Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet megváltoztatni a...

Hogy lehet megváltoztatni a felfogását az anyaságrol? Pl exével ugy élte meg, lusta az asszony, mert ő fürdet

Figyelt kérdés

Párommal a gyerekvállalásra "készülünk", azaz szoban, csak beszélgetünk még rola


Probáljuk a problémásabb pontokat előre valahogy felvázolni, de olyanokat válaszol, hogy kiakaszt.

Pl.:


- mondtam neki a terhességi tüneteket, hogy első trimeszterben hànyinger, extra fáradtság jelentkezhet, később savasodás, orrdugulás, nagy pocakkal aludni sem jo, vizesedés, vannak nehéz napok sajnos, lehet nekem is át kell esni pár dolgon és néha kemény lesz kitartani

Válasza: olyan negativ 'ledöbbent" fejjel visszakérdez hogy reméli nem vagyok hipohonder aki mindent bebeszél magának és neki állt sztorizni vkiről hogy x is mindig panaszkodik a semmire hogy ilyen olyan baja van


- exe (összejött anno egynem tole terhes lánnyal együtt kezdték a babázást)szerinte utálta az anyját (anyossal éltek)mert gyakran ki sem jött a szobábol.

Én mondtam hogy eleinte órákat is a cicin csünghet a baba, es szinte szoptatásbol áll anap, lehet nem akarta ezt nyilvánosan(de csak folytatta hogy az anyjával nem jött ki)


- ugy élte meg hogy az exe lusta a gyereket sem látta el, nem főzött, semmit nem csinált, én mondtam, lehet az ujszülött miatt ki volt merülve, erre felháborodva folytatta, hogy még a gyereket is ő fürdette (holott ugy tudom ez igy szokás amikor a ferj egesznap dolgozik hogy egyáltalán hogy kapcsolata legyen a gyerekkel, hazaer es fürdet legalabb ennyit megtesz)


- ki van akadva olyanon hogy este 11-kor ment el babakocsizni az exe, mondtam neki egy nő sem h.lye lehet nem tudta már mit csináljon annyira sirt, vagy 4 fal közt kellett neki levegő, de szerinte vkivel találkozni ment (pasizni)(ja, babakocsival...)


- mondtam hogy egy nőnek néha szuksege van kikapcsolodni, erre azt felelte, gyerekkel is kilehet, nevelni kell hogy viselkedjen és akkor nem fáraszto


- anyjával ugy vannak, délben egy kisgyerek max ket orat aludhat, kulonben este nem alszik es nem kell elkapatni hogy mindig felveszik


Ezeket leszámitva viszont borzasztoan kijön a babákkal, kisgyerekekkel, hulla fáradtan is fogocskázik, bujocskázik, jobban akarja a meseolvasást mint a gyerek, a kicsit viszi barkácsolni, szoval amugy a gyerekkel valo kapcsolata szerintem jo lenne


Szeretnék babát, mert amugy korban is vagyunk es nekem sok kudarcos kapcsolat után ő az első aki el akar venni, es nem a nőzésen van, az a dolgos családcentrikus típus, aki azokat a régi klasszikus elveket vallja, az neki a norma, hogy házasság, gyerek, munka, a sok kudarcos kapcsolata után már nagyon erre vágyik.


Exével állitolag azert mentek szét, mert nem akarta exe gyerekét a nevére venni, es az exe szerinte ezert utálta az egész családjukat.


2018. dec. 13. 06:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
85%

1. Nagyon jó hogy ezeket még a babavállalás előtt megpróbáltad vele tisztázni, nagyon ügyes vagy, sokan nem jutnak el eddig, csak mikor már ott a csecsemő döbbennek rá , hogy totál máshogy gondolkoznak.

2. Az én véleményem az, hogy döntsd el, ezek alapján amiket írtál róla, szeretnél e neki gyereket szülni,ez esetben be kell vállalnod hogy egyedül viszed az oroszlánrészét a dolognak, és nyilván ha elégedetlen leszel az ő finoman szólna nem segítőkész és empatikus hozzáállásával- akkor jó eséllyel még jó sokat veszekedtek is majd :(

Azért írom ezt, hogy döntsd el, mert nekem pl. van olyan barátnőm, aki saját bevallása szerint is úgy van vele, a baba a nő dolga, a pasit otthon mosolygó csecsemő és sminkelt anya valamint patent rend várja, meleg étellel.

