Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Beállnál dolgozni ha a legkise...

Beállnál dolgozni ha a legkisebb gyerek csak 1 éves? Aki 2 (3) kicsi gyerek mellett ment vissza dolgozni, elmondaná hogy zajlanak a napjaik, mennyire nehéz, nehezebb e mint mikor otthon volt?

Figyelt kérdés

3 gyerekünk van. A 2 nagyobb ovis (5.5 és 3 évesek)A legkisebb 1 éves. Eredetileg 2 gyermeket terveztünk, a harmadik meglepetés baba.Gyakorlatilag 5 éve itthon vagyok, egyrészt úgy érzem megbolondulok az egyhangúságtól és hogy egész nap nincs kivel beszéljek (immáron szinte 5 éve), néha már egészen olyan gondolataim vannak,mintha kezdenék megkattanni.:( Másrészt svájci frankos autóhitelünk van amiből nem tudunk kimászni, évek óta a duplája a törlesztő. Folyamatosan el vagyunk csúszva a számlákkal mert mindig jön valami plusz amit be kell fizetni. Most épp a gázszámlát nem fizetjük és ha kapunk is rá részletet akkor meg más dolgokkal leszünk elmaradva. A férjem küzd, dolgozik 2 helyen is, hajt de nem jutunk előre, már a lakáshitellel is el vagyunk csúszva (de nem bontják még fel, erre is kaptunk haladékot).De a bajunk ugyanaz ezzel is hogy ha azt fizetjük, akkor meg a víz, villany stb. marad el.Tehát a lényeg, nem sírni akarok, meg aggódni napról napra, hogy mikor omlik ránk valamelyik hitel, hanem visszamennék dolgozni. Lenne is lehetőség de 16 km-re van a lakóhelyünktől, ami nem egy nagy táv, csak az ingázás miatt kérdezem hogy más hogyan vezeti a napjait a munka és 3 gyerek mellett?

Ha én is visszamennék dolgozni egy 25-30 ezerrel több lenne a pénzünk, talán lassacskán egyenesbe jöhetnénk. Most gyeden vagyok.

De féltem a kisfiamat aki csak 1 éves hogy mi lesz vele a bölcsiben, hogy fogja viselni és annyira sajnálom már most:( A nagyobbak 3 éves korukig itthon lehettek.

Vagy várjak még egy évet míg 2 lesz? És addig még lejjebb süllyedünk anyagilag?

Ti mit csinálnátok? Ez a 30 ezer ft nem egy hú de nagy összeg, de azért csak valami.


2011. nov. 25. 14:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés!


Abszolút a gyermek személyisége, a szülő hozzáállása és a bölcsőde szellemisége határozza meg a dolog kimenetelét!


Te ismered a kicsit, szerinted bírná a bölcsit? Talán így, hogy van 2 nagyobb testvére, társaságkedvelőbb, sok mindent elleshetett tőlük, esetleg könnyebben be is illeszkedne a közösségbe.


Én csak a magam nevében tudok beszélni (nekem 1 van, 10 hónapos): 2 éves koráig nem adnám be, csak ha minden kötél szakad, olyan nagyon pici még egy 1 éves gyerek.Ismerős családokban, ahol hasonlóan picit adtak be bölcsibe, láttam jó és rossz példát is.


8 órás, főállású munka lenne? Esetleg 4 órásban nem tudnál lenni?

Ideiglenesen nem tudsz otthoni kiegészítő munkát vállalni, amihez nem kellene távol lennetek egymástól? (pl. gyerekfelügyelet, idős emberekre való főzés/ránézés)


Szerintem ez nagy változás lenne a te életedben is, nagyon sok lelki energiát felemésztene. Késznek érzed rá magad? Ha a régi munkahelyedre mehetnél, az jó, mert azt már ismered. Új munkakörben, új munkafeladatokkal sokkal nagyobbak lennének a kihívások, pláne, ha egész nap a gyerekeken járna az eszed.


