Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyukák, ha nem...

Egyedülálló anyukák, ha nem vagyok szemtelen, megírnátok nekem, hogy mennyi pénzből éltek havonta a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Lehet hogy egyedül maradok a babámmal, szüleim sajnos nem élnek, nem tudok támogatást kapni tőlük, így marad a gyed+csp+amennyit a párom adna. Saját lakásban élünk, hitelünk nincs. Nagyon meg vagyok ijedve, el vagyok keseredve, és gondoltam megkérdezem, hogy ki mennyi pénzből tud kijönni hasonló körülmények között. Nagyon köszönöm a válaszokat!
2010. jún. 26. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

én,akit ismerek így csinálja: turiban vesz ruhát. vannak akciós pelusok,törlők. mindent használtan szerzett be. ha nagyon rá vagy szorulva és pl tápszerre lesz szükséged,a gyerekdokitól lehet kérni. vizforralás babának, forralásos sterilizálás,saját főzőcske. pelenkaalátét helyett papírtörölköző,vagy gyógyszertári betegalátét. gyógyszertári feliratott krémek,fürdetők stb-ebben a védőnő,gyerekdoki segíthet.


pontos összeget sajna nem tudok.. :((( ha csak a gyerekkel kapcs. kiadásokat nézzük,sztem elsőre azért 100 körül kellene h mindent megvegyél-kocsi,ágy,hordozó,stb. hacsak nincs aki kölcsönadna.


mindenképp beszélj a védőnőddel,mert sokan ajánlanak fel segítséget,vannak bababörzék,stb.

2010. jún. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszi a választ, de van egy kis félreértés, én tettem fel félreérthetően a kérdést

már megvan a baba, 1 éves, szóval a kezdeti kiadásokon már túl vagyunk, most már "csak" a mindennapok jönnek

2010. jún. 26. 22:01
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szintén egy éves a kisfiam.Egyedülálló anyuka vagyok.

gyed+csp+apa amit ad kb:120-130 e ft/hó.

Szerencsére a házamon nincs hitel de a kocsimon sajnos van ráadásul devizás:(Szóval ki lehet jönni,de mondjuk ha megszorulok(mert sajna voltak váratlan kiadások nem kis tételben) akkor apukától kérek ennyi ő meg ad, hiszen nem magamra költöm hanem a kisfiára.Mondjuk nekem nehezen ment az átállás,mármint hogy beosztással éljek(mert ez eddig nem volt)de hozzá lehet szokni.Mondjuk a nyári rezsi nem megterhelő ez majd inkább télen lesz húzós, de szeptembertől dolgozom igy szerencsére megoldódik a problémám.

2010. jún. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi kb. 130 ezerből, de most pont nem.

Egyetemre járok, a szüleim támogatnak egy kisebb összeggel, plusz a gyes, családi, egyetemről a szoctám, ösztöndíj, önkormányzattól a lakásfenntartási támogatás (na ez mondjuk pici összeg, négyezer havonta). Most, hogy nyár van, következő hónapban már nem lesz szoctám meg ösztöndíj, így ötven ezerrel kevesebb lesz a kasszában. Próbálnék munkát keresni, de már egy hónapja keresek és semmi :S Így nem tudom mi lesz júliustól, eléggé félek tőle.

Amíg itthon voltam gyed-en, addig kb. 90-100 ezer között volt a havi pénzünk, már nem tudom pontosan.

A lakbérünk rezsivel olyan 60 ezer körül van.

2010. jún. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
max gyedet kapok, meg csp-t, meg apától 40 ezret a lányokra (1 és 10 évesek), ez összesen kb 150 ezer ft. A lakásomon nincs hitel, kocsim nincs, így megélünk belőle, de már nagyon várom, hogy menjek vissza dolgozni, mert nagyobb beruházásokat (pl. háztartási gép, bútor) vásárlás, ennyi pénzből nem tudok megoldani.
2010. jún. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
jaj, most egy kicsit beijjedtem. Még igaz a pocakomban van a pici, de már biztos, hogy egyedül maradtunk és albérletben fogunk élni. Nekünk kb 165 ezer jön majd össze az elején, gyednél meg 145 ezer körül, de ebből 80 ezer megy el az albérleti díjra és rezsire. Meg tudok majd élni egyáltalán a maradékból? Bocs az offért kérdező, csak egy kicsit betojtam. :-)
2010. jún. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

jaj lányok, nagyon kedvesek vagytok, köszönöm szépen!

akárhogy számolom, nekünk se lesz több 130-140-nél, nem tudom mi lesz, luxusban nem fogunk élni az biztos :( de ez nem is érdekel, csak az alapvető szükségleteink meglegyenek, és a babám ne szenvedjen hiányt semmiben

kedves utolsó! én is be vagyok tojva rendesen, de valahogy meg kell oldani, muszáj,

2010. jún. 27. 17:46
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem kell betojni, meg lehet élni ennyi pénzből. 140 ezerből élek a két lányommal, mindenre jut pénz, és azt is tudom, hogy hol tudnék spórolni. Igaz nincs hitelem, de az egyik gyerkőc iskolás, a másik pedig pelenkás. Mindig figyelem az akciókat, abból veszek, ami éppen akciós, elfér, eláll, én meg nyugiba vagyok, hogy van minimum két-három hétre való kajánk, hús a fagyasztóban, pelenka a kicsinek, stb.
2010. jún. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is egyedül állóanyuka vagyok. csak gyest és csp.-t kapok,apuka nem segít,segítségem sincsen. Koplalok konkrétan,40ezerből vagyunk meg,de a számlák fizetve vannak!!!!
2010. aug. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Húú kedves utolsó:(ez kemény lehet..

Megkérdezhetem hogy miért nem dolgozol?

Amúgy én is megtapasztaltam hogy milyen 2 héten keresztül vajas kenyeret enni,hogy a gyereknek meg tudjam venni a párizsit..

Soha nem gondoltam volna hogy ilyen helyzetben leszek egyszer de ezt soha életemben nem bocsájtom meg a volt férjemnek aki persze eközben vigan éldegél...

2010. aug. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!