Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki közalkalmazott, köztisztvi...

Aki közalkalmazott, köztisztviselő, azt az új törvény szerint kirúghatják táppénzen, gyeden?

Figyelt kérdés
2010. jún. 25. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen új törvény? Én nem hallottam róla közalkalmazott vagyok GYES-n
2010. jún. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hallottam egy anyukától, aki ettől fél.
2010. jún. 25. 20:34
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is közalkalmazott vagyok. Volt egy ilyen törvényjavaslat, de állítólag módosítják, hogy ne legyen hátrányunk!
2010. jún. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem rúghatják ki. Gyeden végképp, mert a gyedet nem a munkáltatód fizeti, arra azért vagy jogosult, mert fizetted a járulékaidat amikor munkaviszonyban voltál.

Táppénz alatt sem rúghatnak ki, csak utána. Ha megszűnik egy határozott idejű munkaviszony, úgy megszűnik a munkaviszony táppénz alatt is. De ha rosszul tudom akinek jobb infója van egészítsen ki.

2010. jún. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
GYES-ről kötelező visszavenni a kismamát. Az már más kérdés hogy utána valamilyen indokkal elküldik-e.
2010. jún. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Visszavenni visszavesznek, viszont utána zizizhetünk.
2010. jún. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem rúghatnak ki, a felmondási védelem a gyermek 3 éves koráig tart, független az igényelt ellátásoktól.
2010. jún. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Az utolsó néhány válaszoló úgy látszik nem hallott erről a törvényjavaslatról.

Volt valóban egy törvénymódosítás, miszerint a közszférában megszüntetik a felmondási védelmet, tehát Gyed/Gyes alatt, tartós táppénz alatt is indoklás nélkül felmondhatnak bárkinek. Ja, és persze aktív munkaviszony alatt is szintén indoklás nélkül. (Magyarul, nem tetszik a körömlakkod színe a főnöködnek, repülsz.) A köztársasági elnök ugyan visszadobta ezt a törvényt (persze nem a kismamák meg betegek védelmében, hanem mert a végkielégítési időt is lecsökkentették volna, és ez szerinte nem korrekt). Viszont a parlament akár változatlan formában is újra megszavazhatja, és akkor már nem lesz vétójoga a Köztársasági elnöknek. És meg fogják szavazni, mert a Fidesz szerint ez egy nagyon jó kis törvény, és továbbra is tartják magukat az elképzeléshez. A hivatalos indoklás szerint ezzel a bürokráciát akarják lecsökkenteni- persze aki a közszférában dolgozik, mind tudja, hogy NEM a dolgozók miatt van az agyament bürokrácia, hanem az idióta törvények, szabályok és ezer éves ügymenet miatt. Valójában persze a politikai tisztogatás a célja, hogy kisöpörhessenek mindenkit a közszférából, aki nem a talpnyalójuk, csak azt már nem fogták fel, hogy ezzel embertelenül kiszolgáltatottá tettek mindenkit, nem csak politikai fejeseket. És a kisember fogja megszívni, mert ezzel beláthatatlan hatalmat adtak a főnökök kezébe.

És őszintén, még a leges-legjobb szándékú főnök is, szerintetek fog várni 1-2-3 évet egy kismamára? Vagy mondjuk valaki kap egy infarktust, és 2 hónapra táppénzre veszi az orvos, ami már tartós betegállomány, hát csóri mire felépül már nem kell mennie dolgozni...


Jól ki van ez találva... :(

2010. jún. 26. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Lányok! Én most olvastam a hírek között erről a törvénytervezetről, amely a a kormánytisztviselők jogállásáról szóló törvény nevet fogja elvileg viseli. A törvény kiemelné a köztisztviselők közül a minisztériumokban és a központi állami szerveknél dolgozókat, őket neveznék kormánytisztviselőnek. A javaslat lehetővé tenné, hogy az kormánytisztviselőket bármikor, indoklás nélkül kirúgják. Erről fognak szavazni a napokban. Bár a törvénytervezet teljes szövege nem ismert, de ebből nekem az tűnik ki, hogy a többiekre: eü-i dolgozókra, oktatásban dolgozókra, tűzoltókra, rendőrökre, igazságügyi alkalmazottakra stb. elvileg nem vonatkozik. Nagyon remélem, hogy így van. Szörnyű ez a bizonytalanság! Azért szép napot Nektek!
2010. jún. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2010. jún. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!