A férjed hogy áll hozzá?

Kérdés, a 30 ezer megéri -e a kockázatot, viszont ha nagyon ég a ház, muszáj belevágnod.

Nem irigyellek....

2011. nov. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen, 8 órás munka, nincs részidős. Nem az eredeti munkahelyem mert költöztünk azóta sajnos. Szóval új hely, új emberek.

A kicsim nem tudom belőni hogy milyen is, és hogy viselné, mert sose bíztam még senkire, így természetesen anyás.

A nagyobbakkal jól elvan, szeretik egymást, de hogy más gyerekekkel hogy viselkedne lutri...

Itt felénk vannak ilyen házhoz járó ápolók (szakértők ápolásban) szóval ha egy idős nagyon megszorul őket hívja, nem engem akinek nulla tapasztalata. Gyerekek nem nagyon vannak errefelé aki van az ovis, iskolás.

Más itthon végezhető munkát nem tudok igazából :((

2011. nov. 25. 14:47
 3/14 anonim ***** válasza:

Azt nem tudod esetleg kompromisszumként csinálni, hogy fél évet még otthon vagy vele, és közben igyekszel minél többet gyerektársaságba vinni? Tudom, a legtöbb foglalkozás sajnos pénzbe kerül, és ez most nem az a játszóteres időszak a tél miatt.... De ha lenne valami baba-mama klub a közelben, akkor fokozatosan szoktathatnád az idegen gyerekekhez, és megfigyelhetnéd a reakcióit. Vagy olyan faluban laktok, ahol nincs lehetőség ilyesmire? Esetleg közelben városi programok? (Ja, csak az utazás megint pénzbe kerül.)


Rokon sincs a közelben, akire néha-néha rábízhatnád, hogy ne legyen neki olyan traumatikus az elválás?


Sajnos nincs ötletem, bármelyik lehetőséget választod, vagy a kisgyerek, vagy a pénz miatt lesz benned aggodalom jóideig. Nem tudom, hogy lehetne megoldani, hogy egyik miatt se fájjon a fejed. Azt nem lehet megcsinálni a munkahelyeddel, hogyha nagyon nem bírja a bölcsit, visszamész újra GYED-re? (Nem tudom, mennyire rugalmasak, a mai világban inkább a rugalmatlanra szavazok.)

Lehet, hogy a kisfiad megoldja a kérdést és nagyon könnyen beilleszkedik, az lenne a legjobb.

2011. nov. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi!! Igen sajnos kis faluban lakunk sehol semmi babás dolog még játszótér sincs. Utazás ahogy írod pénzbe kerül, a városban a játszóház is.

Hát nyilván azt megcsinálhatom hogy elmegyek dolgozni aztán ha nem sikerül úgy akkor visszajövök gyedre (az előző munkahelyem rugalmas csak ugye több száz km-re van így oda semmiképp se tudok visszamenni)de akkor megint ugyanott leszünk.

Nem tudom mi a megoldás, megőrülök a tétlenségtől,hogy csak egyre lejjebb haladunk. A férjem ideges, fáradt, én is, és ez nem használ a kapcsolatunknak.

2011. nov. 25. 16:10
 5/14 anonim ***** válasza:

Az legalább egy megnyugtató dolog, hogy bármikor újra visszamehetsz gyedre, ha nem jön be a bölcsi. Szerintem várj még egy kicsit a munkával (mondjuk április-májusig), addigra nagyobb lesz a kisfiad is, és jobb időben könnyebb a bejárás, talán neki sem olyan stresszes a bölcsi, ha már kimehetnek a gyerekek az udvarra.

Ebben a pár hónapban menj be többször a bölcsibe a kisfiaddal együtt (van olyan bölcsi, ahol ott lehet lenni 1-1 órát tájékozódni, játszani, hogy szokja a közeget, még ha nincs is beíratva akkor), beszélgess a gondozókkal, nekik már nagy a tapasztalatuk. Látva a kisfiadat talán tudnak abban segíteni, hogy eleve esélytelennek tűnik a korai beszoktatás, vagy hogyan segíthetnéd elő te a dolgot, hogy minél jobban felkészítsd őt.

