Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek volt mar altatva a...

Akinek volt mar altatva a gyermeke (2-3 eves) elmondana a tapasztalatait?

Figyelt kérdés
rovidebb muteti beavatkozas miatt, altatogazzal torteno narkozisra gondolok, koszonom a valaszokat
2018. febr. 9. 23:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Mire vagy pontosan kíváncsi?
2018. febr. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hogy hogy ment az altatas, a folyamatra, es mikor,hogyan ebredt, minden rendben volt-e, milyen vizsgalatok eloztek meg stb
2018. febr. 9. 23:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A két nagyobb gyerekemnél volt, egyik Békéscsabán,a másik Szegeden.

Az eljárás hasonló volt. Kora reggeli általános vizsgálat, majd várakozás. Aztán kevés szirupos bódítót hozták kanálban, én adtam be nekik, ettől a kezemben megszunnyadtak. Onnan vitték el őket. Amikor visszahozták, még kb fél óra alvás.

Az ébredés nehézkes volt, sírtak, a fiam egy darabig fel sem ismert, ez szörnyű emlékként maradt meg nekem.

2018. febr. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3,5 évesen volt először altatva, rendesen tubussal. Fél órával a műtőbe indulás előtt kb kapott Dormicum szirupot, az teljesen kiütötte. Műtét után aludt egy kicsit, zaklatottan ébredt, üvöltött majd fél órát, addig cipelni kellett meg nyugtatni, utána aludt egy nagyot, ehetett ihatott és kora délutánra olyan volt mint műtét előtt. Ha maszkkal bódítják, akkor jó esélyed van rá, hogy jobban viseli az ébredést.
2018. febr. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szegeden altatás 3 évesen,BERA vizsgálat miatt. Reggel előzetes általános orvosi vizsgálat volt előtte nap éjféltől nem lehetett enni és aznap reggel 6 után már nem lehetett inni.Délután fél 1-kor kerültünk sorba.Addig egy korty vizet se ihatott,kínjában a cumit meg a száját nedvesítettem már a wc-be.

Az altatás maga gyors volt, addig ott lehettem. Egy maszkkal altatták,le kellett fogni,kb. fél percig vergődött.Infúziót kapott, gondolom a kiszáradás elkerülése érdekében,de csak altatás után szúrták.

A vizsgálat után az ébredés nem volt gond,gyorsan kivették a branült is.Utana rögtön inni kért,egy óra múlva ehetett és délután 4 körül mentünk haza,semmi gond nem volt.

2018. febr. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Orrmandula műtét 3 évesen, vérvétel volt előtte, előrevettek bennünket, nagyon ügyes volt a néni is és a gyerek is, kicsit sírt csak(mármint a gyerek☺). Elmondtam neki előre, hogy mi lesz, meg hogy kicsit fájni fog.

A műtét napján sokágyas szobába kerültünk hasonló gyerekekkel és anyukákkal. Előtte kaptak bágyasztó szurit, futószalagszerűen vitték be a gyerekeket (beteghordó bácsi), akik nem is tiltakoztak nagyon. Hamar kihozták, kicsit sírt, szundikált, látszott, hogy kába. Fontos, hogy vele legyél ekkor, mert nem önmaga, nyafogi szegényke. Nővérke rá-ránéz, ebédre kellett levessel etetni, mondták, hogyha meg tudja enni, elmehetünk haza. Evett belőle, aztán kihányta a lenyelt véres cuccokkal, utána teljesen jól volt és hazamehettünk.

Ez 20 éve volt, nem hiszem, hogy sokat változtak a dolgok:)

Nem ez lesz életed fénypontja, de Rád van szüksége, babusgasd! Hamar túl lesztek rajta.

2018. febr. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom Nektek a valaszokat! <3
2018. febr. 10. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!