Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhes vagyok, nem tudom, mi...

Terhes vagyok, nem tudom, mi lenne a jó döntés. Hogy beszélhetnénk ezt meg, amikor én rettenetesen félek mindkét opciótól?

Figyelt kérdés

Van már két gyerekünk, mindigis kettőt terveztünk, ők a mindeneink. Viszont a kicsivel még itthon vagyok teljesen, a nagy kiscsoportos, minden nap kb 3-4 órát van oviban. Szeretjük őket, de bevallom, az eleje bitang nehéz volt, és ott megfogadtam, hogy nincs több gyerek. Pedig nem problémás egyik sem, az éjszakáink nyugodtak, nem sírós a pici sem, van fizetett és családi segítségem is, tehát nem olyan vészes a helyzet. De egyszerűen sok volt az elején, és néha még most is csak arra jut erőnk, hogy bedőljünk az ágyba, és megnézzünk egy filmet az altatás után. Most lett kész a házunk is, nem három gyerekre lett méretezve... Így is egy vagyon volt, a férjemet szerintem a mentő vinné el, ha újra jönnének a munkások, és átalakíttatnánk egy részét, vagy építtetnénk hozzá még. Félek, hogy nem tudnánk eleget foglalkozni mind a hárommal, néha így is bűntudatom van, ha a kicsi nyűgösebb, és délután is vele vagyok többet. Annak meg nem látom értelmét, hogy azért szüljek, hogy majd a bölcsi, bébiszitter nevelje őket... Ráadásul tovább kell látnunk a babakoron, hiszen nem mindegy, hogy 2, vagy 3 óvodát, iskolát fizetünk, hány tandíjat utalunk el, vagy éppen hány lakást veszünk, 2, vagy 3 gyereket kell elindítanunk az életben. Csak közben ott van az a része is, hogy esetleg 8-10 év múlva lehet mégis szeretnénk 3.-at, és ugye az abortusz kockázatot jelent a későbbi terhességet illetően. Félek attól is, hogy később mindig eszembe jutna ez a baba, amikor a már meglévő gyerekeimre nézek.


Anyagilag nem jelentene problémát (nem a segélyekre vállalunk gyereket), viszont ugye a gyerek nem addig igazán költséges, amíg velünk él... A férjem nagyon amellett van, hogy ne tartsuk meg. Én tartok mindkét opciótól. Nem vagyok mártír-anyuka, szeretem, hogy megmaradtam nő és feleség is, és nem akarok egy zombi lenni, aki ki sem látszik a gyerekek körüli teendők közül. Ahogy közeledik a beavatkozás, egyre inkább feszültebb leszek, és tartok attól, hogy azért, mert nem ez a jó döntés.


2018. dec. 1. 17:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
26%
Tartsatok meg, ketto vagy harom mer oly mindegy! Plusz ha megoregszetek lesz tobb gyereketek akik nektekk fognak majd segiteni ebben abban.
2018. dec. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Hogy lenne már mindegy? Nem az. Pont ezt írtam, hogy nem mindegy, hogy hány gyereknek kell fizetni az óvodát, iskolát. Hány lakást kell venni. Mikor hazajövünk a munkából, hánynak kell segíteni a háziban, kettőt, vagy hármat kell kikérdezni. Vagy hogy hányat kell különórára, sportra vinni. Hogy lehet ilyet mondani?! Ennyi erővel ötöt is szülhetnék még, majd felnevelik egymást...


Gyereket amúgy sem azért vállalunk, hogy majd idős korunkban legyen, aki foglalkozik velünk.

2018. dec. 1. 18:02
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

Legfeljebb kivülállóként mondhatok bármit, pedig jól körülírtad a körülményeket.

Nem én élném meg, de megtartanám.

Persze gond, hogy Te 50%-on vagy, férjed meg ellene van.

Nem tudom, hogy viselné meg a kapcsolatotokat, ha megtartanád..

