Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sok költözés lelkileg mennyire...

Sok költözés lelkileg mennyire viselhet meg egy 1 éves gyereket?

Figyelt kérdés
Különböző okok miatt van a költözés.

2016. jan. 10. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Mennyi az a "sok"?

annyiból biztosan, hogy nincs álandóság, pl. saját, megszokott kuckó.

2016. jan. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2%
Egy életre lelki nyomorék lesz belőle, soha nem tudjátok helyrehozatni, még pszichiáterrel sem. Élete végéig nyugtatókon fog élni, és begyógyszerezve billegni a sarokban.
2016. jan. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi rengetegszer koltoztunk sajnos. Most 7 eves az ocsem, 2 eves kora ota 5 helyen laktunk. Legutobb novemberben koltoztunk, a koltozes elott elkezdett alvajarni. Anyukam szerint azert, mert sok neki a valtozas (sulit is vált). Itt az uj hazban nehezen alszik el, mert meg "fel, nem szokta meg". Van, hogy sir ejjelente, es az ajtom elott all, be akar jonni, mert fel. van ejjeli lampaja, fel van kapcsolva neki minden ejjel, az ajtaja nyitva van, es az eloszobavillany is egve van. Ilyen nem volt az elozo hazunkban, pedig ott is csak 10 honapot laktunk. Tobbet mostanaban nagyon nagyon remelem, hogy bem fogunk koltozni.
2016. jan. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Nem igazán viseli meg. Inkább a körülötte levő kesze-kuszaság. Értem ezalatt, hogy az egyik helyen pakolsz, dobozolsz -ezért nincs idő rá (én éjszaka csináltam ezeket). A másik helyen mesterek után szaladgálsz, takarítasz, ügyet intézel és még hetekig kupi van, semminek nincs meg az igazi helye.

Emiatt az ő napirendje is felborul, emiatt fog inkább kibukni.

2016. jan. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még én, felnőtt fejjel is nehezen viselem a gyakori költözést. Egy kisgyerek, akinek most alakul a személyisége... Háát... Jót biztosan nem tesz neki!
2016. jan. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezt úgy érted, hogy az eddigi élete során, ami azért nem volt még túl hosszú idő, mindössze egy év, ez alatt az idő alatt is már több (sok) költözés történt? Mert azért az kicsit durva szerintem... Bár egy egy év alattinak lehet, hogy ez válik a megszokottá, ha ilyen gyakori. De a fene se tudja, azért olyanról még nem igazán hallottam, hogy valaki egy év alatt is mondjuk 5-6 költözésen esett túl.

Én azt hittem, hogy mi költöztünk sokat. A fiam egy éves volt, amikor először költöztünk, utána a másodiknál kétéves, aztán négyéves, utána hétéves. De ezekkel semmi gondja nem volt, egy hét után megszokta, akárhova mentünk, és azért minimum egy évet, de volt, hogy többet is, mindenhol eltöltöttünk. Meg nála ez nem volt problémás azért sem, mert intézményváltás sosem volt ilyen miatt: amíg bölcsis volt, pont a bölcsi mellett laktunk. Utána ovis lett, akkor az ovi közelében laktunk, akkor költöztünk újra, amikor azt befejezte. Utána a sulija mellé költöztünk. Idén úgy néz ki, megint költözünk, de most hosszú távra, viszont a suli marad ugyanaz.

2016. jan. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!