Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős korára tanult meg...

Mennyi idős korára tanult meg a babátok kb 300 szót?

Figyelt kérdés

2018. dec. 15. 12:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
32%
Amúgy az én lányom március elején lesz 3 éves,és egy szava sincs. De mindent megért. Csak gagyogások vannak: baba mama vauvau,állathangokat utánoz.
2018. dec. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
19%
Gabica: vizsgáltasd ki!
2018. dec. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
50%
#3 vagyok, a kisebb gyerekem februárban lesz 3 éves, nagyonmaximum 20 szót tud, a nagyobbam miatt írtam a '3+'ot, ő jóval jobban állt már ilyenkor
2018. dec. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
26%
Másfél éves korára már mindkettőnek bőven 300 felett volt az aktív szókincse. A nagy mar mondatokban helyesen rakozva beszélt.
2018. dec. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
39%
3 gyerekem van. A legnagyobb ès a legkisebb (aki most 20 hònapos) màsfèl èvesen mondatokban beszèltek. Ragozva, szemèlyes nèvmàsokat hasznàlva, stb. Szòval ők akkor màr mindent hasznàltak, amit ismertek. A közèpső most 3 èves, màsfèl èvesen kezdett pàr szòt mondani: apa, anya, baba, mama, stb. Mèg àllathangokat utànzott. Màsfèl-kettő èves kora között keveset beszèlt, inkàbb csak első szòtagokat. 2 èves koràban lendült meg a beszède, de akkor hirtelen, szinte egyből mondatokban nyomta. Szòval neki 300 szavas szòkincse kb 2 kora utàn lett.
2018. dec. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
2 evesen osszirogattam egy listara a szavakat, amiket hasznalt, 79 szo szerepel rajta. 3 honap mulva lesz 3 eves, 2-300 szot biztos, hogy aktivan hasznal. Baratnom kislanya viszont pl. mar 1,5 evesen verset mondott, 2 evesen mondatokban beszelt, amikor mi megcsak szavaknal tartottunk. Nagy az elteres a gyerekek kozott, sok dolog befolyasolhatja. Nalunk pl. enyhen rosszabbul hall, ami miatt muteni is fogjak. Lehet oka a kesoi beszednek pl. a tul nagy mandulak is, ha folyadek kerul a dobhartya moge sorozatos betegsegek miatt, szoval azert ha 3 evesen meg nem beszel, nemart megnezetni szerintem.
2018. dec. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

2 évesen 2 szava, 2 év 4 hónaposan 10 szava volt, kereken 2,5 évesen 80-at használt.

Szerintem csak az nem számolja, akinek időben elkezdett beszélni.

Lányom megkésett beszédfejlődésű, terápiával jutottunk el addig hogy beinduljon.

A 100-at 2 év 10 hónaposan lépte át, akkor kezdett 2 szavasokat mondani, majd egy újabb hirtelen fejlődéssel a 3. szülinapjára 4-5 szavas ragozott mondatokban beszélt és az aktív szókincse is ugrott, most már biztos megvan a 300, de egy ideje már nem számoljuk.

3 év 3 hónapos.

2018. dec. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
A kisfiam másfél évesen megszámlálhatatlanul sok szót tudott. Ő 22 hónapos korára összetett mondatokban beszélt. Ő sokkal fejlettebb volt a beszéd terén a társainál. Tehát még 2 éves kora előtt tudott simán 300 szót a kisfiam.
2018. dec. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Mi voltunk már több hallásvizsgálaton is,mert az apja nagyothalló. Végső eredmény az lett,hogy jobb a lányom hallása,mint az átlag. A logopédus szerint túlhallása van,ezért nem beszél (?).
2018. dec. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Gabica, létező probléma a túlhallás és összefügg az idegrendszeri éretlenséggel, éppen ezért hasznos rá a tsmt, ayres, mindenféle pörgés, forgás, hintáztatás.

Ahogy az idegrendszeri fejlődés halad, úgy egyre jobban legyürheti a túlhallás okozta extra ingereket.

2018. dec. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!