Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elegem van a gyerekeimből....

Elegem van a gyerekeimből. Nem keresek itt választ, csak olyat, aki érzett hasonlót és elmondaná, mi segített neki?

Figyelt kérdés

Utálom az életem. Utálom a gyereknevelést, a hisztiket, az állandó pakolást. El akarok menni, és alig bírom rávenni magam, hogy ne tegyem. Hol albérletet keresek, hol azt nézem, mennyi gyerektartást kellene majd fizetnem, hol azon gondolkodom, hogyan vessek véget az egésznek. Őket nem bántanám soha, ez egészen biztos. De saját magamból, az életemből, az egészből elegem van.


Ha szaranyáznál, hagyd ki, lépj tovább! Ha tapasztalatod van ilyen érzésben, kérlek, meséld el, hogy mi visz tovább, mi ad erőt, mi volt a megoldásod?


2018. dec. 2. 13:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%
Nagyon sajnálom hogy ezt érzed. Ugyan nincs tapasztalatom nincs, de mindenképp beszélj szakemberrel(pszichológus). Mozdulj ki néha egyedül vagy a barátnőkkel. Egy terápia, illetve több kikapcsolódás szerintem segítene. Nem gondolom hogy sz@r anya lennél, besokaltál, szomorú vagy. Mindig van kiút ezt ne feledd. Beszélj erről a férjeddel is, ne titkold el az érzéseidet, biztos ő is segíteni fog.
2018. dec. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
15%

Szegény gyerekeid mivel érdemelték ezt ki? Hagyd ott őket, hogy legyen esélyül normális, szerető anyát találni, és párodnak is normális társat. De ha ennyire nehezedre esik miért szültél többet is? Nem lett volna elég egy ártatlan életét tönkretenni?


Hidd el, normális anya nem gondolkodik ilyeneken. Keress egy pszichiátert mert beteg vagy. Igazságtalan az élet. Nővéremék kisfia meghalt, pedig mindennél jobban szerették és vágytak rá, te meg simán elhagynád őket...

2018. dec. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Semmi közöm a nővéredhez és a gyászához.
2018. dec. 2. 13:48
 4/22 A kérdező kommentje:
Attól, hogy mások még jobban szenvednek, az enyém nem lesz kevésbé releváns. Afrikában meg éheznek a gyerekek, hogy merészelek besokallni? Szerinted ez előre visz?
2018. dec. 2. 13:49
 5/22 anonim ***** válasza:
87%

Előfordul, hogy valaki így érez. Próbál meg kicsit változtatni, keresni valami hobbit, többet eljárni otthonról, valami programot keress ami fejben kikapcsol.

Ülj le a családdal és kérj tőlük segítséget. Lehet elég ha pár napra elmész otthonról valahova. Az sem mindegy, hogy mennyit segítenek neked otthon. Ha minden rádszakad, akkor könnyű kiégni.

Megértelek, ettől még nem vagy rossz ember, mert Te felismerted, hogy baj van és tanácsot kérsz. Nagymamám annak idején egy szó nélkül állt föl és hagyta ott anyukámat a dédimnél, majd anélkül, hogy kereste volna egyszer is, 2 évre eltűnt otthonról. Na ő sz.ranya volt.

2018. dec. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%

Nekem az segített, hogy felismertem, hogy dobozban élek és kimozdultam belőle. Minden hétvégén 1 napot a nagyi vigyáz a gyerekre, mi a férjemmel elmegyünk randizni. Ezen kívül hármasban is megyünk valahova hetente legalább egyszer. Sportolni is elkezdtünk, van ahova hárman megyünk és felváltva vigyázunk a kicsire és van ahova csak én egyedül amíg az apja felügyeli. Csinaltam időt a hobbijaimnak - megintcsak apukát kértem meg arra, hogy vigyázzon a gyerekre amíg nekem van néhány óra énidőm.


Ezen kívül tényleg mindenhova megyünk a gyerekkel. Haverokhoz, cukraszdaba, nyaralni, síelni stb... Ha nem jönnénk-mennénk állandóan tuti megkattannék én is. Azt nem viselem el, hogy az életem a gyerek körüli cselédkedésre korlátozódjon..


Második válaszoló: kár volt koptatnod a klaviatúrát.

2018. dec. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
71%

Férjed?

Gondolom nem kicsit ludas ebben.

2018. dec. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
39%
7es miért szerinted normális ha valaki csak szül, de utána menekülni akar mert jajj de rossz neki? Arra nem gondol hogy a gyerekeinek még rosszabb lehet? Mert szerinted az a normális ha potyogtatunk világba utána meg lelépünk? Ismerek ilyen nőt, otthagyta a gyerekeit, aztán mikor betöltötték a 18at visszatért, és meglepődött amiért elküldték a fenébe, még ő volt megsértődve amiért gyűlölték.
2018. dec. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Nem vagy szaranya :-) (igazából nem is írtad le, hogy az anya vagy, vagy az apa) Szerintem mindenki érzi néha úgy, hogy elege van és inkább kihajítaná a gyerekét az ablakon, akkor is, ha jó körülmények között élnek amúgy, de persze nem vallják be, és a többség nem teszi meg szerencsére. Te se fogod, nyugi.


Van segítséged? Valahogy levegőhöz kéne jutnod. Ha csak heti egyszer vigyázna valaki a gyerekekre, már elég jó esélyed lenne kimászni a gödörből. Ha még pszichológushoz is el tudsz menni, az persze még jobb.

2018. dec. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
93%

Azok amiket leírtál egyértelműen a depresszió jelei, amit kezelni kell. Mindenképp fordulj orvoshoz, ez nem játék, a gyerekeknek sem jó, ha ezt így folytatod, nyilván érzik ők is hogy te nem vagy jól.

Szóval orvos,+ a családtól segítséget kérni - párod, nagyszülők, barátok, stb.

Mindenkinek vannak napjai amikor így érez ahogy te, de az általad leírtak túlmennek egy normális szinten szerintem, szóval kérj segítséget! Férjed mit szól ehhez az egészhez??? Először vele kéne beszélned. Ha nem érdekli a gondod akkor állítsd ultimátum elé!

2018. dec. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!