítésű. A bőre is problémás és kopaszodik.


Szegény gyerek, így esélye sincs a jó külsőre. Tudom nem ez a legfontosabb, ettől lehet okos, kedves, nagyszerű ember, de nem akarom hogy azon kelljen átmennie, mint nekem.


Ez mennyire normális? Érzett valaki ugyanígy? Mi lett miután megszületett a baba?


2018. nov. 5. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Szegény gyerek, így esélye sincs a jó külsőre."


A genetika ennél viccesebb. 2 bűnronda embernek is lehet szép gyereke és fordítva.

2018. nov. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Meglepődnél, de az oviban észrevettem, hogy pont a nem legelőnyösebb külsejű szülőknek van a legszebb gyerekük. Anyuka igazi lófejjel, nagy darab, a kislányt szépségversenyekre vitték. Mostanában is szoktam látni, még mindig feltűnően szép. Van egy másik kislány, az ő szülei is teljesen szürkék, a kislányba pedig az összes fiú szerelmes. A hátsó szomszédaink például szép emberek, anyuka bájos arc, apuka markáns, a kislány apuka markáns arcát örökölte és nem lett szép.
2018. nov. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 szlory ***** válasza:
93%

Saját félelmeidet vetíted ki nyilván. Tetézném az előttem szólóét azzal, hogy nagyon sokszor a tinédzser korszak akkorát változtat valakin, hogy alig ismersz rá utána. Van, akinek előnyére válik, van, aki nagyot bukik.


És te akkor ennyi bizonytalanság mellett ezen akarsz rugózni? Ne tedd. Egészséges legyen, a többiért maximum drukkolj, de ne görcsölj. A küllemétől függetlenül fogsz érzelmeket táplálni iránta. Mivel nem ismerkedsz majd vele, hanem belőled van. Nagyon más tészta a kettő..

2018. nov. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A genetika bonyolúlt dolog. Én nem kis túlsúllyal rendelkezem, sötét hajam van, a férjem szintén mackós testalkat és sötét szemű,sötét hajú. A lányunk meg magas,vékony,kék szemű, szőke, és teljesen úgy néz ki,mint a nővérem 10 évvel idősebb lánya, ennyi idős korában. Szóval vicces tud lenni. Nem lehet megjósolni előre milyen lesz, de valóban igaz, hogy két nagyon szép embernek is lehet csúnya gyereke,és fordítva. De a külső relatív,mert nem mindenkinek ugyan azt jelenti a szép.
2018. nov. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azt figyeltem meg, hogy egy jó frizura, csini ruci és máris nem olyan feltűnő az előnytelen arc.

És akkor most jön.... A szépség relatív. 😄 Középiskolás osztálytársam szerintem se szép nem volt, se jó alkattal nem rendelkezett, mégis sokan őt tartották a menő csajnak. Rejtély miért, ráadásul most 30+ olyan, mint Kiszel Tünde.

2018. nov. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

:) 😂 kicsit nevetek ezen. Lehet siman topmodell is belole, ne aggodj.


Amugy a sajat gyereked a legcsodalatosabb legszebb ember lesz akit valaha lattal. Hidd el, minden baba csodaszep az anyjanak es az apjanak, de altalaban a babak szepek az embereknek. Nincs csunya kisbabax max erdekes.

2018. nov. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg kiszámíthatatlan, hogy ki mit örököl. Pl. a férjemnek van egy féltestvére, és a mi fiunk az ikertestvére is lehetne az övének. Pedig elvileg alig van közös gén.

Lehet, hogy pont azt örökli a gyerek, ami elönyös, mondjuk a lányotok a párod alkatát, és olyan formás lesz, hogy minden férfi utána forog. Vagy a te vonásaid örökli a fiad, aki pont ettől lesz férfias.

De én is tudok példát arra, amikor két embernek olyan csúnya gyereke születik, hogy szinte megsajnálom. De az ő anyukája ugyanúgy a legszebbnek látja az övét, mint èn az enyéim. Aztán lehet, hogy más szerint meg csúf kis békák. 😂

2018. nov. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A férjem kopaszodik, a fiamnak olyan dús haja van, mint kettőnknek együtt. Én könnyen hízok, a férjem csak pocakos, a fiúnk és a lányunk is pehelysúlyú, csörög a csontjuk.

Mikor megszülettek, őket találtam a világ legszebb babájának, aztán pár hét múlva visszanézve a születési képeket, igazik kis ufók voltak. De ha eláll a füle, vagy nagy az orra, akkor is a tiéd, és úgy látod szépnek, ahogy van.

2018. nov. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyosak vagytok, kicsit megnyugtattatok! Próbálok nem előre ezen izgulni. :)
2018. nov. 5. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!