2018. dec. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
60%
Igazabol aki azt fogja irni hogy tartsatok meg azt lepontozod es leoltod majd. Neked az kell hogy perszee vetessetek el tul sok a harom ugye? Mert a ferjed is azt akarja. Ha ennyire nyugisak es ejszaka is szepen alszanak raadasul segitsegetek is van akkor halgassatok! Masok egyedul nevelik a gyerekuket minden segitseg nelkul,valakinek egesz ejszaka ordit,valakinek meg mindig elkap(nak) a gyereke(i) minden fele betegseget. Te mar tudod mit akarsz akkor nem mindegy? Tobb az ellenjavallatod arra a picire. Es ha nem akartatok akkor miert nem vedekeztek megfeleloen?
2018. dec. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
72%
En megtartanam. Es ha ennyire nem kell vagy sok akkor hol a vedekezes? Ne kifogasolj mert lehet ellene tenni hogy ne ess teherbe. Nyugodtan pontozgathatsz mint a tobbieket.
2018. dec. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

1. Nem pontozok, kinőttem már az óvodából.

2. Leoltani sem szokásom senkit, de amit az első válaszoló írt, az teljesen hülyeség. Hogy lehet már olyat mondani, hogy "kettő vagy három, tökmindegy"? Igen, aki a családi miatt vállal gyereket, annak tényleg az.

3. A te stílusoddal is vannak gondok (Mi az, hogy "halgassatok"? Csak annak lehet nehéz, aki egyedül neveli a gyereket, vagy akinek sírós a babája?).

4. Azt pedig nem tudom, honnan jósoltad ki, hogy nem védekeztünk. Ugyanis erről egyetlen szót nem írtam. Nem véletlenül. Ugyanis védekeztünk, ahogyan 15 éves korom óta mindig. De mivel ettől ugyanúgy terhes maradok, nem láttam értelmét, hogy kitárgyaljuk, milyen módszer mellett sikerült ez a helyzet. Ettől nem lesz már sem jobb, sem rosszabb.

2018. dec. 1. 18:38
 7/20 anonim ***** válasza:
89%
Ezt jól körülírtad, de én úgy látom, leginkább a kényelmeteket félted. Igen, nehéz két gyerekkel, hárommal biztos még nehezebb lenne. Viszont az anyagi részét, vonzatát, ne haragudj, de nem tudom átérezni. Miért kell(ene) minden gyerek segge alá lakást tenni? És ha nem akarnak egyetemre menni, hanem szakmát szereznének? Nekem nem tudtak fizetni a szüleim sem felsőoktatást, sem lakást nem kaptam, viszont megvolt mindenünk, a leg nagyobb ajándék amit adhattak a testvéreim. Most van jó szakmám, családom, az anyagiakat meg megteremtjük magunknak. Nem mondom, hogy tartsd meg, vagy vetesd el, szerintem neked egyik válasz sem felelne meg. Tiéd a döntés, annak minden vonzatával, és következményével. Senki nem jövőbe látó, nem tudjuk megmondani, mi lenne, ha így döntenél, mi lenne, ha úgy... Magadban tegyél rendet.
2018. dec. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
33%

Már döntöttél.

Azt írod közeledik a beavatkozás, tehát el van minden intézve.

Akkor?Mit vársz?Mondjuk, hogy igazad van?

A védekezés pedig sántít...

2018. dec. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

"Miért kell(ene) minden gyerek segge alá lakást tenni? "

Mert egy normálisabb lakás is 25-30 milliónál kezdődik, azért. És sokan még 25-28 évesen is albérletben élnek, és csak úgy lehet akár egy 2 szobás lakásuk, hogy egy életre eladósítják magukat. Hidd el, jó az, ha valakinek van egy biztos otthona, ami mindenféle tehertől mentes. Ez akkoris igaz, ha inkább szakmát szereznének, és akkoris, hogyha 23-25 éves korukig az iskolapadban lesznek. Minket is elindítottak az életben, és én sem gondolom, hogy az lenne a jó, hogy a gyerek már 20 évesen, bármiféle képzettség, végzettség nélkül dolgozik és albérletben tengődik 2-3 ismeretlennel.

2018. dec. 1. 18:53
 10/20 anonim ***** válasza:
74%

Én sem értem neked valójában mi a kérdésed. Egy kicsit sem hezitálsz, tehát menj abortuszra. Eldöntötted kész.

Támogatni kell a gyereket persze, de én is túlzásnka érzem hogy ennyire mániákusan ragaszkodsz ahhoz, hogy minden gyerek kapjon 1-1 lakást.

De ha neked ez a fontosabb, akkor ne tartsd meg. Igazából nem is értem miért ismeretlenektől kell ezt megkérdezni.

2018. dec. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!