Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ez csak szerintem volt csúnya...

Ez csak szerintem volt csúnya dolog az óvónőktől, vagy ez normális dolog?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm gyereke reggel 9-kor megütötte a punciját az oviban és vérzett neki meg nagyon fájt. Az óvónők hívták a szülőt, de csak 1-kor tudták elérni, addig a gyereknek meg ott vérzett. 200 méterre lett volna a gyermekorvos, de nem vitte el senki... én is észrevettem már, hogy az óvónő egy 10 tagú csoporttal volt az udvaron, mentem a tesómért, és a gyerek a földön ült télen, a nő meg 2 méterre beszélgetett. Itthon meg csodálkozunk, hogy hogy fázik meg a gyerek. Csak szerintem felelőtlenség ez?
2014. márc. 4. 15:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
54%

Már ne haragudj, de olyan nincs, hogy egy kisebb seb 4 órán keresztül vérzik, márpedig nagy seb nem lehet ott ütéstöl. (Eleve el sem tudom képzelni, hogy HOGYAN ütheti meg egy gyerek magát ott úgy, hogy vérezni kezdjen, márcsak azért sem, mert az óvodában ruha is van a gyerekeken.

Orvoshoz meg nem vihetik el a gyereket, kivéve, ha olyan komoly sérülés van, amihez feltétlen orvosi elsösegélyre van szükség.

2014. márc. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
18%

Nem normális dolog részükről. Az ilyen esetben orvoshoz kell vinni a gyereket.

Sajnos, az óvónők sem mindig a hivatásuk mintaképei.

2014. márc. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
30%
Az ilyen felelőtlen emberek, hogy lehetnek óvónők :S:S Szegény kislány :( A szülő helyében nem hagynám annyiban
2014. márc. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
38%
Az lenne a dolga, hogy figyeljen a gyerekekre, nem az hogy lesz*rja őket. Oké hogy ott van a maradék 10 gyerek is akire felügyelnie kell, de akkor is, gondolom vannak ott kollégái. Akkor addig bízza rájuk a többi lurkót és a kis sérülttel rohanjon át a gyerekorvoshoz. Vagy hívja át az orvost telefonon. Szerintem ez annyira nem bonyolult feladat.
2014. márc. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
Igen az az én kislányommal azt tették hogy,reggel elvittem oviba nem volt komoly baja csak morcos volt és azt mondta hogy,picit fáj a hasa.Mondtam az ovónőnek hogy,azonnal hivjon ha valami lenne.Erre mikor mentem érte délután a lányom reszketve jött elém piros arcokkal és véres szemekkel mert magas láza volt már reggeltől.És az ovónő rá sem nézett sőt azt sem bánta hogy,a földön sirt szegény egész nap utánam.Ezt sosem bocsátottam neki meg.Ha valami komolyabb baja lett volna feljelentettem volna.Hiszen az ő dolguk vigyázni rájuk ott.
2014. márc. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

Nekem is erősen sántít ez a történet, csak egy kisebb vérzés lehetett az, amit felfújtak.

Azt viszont én is tapasztaltam már, hogy a gyerekek nincsenek felöltözve rendesen és nem szólnak rájuk, agyba főbe verik egymást és nem szólnak rájuk, sőt volt, hogy kiszökött a gyerek és nem vették észre stb, stb, de ez a történet így nem hihető

2014. márc. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
36%
Próbáljatok megélni állami Óvónői fizetésből és vigyázni sokszor 23-25 gyerekre, amiből kettőt annyira gázul neveltek a szülők, hogy azok magunkban egy egy emberesek lennének...
2014. márc. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%

1. Egy utestol nem lesz verzo seb.

2. Az ovono illetve egyeb pedagogus csak veszhelyzet eseten viheti a gyereket orvoshoz.

3. Egy szulot hogyhogy nem lehet elerni reggel kilenctol delutan egy oraig????

4. Sok orvos nem fogad utcarol beeso, nem veszhelyzetben levo pacienst.

5. A gyereknek se biztos hogy jot tenne lelkileg egy vadidegen -vagy tobb:orvos, asszisztens + az ovoneni- elott alulrol csupaszon kiteritve lenni.

2014. márc. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
92%
Hogy jó példát írjak, előfordult, hogy hívott az óvónő, hogy belázasodott a fiam mit csináljon. Munkahelyen voltam nem tudtam bemenni azonnal érte, ezért adott neki lázcsillapítót(természetesen megbeszéltük mit szokott szedni) és lefektette. Szóval azért van ilyen is.
2014. márc. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
95%

En iskolaban dolgoztam, az utca masik oldalan volt a korhaz. Ha egy gyerek beteg lett, bevittuk a tanariba es hivtuk a szulot. Orvoshoz nem vihettuk, gyogyszert nem adhattunk neki. Az egyetlen kivetel az volt, ha a gyerek elajult, vagy nagymeretu, esetleg mely, erosen verzo serulese volt. Akkor mentot kellett hivni.

Csak ugy nem vihet senki orvoshoz egy gyereket. Nem art tudni, hogy az eletveszelyt elharito beavatkozason kivul semmilyen orvosi vizsgalatot nem lehet elvegezni a szulo tudta es beleegyezese nelkul.

2014. márc. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!