És ő így is csinálja. Persze segít az anyukája mert szerencsére él és közel lakik, de ő is főleg napközben, mikor a férje nincs otthon, mert persze nem jönnek ki egymással.

Persze egynél több gyereket így nem vállal, bár vágyik másodikra de belátta , a férje nem változik :(

Apuka is talán havi 2-3 szor fürdetett, olyankor el van ájulva magától ő milyen ügyes...barátnőm is mindig megosztja hogy na milyen jó apa...

Meg hogy mennyit dolgozik a családjáért, mennyi pénzt hoz haza. Van akinek ez számít és ez kielégíti.

2018. dec. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál, abból nekem az jön le, hogy te is szeretnél majd a gyerektől is szabadidőt és szeretnéd, ha fele-fele megoszlana köztetek háztartás és gyerek. Ő pedig a klasszikus, a férfi dolgozik, a nő otthon mindent megcsinál és apa csak "segít" azaz játszik a gyerekkel, ha épp kedve van hozzá, pl. ha már szusszant egyet, vacsorázott, megnézte a meccset... Egyik felfogással sincs baj, működhet mind a kettő, sőt létezik sok középút meg más verziók is, pl. korán munkába álló nő, otthon maradó apuka se kirívó ma már... de mindez csak akkor, ha a felek egyet értenek. Mindenesetre az biztos nem működik, hogy a gyerek csak egy félre rakható kiegészítő legyen, aki majd alkalmazkodik, mert az csak nevelés kérdése, ami pedig mindig a másik feladata lenne :)
2018. dec. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de szerintem a leírtak alapján nem kéne gyereket vállalnotok.

A te életed, te döntesz, de szerintem ez így nem fog működni hosszabb távon. Megváltoztatni nem lehet és nem is szabad a párunkat.

Írtad, hogy már benne vagy a korban és ő az első, aki elvenne. Megértem, hogy nehéz helyzetben vagy, de ne mondj le arról, hogy megtalálod az igazit. Sosem késő ismerkedni, hidd el találnál olyat, akivel jobban megértenétek egymást.

Itt már elég sok konfliktus van és még meg sem született a gyerek. Egy stabil, jól működő kapcsolatot is tönkre tud menni, ha jön a gyerek. Hát még ha alapból nem százas minden.

2018. dec. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Végre valaki, aki gondolkodik előre, és mielőtt nagy sietve teherbe esik a párjától, beszélget vele arról, hogy képzeli a gyerekvállalást, nem pedig megszüli a gyereket, aztán csodálkozik, hogy semmi nem úgy van, ahogy gondolta.

Kérdező, ennek a pasinak nem szabad szülni. Ez úgy képzeli a családosdit, hogy neki csak akkor kell anyagiakon kívül bármibe is beszállni, ha kedve van, nem úgy, hogy egyenrangú, egymást segítő és támogató társak vagytok. Borítékolható, hogy lazán végignézné a fotelből, ahogy te kikészülsz mellette pl. ha na nagyon hasfájós lenne a baba, és fél éjszaka mászkálni kéne vele. Közben néha beszólna, hogy elkapattad, azért bőg folyton, aztán elvonulna a másik szobába aludni. Nagyon, de nagyon rossz apajelölt. Biztos van olyan nő, akinek ez így megfelel, és akinek oké, hogy a férje semmit nem csinál otthon, de te nem olyannak tűnsz a leírásod alapján, ezért nagyon elégedetlen és boldogtalan lennél, ha szülnél neki. Én se vagyok ilyen, nekem is kell, hogy egyenlően vegyük ki a részünket a dolgokból, szóba se jöhetne nálam, hogy ilyen apának szüljek.