Közben az új munkahelyedről is lenne idő tájékozódni, kérhetnél olyan anyagokat, amik a munkáddal kapcsolatosak és amiket otthon nézegethetnél, hogy előkészülj kicsit a kihívásra. (Persze nehéz látatlanban tanácsot adni, azt sem tudom, milyen jellegű a munka.)

Otthon pedig még lenne időd megcsinálni olyan dolgokat, amiket munka mellett nem lesz (pl. spájz, szekrények rendezése, selejtezés).

A férjeddel szerintem már az is javítana a közhangulaton, ha kész ötletekkel állnál elő, te hogy képzeled az elkövetkezendő időszakot, és ő is mondja el a véleményét. Ha tudjátok, hogy még 4-5 hónapig kell már csak vegetálni, talán erőt ad egy kicsit.

2011. nov. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hát nem várnak rám hónapokat sajnos, akkor betöltik az állást :(

én elmondtam a férjemnek már az ötletet, szerinte ez gáz, hogy 1 évesen bölcsibe menjen, és úgy van vele hogy majdcsak lesz valahogy...de én ebben nem hiszek, mégis mi történhetne? Megnyerjük a lottót???:(

2011. nov. 25. 17:06
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Akkor próbáld meg, és ha azt látod, hogy a kisfiad nagyon rosszul viseli, legfeljebb visszamész gyesre, a mostaninál úgysem lehet rosszabb a helyzet. Kívánom, hogy egy nagyon jó bölcsit fogjatok ki ehhez, az sokat segít.
2011. nov. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Kislányom 1évesen kezdte a bölcsit. Muszáj volt visszamennem,ráadásul 12 órában melozom(éjszaka is).

Apuka elvesztette a melohelyét.

Nagyon hamar megszokta a bölcsit,elején sokat volt beteg,de a fiamis,meg más gyermek is a csoportból.

Fiam 11 hónappalidősebb nála,igy ő akkor 2 éves volt,ő isment bölcsibe.Most már kétfele viszem őket,szeptemberbe kezdte a fiam az ovit.Nem mondom h könnyű,főleg mikor még túlórázom is. Igaz,nekem 80 ezer ft különbség van/volt a gyed és a fizetés között.

2011. nov. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 25. 17:35
 10/14 anonim ***** válasza:

A 3. gyereked 3. életévéig VÉDETT vagy, nem rúghatnak ki arról a munkahelyről ahonnan eljöttél babázni. És ha bármikor a 3. életév betöltése előtt jelzed 30 nappal előbb írásban, hgy vissza kívánsz térni a munkakörödbe akkor KÖTELESEK visszavenni. Nincs ilyen, hogy nem várunk rád, meg mégsem veszünk vissza, meg hogy majd csak 1 év múlva stbstb.

Anyukák! Nézzünk körül, mielőtt döntünk, hogy mik a jogaink!!!!


Hogy válaszoljak a kérdésedre: nálunk ugyanez van. Jó fizetésem van, hiteleink az egekben, az elmúlt 3 évben mióta 1 fizuból élünk csak süllyedünk, már az orrunkig ér a víz... 1 éves a baba és már fél éves korában közöltem, hogy visszamegyek mikor 1 lesz. Sírtam pár éjjelen át, mérlegeltem, majd a szívem szakadt meg, de kb. 5ször annyi a fizum mint a GYED-em. Egyszerűen nem lehet tovább növelni az adósságunkat. Így mindkét gyerekem bölcsődébe megy (nagy 2.5 éves, kicsi 1 éves) én pedig vissza 6 órában. Szívem szakad meg, de döntenem kell. Olyan melyik karomat harapjam le érzés...


Ha jogi kérdésed van, keres őt, sokat segít minden anyukának: www.dolgozomami.hu

2011. nov. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!