Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vetik meg azokat a...

Miért vetik meg azokat a nőket akik nem akarnak gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Végtére is az ő testük , nekik kell kibírni a 9 hónapnyi küzdelmet , és a szülés rettentő pillanatait. Ezeken kívül még gyakran az ő nyakába raknak minden terhet ami a gyerekneveléssel jár . (Tisztelet a kivételnek)

Amit még nem értek , hogy ha egy nő kimondja ,hogy ő márpedig nem szül , akkor a lehető legtöbb ember egy "kuss a neved " nézéssel , és egy idegesítő , lenéző beszólással nyilvánítja ki a véleményét.

Csak én látom így ?



2018. szept. 26. 15:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem csak te látod így, meg pár másik hülye, aki idejár a gyk-ra nyafogni, hogy nem akar gyereket, pont lexarom, hogy, neked lesz-e vagy sem, te dolgod.
2018. szept. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
63%
#1 Én sem fogalmazhattam volna meg szebben.
2018. szept. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Egyetértek az elsővel. De ha ez vigasztal és személy szerint sokkal jobban megvetem azt, aki a kelleténél többet vállal és itt kérdezgeti, h mikor jó a családi, meg nyafog, hogy jaj-jaj nincs pénz.
2018. szept. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
31%

Nem 9 hónap+szülés kellene eldöntse, hogy egy ember esélyt kapjon-e az életre vagy sem. Én el tudom fogadni, hogy ha valaki nem akar gyereket, de ez az ellenérv annyira harmatgyenge, hogy visít bennem egy hang, hogy "legalább magadnak ne hazudj, ha már nekem hazudsz!"


Ha valaki nem akar gyereket, akkor ne vállaljon, szíve joga így dönteni, de a "miért" az érdekes kérdés és szerintem megéri feltenni magadnak, és őszintén (!) felelni rá.

2018. szept. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
98%
Engem sosem érdekelt hogy más akar vagy sem gyereket. Számomra ettől nem volt se több se kevesebb. Mindneki saját döntése.
2018. szept. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%

Én nem találkoztam ilyen "lehető legtöbb emberrel", amíg még soha nem akartam gyereket :) de magam sem szólnék le emiatt mást. Van egy ismerősöm, aki folyton hangoztatja, hogy na ugye, hogy csak kolonc a gyerek, ő sosem akart, amikor meg én mesélem a gyerekekkel az élményeim a mi van veled kérdésre - nekem meg az esik rosszul azért, mert ne rajtam vezesse le, de ettől még nem minden gyerektelen ismerősöm ilyen antiszoc. Szóval hülyeség ez az egész osszuk csoportokra a társadalmat és panaszkodjunk... az emberek a gyerekvállalástól függetlenül is lehetnek bunkók, ahogy a mai öregek is voltak "nahát ezek a mai fiatalok", nem is beszélve az autósok vs. biciklisekről... és még sorolhatnám a klisés előítéleteket. Ha valaki nem a neked tetsző módon nyilvánítja ki a véleményét bármiről és ez nagyon idegesít, akkor ne barátkozz vele vagy legalább ne beszélgess vele arról a témáról, mert nem éri meg.

És ne ingereld a topicba járó "lehető legtöbb" anyukát a gyerekesek szidásával :) (Elnézést, ha neked nem állt szándékodban, csak mostanában többen is ezért járnak ide gyanúsan valami fura önigazolást keresni ezzel.)

2018. szept. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%
Gondolom, aki nincs ilyen helyzetben, az nem is találkozik ilyenekkel. Sajnos én igen. Még annyi a csavar benne, hogy én akartam, de nem lehetett betegség miatt. Most meg a korom miatt. Tényleg sok helyen másodrendű emberként tekintetnek rám. Persze nem érthetek semmihez sem, nem szólalhatok meg, ha gyerekekről van szó, hiszen nekem nincs. Pl. szerintem ahhoz nem kell anyának lenni, hogy tudjam, hogy talán nem kéne hagyni, hogy a kisgyerek a nagykéseket pakolja ki a konyhafiókból. És hasonló dolgok. De én ezért sem szólhatok.
2018. szept. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem vetik meg jobban, mint az 1 gyerekest, vagy a sok gyerekest...

Nekem tudatosan egy van, de néha megkapom a "majd meggondolod magad", meg a "kell a tesó"...stb.

Akinek meg 4 vagy több van, az meg megkapja, hogy minek ennyi. Aki nem akar, azt sem különböztetik meg jobban...


SZóval van egy szűk látókörű réteg, aki megveti a másikat ezért, vagy azért...

Ne vedd magadra.

2018. szept. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%
Nem csak te látod így, mindig is ez volt. Minket a férjemmel szinte páriaként kezeltek, mert nincs gyerekünk. A munkahelyen fizetésemeléskor, jutalomosztáskor mindig a sor végén voltunk. Nyíltan meg is indokolták, hogy minek nekünk a pénz, hiszen nincs gyerekünk. Még olyat is kaptam a pofámba egy szinte ismeretlen nőtől, hogy miféle emberek vagyunk mi, mert neki négy van. Már nem vagyok fiatal, ezek a dolgok évtizedekkel ezelőtt történtek. Vagyis ennek hagyománya van Mo-n.
2018. szept. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem az emberek zöme nem foglalkozik azzal, hogy valaki akar e gyereket vagy nem.Engem soha nem kérdezett senki a rokonokon kívül,de nekik sem kellett magyarázkodni.

Azon sokkal jobban meglepődtek mikor mégis lett 36evesen.Na ott kérdezgették, hogy akartuk vagy becsúszott.😂

2018. szept. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!