Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire viseli meg a gyereket...

Mennyire viseli meg a gyereket a költözés?

Figyelt kérdés
A fiúnk akkor lesz 17-18 hónapos,amikor költözünk. Tapasztalatokra lennék kívancsi meg tanácsokra. Hogyan viseli egy ilyen korú gyerek? Mire kell esetleg figyelni? Soha nem költöztünk nekünk is új lesz a helyzet. Az autóút max 3 órás lesz. Kicsit tartunk tőle mit vált ki belőle.

2018. nov. 25. 12:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
15 hónapos volt a fiunk. Ő érzékeny gyerek, nehezen viseli a változásokat. Szóval aggódtunk. Magát a költözést egész jól viselte, viszont az új helyen néhány napig köztünk akart aludni (hagytuk neki) és nappal se nagyon találta fel magát. Rengeteg türelmet igényelt. Aztán megszokta. Gondolom a legtöbb gyerek jobban viseli, nekem tényleg nem rajong a változásokért a fiam.
2018. nov. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Mi még terhesen költöztünk, viszont elég sokat utazunk. Mindkét lányunk szépen feltalálja magát, el is alszanak könnyen, csak a megszokott rutin és tárgyak kellenek nekik. Ha ott van az alvós állat és a puha takaró, nappalra pedig a kedvenc játékok, akkor semmi bajuk nincs idegen/új helyen sem.
2018. nov. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
20 hónapos volt a kisfiam. Az elején mondogatta párszor, hogy menjünk haza. De hamar megszokta az új helyzetet. Nem viselte meg :)
2018. nov. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
A gyerek hamarább túlteszi magát az új környezetén, mint a felnőtt. Legyen a közelében a kedves játéka, babája, falon a megszokott falikép (esetleg saját fényképe), a számára kedves és megszokott ételei. Eleinte, lehet, furcsának találjam de aztán hamar megszokja. Szerintem ne aggódj!
2018. nov. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat sajnos az én fiam is nehezen viseli a változásokat remélem hamar meg fogja szokni.
2018. nov. 25. 13:58
 6/13 A kérdező kommentje:
A vedőnőnek gyerekorvosnak mikor kell jelezni? Vagy ez hogyan működik?
2018. nov. 25. 14:01
 7/13 anonim ***** válasza:
21%
másfél évesen mégis mit fog fel belőle? nekem utólag mesélték a szüleim hogy vagy háromszor elköltöztünk. 1, nem emlékszek rá, 2, nem, nem viselt meg..🤦🏻‍♀️ később meg amikor már fel is fogtam valamit a külvilágból, konkrétan szerettem költözgetni, izgalmas volt. de ez már akkor volt mikor négy éves körül voltam. arra még esetleg emlékszik az ember. de egy év körül...? 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
2018. nov. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%
1-es vagyok, talán vagy 3 nap volt neki nehezebb, szóval sokáig nála se tartott, mire megszokta. Én neten kikerestem az új védőnő nevét és számát és felhívtam telefonon. Gyerekorvost mi nem váltottunk mert nem költöztünk ilyen távolra de tanácsadási időben mennék a gyerekkel, hogy át szeretnénk jelentkezni költözés miatt. De a rendelőt is felhívhatod hogy szokás.
2018. nov. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%
Off leszek bocsi, de már annyira bosszant, hogy sokan fiúnk-nak írják a fiunk szót. A fiúnk azt jelenti, hogy fiúbarátunk (közös pasi?), a fiunk pedig a fiúgyermekünk.
2018. nov. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%

7-es, mi a fészkes fenéért kell mindig jönni valakinek, aki a SAJÁT babakorával példálózik ilyen kérdéseknél? Világos, hogy saját gyereked még nincs, ezért nem tudsz más példát mondani, csak azt, hogy te, mit baba, hogy viselted, de ez egyáltalán nem releváns, hiszen mint írtad, nem is emlékszel rá.


Kedves kérdező, nálunk a két gyerek teljesen máshogy viselte. A nagyobbik fiam 1 éves volt szinte pontosan, amikor először költöztünk. Ő akkor már külön, és önállóan aludt el esténként. Költözés után egy hétig igényelte, hogy mellé feküdjek, amíg elalszik, de utána ment minden, mintha mi sem történt volna.

A kisebbik 15 hónapos volt, amikor már az ő életében költözködtünk, ő sokkal nehezebben viselte. Nappal nem volt semmi gond, de az esti alvás katasztrófa volt, néha hajnali egyig kellett altatgatni, és ez hónapokig így ment, pedig előtte öt perc alatt elaludt.

2018. nov. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!