Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családkémt melyik a jobb döntés?

Piroska és a farkas kérdése:

Családkémt melyik a jobb döntés?

Figyelt kérdés
Férjemmel és 2 kisgyermekünkkel vidéken élünk saját, de kicsi ingatlanban. Szeretnénk váltani majd, de korlátozottak az anyagi lehetôségeink. Mi ùgy gondoljuk, h inkább mennénk a központtòl távolabb, esetleg nyaralòövezetbe, még ùgy is, ha bô 20 perc gyaloglás lenne reggel mindig ( autònk nincs, nem is szeretnénk), megvalòsìthatnánk hitel nélkül, én tovább itthon maradhatnék ( a kicsi tartòsan beteg, vele amùgy is, de ha hitel lenne, kellene a keresetem). Anyukám és a család egy része szerint viszont a szülôk igenis vállaljanak áldozatot, és hitelbôl oldjuk meg a központban lévô ház vásárlását. Én elmondtam, h szerintem nem azzal adjuk a többet a gyerekeinknek, ha minden közel van, hanem, ha nyugodt az életünk és több dologra - pl utazásra, élményre- mondhatunk igent. Tudják, mert hangsùlyoztuk, h a kettônk pénze és döntése, de meg vannak sértve, ha nem érdekel minket a véleményük, holott de, érdekelne, csak nem olyan szinten, h gyakorltilag felháborodnak, ha megtudják, h megint olyan házat néztünk, ami nem a központban van. Tudom, háborodjanak... Érdekelne, h többgyerekes, elsôsorban vidéki családok milyen szempontok alapján kötöttek kompromisszumokat e téren. Kéremszépen, h aki hitel nélküli 50 milliòs házban él, vagy nem érti, h havi nettò félmilliò alatt miért vállalnak mások gyereket, az most ne ìrjon...
2018. júl. 26. 15:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Soha életemben nem voltam hajlandó hitelt felvenni, és ez sokszor mentette meg a jövőm. Ne csináljátok! A hitel a világon a legrosszabb dolog! Annyit költsetek, amennyitek van, soha , de soha nem többet!
2018. júl. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Hány gyerek van? CSOK-ot nem tudjatok felvenni? Esetleg fundamenta? Télen azért nehéz lesz ha menni kell valahova pici gyerekkel (meg még beteg is), autó nélkül 20 perc gyalog...nem tudom. Nekem nem jönne be. De ti tudjatok. Nálunk az feltétel volt, h közel legyen a buszmegálló (5perc), ha nincs kocsi se áll meg az élet. A bolt így is fel óra de biciklivel csak 8 perc.
2018. júl. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Jelenleg van hitelünk. Nem vészes, 2 millió körül, de ahhoz elég, h befeszüljünk...és mindketten azt érezzük, h többet nem akarunk. Fundamentánk van, másfél év múlva nyúlhatunk hozzá. Csokot csak az egyik gyerekre vettük fel, a kicsi a lakásvásárlás után született már. Nyaralóra nem járna, belterületire nem úsznánk meg hitel nélkül ha még rá megkapnánk. Szeretnénk még egy babát, de előre " beígérni" nagyobb csok reményében semmiképp, mert egy beteg babát már elvesztettünk. Én buszon és autón is rosszul vagyok, kislányom is, bár lehet, h kinövi, alkalmanként bevállalható biztos.
2018. júl. 26. 15:36
 4/14 A kérdező kommentje:
Még kiegészíteném annyival, h olyan helyre ami télen autóval nem járható, nem megyünk. Nem a mi hétköznapjaink miatt, hanem pl ha ne adj ' Isten mentőre van szükség. Vagy pl a gyerekorvosunk kijárhozzánk, mert másik városba tartozunk, az, h ő jönni tudjon, szintén lényeges szempont.
2018. júl. 26. 15:41
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Tartósan beteg gyerekkel a nyaraló övezetet bevállalni AUTÓ NÉLKÜL felelőtlen dolog.

Tudom miről beszélek, mi is vidéken, olyan helyen lakunk, ahol 20 perc a vonat és egy óra gyalog a központ és minden nap anyázok, mert nem vagyok képes megtanulni vezetni, és volt már hogy félúton elkapott a jégeső+100 km/órás szél, és be kellett kéreckednem egy házba a babakocsis gyerekkel, mert sehol egy buszmegálló, vagy bármi, ami alá be tudtunk volna állni. Marha mázlink volt, különben agyon ver minket a jég.


Szóval ha nem akartok kocsit és jót akartok magatoknak, akkor menjetek bejebb, ha meg kijebb mentek, akkor legyen egy kocsi, mert bármi van, vagy orvos kell, akkor nem lesz időtök megbárni a két óránként közlekedő volánt, ha jön egyáltalán + menetidő.

2018. júl. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval értek egyet teljesen. Még egészséges gyerekkel is történhet olyan, ami miatt mentőt nem hívhatsz, de autó híján gyalogolhatsz vele fél órát az orvosig.

Vagy autó vagy közelebbi ház...Szerintem.

2018. júl. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Tartósan beteg kisfiam dongalábas, éjszaka ortopéd sínt hord, de nincs se rosszullét, se speciális gyógyszer. Tornáztatni kell, de mivel ez a végzettségem, itthon tudom csinálni. Igen, az esős, viharos napokra is gondolni kell ez tény, az autó kérdést át kell gondolni, bár nagyon idegenkedünk tőle mindannyian.
2018. júl. 26. 15:52
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Igaz kulfoldon, de hasonloan eltunk evekig. Meg lehet oldani. Igen, 30 percet buszoztam a babaval, kesobb a gyerekkel hogy eljussunk a jatszos csoportba. Nem zavart.

Gyalog 20 perc az bakfitty, nekunk annyira volt a vonat / buszmegallo.

2018. júl. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi 40 ezres kisvárosban élünk, szempont volt,hogy minden közel legyen.

Ahol olcsobb a ház 9km-t kell gyalogolni a központtol egy részét földuton kell megtenni világitás nélkül.


3 lányunk van, 5-2 éves és 5 hetes.

Mi inkább megoldjuk a kisebb házunk bövitését, mert ugyan van 2 autonl,de nem szeretném a 16 éves lányaimat hurculászni éjszaka,vagy vissza a suliba


Ahogy nőnek egyre több a program, de nem feltétlen elég idősek az egyedül közlekedéshez.

Igy meg 15 percen belül elérnek mindent.. sulit,uszodát akármit...

2018. júl. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nálunk bővítésre nincs lehetőség.
2018. júl. 26. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!