Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apasági nyilatkozat? Kérem...

Apasági nyilatkozat? Kérem csak az írjon aki tudja ezekre a kérdésekre a választ.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Én az anya vagyok, nem vagyunk házasok a párommal. Kérdéseim a következők:

- Csak ott intézhetek ilyet ahol lakcímkártya szerint lakok? Budapesten élek, de falura szól a lakcímkártyám, jó lenne pesten elintézni.

- Az apa nem magyar állampolgár, nincs lakcímkártyája. Enélkül is tehet nyilatkozatot, vagyis elég csak a személyi neki?

- Mennyi idő alatt kapjuk meg ezt a nyilatkozatot?



2018. szept. 9. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Bárhol intezheted.(nem kell ezért hazautaznod)


A második passz.Kettos állampolgár a párom , nem volt szemelyigazolvanya+lakcímkártyaja csináltak vele.


Ha minden papír szemyelyigazolvany, lakcímkártya,kiskonyv nálatok van akkor helyben kitöltik és alairatjak veletek és azonnal megkapjatok.Az egész kb 20perc alatt megvan.

2018. szept. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Az én párom sem magyar állampolgár, útlevél kellett hozzá csak, valamint ha nem beszél magyarul, akkor tolmács (te nem lehetsz az)
2018. szept. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
10%

Nem.

Nem.

Ott helyben.

2018. szept. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
A lányom apukája is külföldi, útlevél elég volt. Illetve nekünk kellett tolmács, de volt helyben aki beszélte a nyelvet, úgyhogy nem kellett külön intézni.
2018. szept. 10. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bárhol intézheted.

Nem kell hozzá lakcímkártya, ha nincs.

Ott helyben megkapjátok.

2018. szept. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Csurmi ***** válasza:

1. A teljes jogú apasági elismerő nyilatkozatot a gyerek apja bárhol megteheti - viszont nem tudom mire gondolsz mimt kell neked azon intézni? Neked azt el kell fogadnod, és ennyi.


2. Az anyakönyvezést pedig ott fogják végezni, ahol a gyermek született, azt viszont nem tudod máshol intézni, és csak az illetékes anyakönyvezető hatásköre. (Főleg: Névválasztás).

2018. okt. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!