Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Doodoo vs Liz a bárány....

Doodoo vs Liz a bárány. Babaöböl, légzésfigyelő, külön szoba. Melyik volt/lesz a babátoknak, mi az amit érdemes megvenni és mi az, amit nem?

Figyelt kérdés
33 hetes vagyok,első baba lesz,de nem szeretnék felesleges dolgokat venni...
2018. nov. 14. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Drága plüss és babaöböl szerintem felesleges, egyiknek sem vettünk. Az első perctől a saját szobájukban alszanak, légzésfigyelőt egy évig használtunk.
2018. nov. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%
Ezek közül nekünk semmi sem volt.
2018. nov. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
31 hetes vagyok, a felsoroltak közül légzésfigyelőt vettünk, a többit feleslegesnek tartom. Kis lakásban élünk, így velünk lesz egy szobában, amíg nem sikerül nagyobb lakást/házat vennünk.
2018. nov. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Légzésfigyelő szerintem nagyon hasznos, így nem néztem éjjel-nappal hogy még biztos lélegzik-e.Babaöblöt tuti veszek ha még lesz gyerekem, sajnálom hogy most nem vettem. Külön szoba van de jó pár hónapig egy szobában voltunk a babával csak külön ágyban, szerintem az elején az a jó minél közelebb van. Szerintem az alvást segítő plüss is nagy találmány, tuti vennék, főleg ha hasfájós lesz a baba.
2018. nov. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Babaöböl lesz és pelenkára csiptetős légzésfigyelő. Az elsőnél még volt külön szoba, kiságy, lapos légzésfigyelő, szerintem többet járkáltam éjjel a két szoba közt, mint amennyit aludtam, úgyhogy most inkább az együttalvással kezdek (az lett a vége a nagynál is).
2018. nov. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Legzesfigyelo az alap. Babaobol is van/volt, nagyon szerette a kislányom. Éjjel nappal abban aludt, akkor nem tettem már bele,amikor elkezdett átfordulni és nem akartam ebben korlátozni. Zenélő pluss nagyon jó dolog,mióta megszületett azzal alszik el.Beteszem a kiságyba, bekapcsolom a macit és két percbe sem telik,már alszik.
2018. nov. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Babaobol volt, de szerintem, ha elfer nalatok, es kisagyban szeretned altatni, akkor erdemesebb levehetos oldalu kisagyat venni, a babaoblok altalaban eleg kicsik (nekunk egy 90x60 centis volt). Alvos allatkaval nem akart aludni, csak mellettem. Probaltuk a kulon szobat, de feladtuk. Legzesfigyelobol az egyuttalvas miatt pelenkara csiptethetos sokkal jobb, azt a babakocsiban is tudod hasznalni (bar mi utobbit sem hasznaltunk 6 honapos koraig, mert orditott benne, igy en kendoben, aztan csatos hordozoban hordoztam).


Nem tudhatod elore milyen lesz a babad. Nekunk a babaobol ruhatarolo lett :D aztan el is adtuk. Volt mondjuk hozza felteheto 4. oldal, kisagykent is funkcionalt volna, de kb. 1szer aludt benne normalisabban. Mikor nalunk volt anyosom segiteni, aki a kulonagy, kulon szoba hive, meg o is inkabb feladta, fogta, es maga melle vette, hogy tudjunk pihenni.


A korhazban egyebkent nincs legzesfigyelo. Ha az egyuttalvas mellett dontotok, akkor a biztonsagos egyuttalvas lepeseit betartva a kulonaltatashoz kepest lenyegesen alacsonyabb a bolcsohalal kockazata (de csak, ha be van tartva a 7 lepes: [link]


Amit nekem sokat ebredo, es sokszor nehezen altathato gyerekem mellett sokkal elobb meg kellett volna vennem, az a hordozokendo, es a nagymeretu gimnasztikai labda. Utobbi amugy vajudashoz is nagyon jo, de egy nehezen elalvo babahoz meg szuper, rengeteget segit, hogy ra tudtam ulni, es setalas helyett, a gyereket magamra kotve, azon kellett csak rugoznom, aztan atultem a szoptatos fotelbe, ha mar elaludt, es ott ringattam tovabb, kozben olvastam, filmet neztem.


De van gyerek, aki priman alszik a kisagyban, kulon szobaban. Hat en sem igy terveztem, de egyszeruen feladtam, muszaj volt pihenni is. Majd ugy erdemes szerintem csinalni, ahogy a legtobb alvashoz tudtok jutni. Aztan 1 eves kor utan mar el lehet kezdeni szoktatni.

2018. nov. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Doodoo és Liz bárány: egyik sem.

Babaöböl: nem volt, nem is tudtuk volna hová tenni.

Légzésfigyelő: volt.

Külön szoba: a nagynak 1 éves korától, a kicsi 2 és fél éves, még egy szobában alszunk. Külön ágyban, de néha átjön. Január-február környékén tervezzük külön szobába rakni őt is.

2018. nov. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, én is csak légzésfigyelőt vennék.

Babaöbölt te is tudsz csinálni mondjuk, ha van szoptatós párnád. Szinte ugyanaz...

2018. nov. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, amiről te beszélsz, az a babafészek. A babaöböl más.
2018. nov. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!