Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy cikk a mai gyereknevelésrő...

Egy cikk a mai gyereknevelésről. Igaza van?

Figyelt kérdés
[link]
2018. nov. 13. 16:02
 1/10 anonim válasza:
76%
Azzal kezdi, hogy egyre több tanulmány jelenik meg a témában, de egyet sem hoz
2018. nov. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
Sajnos sok ilyet látok de hát ugye éljen a liberalizmus!
2018. nov. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Létező jelenség. De ennek semmi köze a liberális szellemű gyerekneveléshez. A liberális nevelés nem elhanyagolást jelent és nem azt hogy félsz a gyerektől, hanem hogy kis korától megtanítod a választás szabadságára, mégpedig kontrollált körülmények között. Autoriter nevelés: "kitakarítasz, mert azt mondtam!" Liberális nevelés: "takarítani szeretnél vagy vasalni?" Nevelési elvek komplett hiánya: "nem kell csinálnod semmit."Remélem érted a különbséget.

Amúgy a sok ilyen szülő kimondottan az autoriter nevelés eredménye, nem akarják a neveléssel kapcsolatos saját rossz érzéseiket a gyereknek átadni. Pedig lehetne másképpen is.

2018. nov. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

#2

Hogy jon ide a liberalizmus? Libsi vagyok, de az ilyen gyerekneveles engem is kiakaszt.

2018. nov. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
Olvastam már hasonló cikkeket. Nagyon igaz, amit írnak.Sok családban a gyereknek csak jogai vannak, de kötelessége nincs. A szülőnek viszont csak kötelessége van.
2018. nov. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
Sajnos igaza van a cikknek. Egyre több ilyet látok és én vagyok a szaranya meert nem veszek minden nap kisautót meg nyolc féle nasit a gyereknek és nem engedem, hogy csokin éljen, neadjisten rá merek szólni a bolt kellős közepén, vagy a buszon.
2018. nov. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a gyereknek kell szeretet es korlat, hogy megtanulja, mit szabad, mit nem. A baj azzal van, ha aszulo osszeteveszti a szeretetet az engedekenyseggel. Nemcsak ket veglet letezik, mindent elrahagyni a gyerekre vs. erzelmileg es/vagy fizikailag bantalmazni, hogy behodoljon. A ketto mellett ott van az emberi modon torteno korlatok meghuzasa, a gyerek tanitasa kiabalas, fenyites, szeretmegvonas nelkul.

A visito 4 evesre: ,,Nem kislanyom, majd szulinapodra/karacsonyra megkaphatod a jatekot, ha tenyleg azt szeretned, es lesz ra penzunk”. Ha ordit, akkor meg ,,Latom, hogy merges/szomoru vagy, de most ezt nem vesszuk meg”. Aztan probalni kapcsolodni a gyerekkel.

2018. nov. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amikor a kétéves ősember ezredszer lopja el a telefonodat, szemüvegedet, meg amit csak tilos, akkor azért biztosra vehető, hogy a kicsit is primitívebb módszerekkel többre mentél volna - pl. elvenni azonnal, mindig, és megvárni, míg kisírja magát a karjaidban. :) Majd ugyanez a móka, csak akkor már néhány kedvenc játéka megy magaslati levegőre. Sokatmondó gyöztes kárörömmel persze. :)
2018. nov. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de te valóban „Digitális Ősember” lehetsz, ha ilyen clickbite oldalakat olvasgatsz, és még bármennyi hitelt is adsz nekik. Elég végigpörgetned a címeket, és átjön, hogy ezt az oldalt kb. egy orosz fakenews-gyárban csinálják kormányunk megrendelésére. :D
2018. nov. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sajnos teljesen gyakori jelenség. Az a baj, hogy a gyerek fog koppanni nagyobb korában. Mikor hasonló mentalitásért a munkahelyéről úgy fog repülni, hogy a lába nem éri a földet, aztán hiába sír, az új munkahely nem fog az ölébe pottyanni. Jobb esetben kicsit késve, de megtanul felelősséget vállalni, rosszabb esetben összeomlik és járhat kezelésekre. Ezek a szülők azt felejtik el, hogy az élet sem lesz a gyerekkel kegyes és "odakint" a világban nem az Ő Gyereke a mindenség középpontja.

Sajnos az iskola is elmegy errefelé. "Élményszerű" oktatást kell biztosítani, mert különben "szar az óra". A tudásanyag mindegy, a gyerek játsszon és élvezze. Nem mondom, hogy nem szabad játékosságot belevinni, de majd megnézem azt a munkahelyet, ahol a főnök azt mondja, hogy nem baj Józsi, ha nincs kedved most megcsinálni, akkor adok valami izgalmasabb munkát.

2018. nov. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!