Viszont tök jó, hogy erről előre beszéltél vele, így látod, mi a helyzet, és van lehetőséged úgy dönteni, hogy nem hozod magad szar helyzetbe. Nem fog változni, szerintem ezt te is tudod. Ha szülsz neki, úgy szülj, hogy tudod, nem számíthatsz majd rá.

2018. dec. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Egy szó:


Menekülj!!!


Ha szeretnél valaha is gyereket



Komolyan!

2018. dec. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
És a tetejébe ahelyett hogy nevezőre jutnánk, szerinte én görcsölök mindent tul és kezdi már feszültté is tenni a téma, mintha kerülné is lassan
2018. dec. 13. 10:11
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem neked is egyértelmű, hogy tipli.
2018. dec. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján nekem úgy tűnik, hogy te nem vele akarsz gyereket vállalni. Szeretnél már családot, és a rossz tapasztalatok miatt úgy gondolod, hogy nehéz lenne tovább keresni. Ezért kiegyezel egy épphogy elfogadhatóval, csak mert ő is családot akar. Más közös nincs az elképzeléseitekben, csak hogy legyen.


Szerintem megérné még egy kicsit több energiát fektetni a keresésbe, mert sokkal hozzád illőbbet is találhatsz. Ne egyezz ki a minimummal azért, hogy most gyorsan jöhessen a gyerek, mert utána évtizedekig hozzáköt valakihez, akivel nem vagy boldog.


A terhesség és a gyereknevelés tényleg két emberes feladat. Vannak akik képesek egyedül is megoldani, de miért csinálnád így, ha ott a párod? Annyi megosztani való van egy gyerek körül, és nemcsak a feladatokra gondolok, hanem a csodás pillanatokra. Ezeket nem tudod ugyanúgy megélni, ha ennyire nem vagytok közös nevezőn. Így a gyereknevelés élvezetes része is egy versennyé fog válni, hogy ki csinálja rosszul és miért.


Attól, hogy valaki más gyerekekkel jól kijön még nem biztos, hogy jó apa lesz. Nem kizárt, hogy csodás apa lesz belőle, de semmiképpen nem egy olyan anya mellett, akivel ennyire eltérőek a nézeteik. És az is aggasztó, hogy ennyire együtt gondolkodik az anyjával. Az az érzésem, hogy ebben a kapcsolatban nemcsak egymásnak kell megfelelni, hanem az anyósnak is.


Én nem vállalnék vele gyereket. Egy nagyon jól működő kapcsolatban, ahol nagy az egyetértés a gyereknevelésről is rengeteg a vita. Hiába beszélgetnek a szülők előre minden lehetséges problémáról, ha már ott van a gyerek, az teljesen más. Olyan dolgok derülnek ki, amit el sem tudtál képzelni. Pl. mi megbeszéltük, hogy amikor apa itthon van, ő pelenkáz. Mindketten elfogadtuk ezt az egyszerű dolgot, és nem volt vita. Csakhogy a lurkónak ez nem tetszik, és apának annyira megnehezíti a pelenkázást, hogy sokszor nem is tudja befejezni egyedül.

A gyerek is folyamatosan változik, ezért nagyon rugalmasnak kell lenni a szülőknek, és mindig együttműködni.


Enélkül is lehet gyereket nevelni, de sokkal nehezebb és senkire nincs jó hatással. Rengeteg családcentrikus férfi van, aki hozzád hasonlóan gondolkodik. Szerintem ne olyannal vállalj életre szóló felelősséget, aki épphogy megüti a mércét, hanem olyannal, akivel biztos vagy benne.

2018. dec. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
A leirtak alapjan én nem vállalnék vele közös gyereket. Lehet hogy jól kijön más gyerekével, de mikor ő került apa szerepbe, még ha nem is a sajátja volt, láthatod hogy viselkedett milyen a felfogása. Ezzel biztos később is lenne nagyon sok problémátok, aztán majd válás lenne a vége. Te se adsz az elveidbol, ő sem, nagyon különböztök ilyen téren ez nem jó.
2018. dec. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ebből a leírásból nagyon butának és érzéketlennek tűnik. Plüsskutyát sem vállalnék vele közösen.
2018. dec. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!