Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tudnám leszoktatni a 3...

Hogy tudnám leszoktatni a 3 éves fiamat a buta játékokról, buta viselkedésről?

Figyelt kérdés

Van egy rokon a családba akivel sajnos sokat van együtt és sok olyan játékot tanult el tőle aminek mi nem örülünk.

Próbáltuk elmagyarázni neki, hogy az nem jó. De vannak időszakok amikor nem lehet rá sehogy sem hatni és bután játszik.

Meg ha produkálja magát valami rokonnak akkor is hajlamos az eltanult dolgokkal felhívni magára a figyelmet.


2018. dec. 21. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Ha KONKRÉTAN leírod, MIT tartasz BUTa játéknak meg viselkedésnek, akkor lehet valamit javasolni, de szerintem inkább veled lehet gond!
2018. dec. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Esélytelen. Korral majd kopik. De egy 3 és egy 5 éves mellett mondom, hogy eltanulnak mindent és esélyed sincs lebeszélni róla.
2018. dec. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudni kéne hogy miről van szó
2018. dec. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Ahogy az előttem lévők mondták, tudni kéne mi az a buta dolog, hogy eldönthessük tényleg az-e, vagy simán csak egy természetes időszaka a fiadnak, ami némi nehézségekkel jár.

A gyerekek gondolkodásmódja felnőtt, de még inkább fiatal felnőtt fejjel nehezen érthető. Pedig a fiatal felnőttek időben sokkal közelebb vannak a saját gyerekkorukhoz, amit valamiért hajlamosabbak jobban elfelejteni, mint a náluk idősebbek.

A gyerek gondolatait meg kell érteni, átérezni, alakítani, ha szükséges. Olyanok szegénykéim mint a gyurma, hisznek mindenben, hisznek mindenkinek. Úgy kell tenni mindezt, hogy ők alakítsák saját magukat, egy egészséges és defenzív kontroll mellett. Mert ami neked nem tetszik, az nem biztos, hogy a következő generációnak nem a javát fogja szolgálni. Illetve nem a honvédségben vagy, hanem a saját családodban. Próbálj egy bizonyos harmóniát kialakítani a saját értékrendjeid, a gyereked, és az ő közössége értékrendjei, és közeli/távolabbi általános értékrendek között. Igyekezz megérteni, hogy a saját gyereked érdekében már nem csak a saját magad szemével kell látnod.

2018. dec. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ülj le vele játszani, minél többet, minél nagyobb örömmel, és téged IS fog utánozni.
2018. dec. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
NEm tudom, miért, de nekem az az érzésem, hogy a kérdezö az a tipusú anya, aki csak a "fejlesztö játékokat" találja értelmesnek, és ha a gyereke úgy viselkedik, mint egy 3 éves, akkor kétségbeesik, hogy nem atomfizikus módon gondolkodik.
2018. dec. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol fog tanulni ilyeneket. Gondolom ilyen verekedős játékra gondolsz, vagy lövöldözésre. Én 3 évesem is játssza ezeket, de normális keretek között, nem tesz kárt magában sem és a bútorokban sem. (Meg persze másokban sem, ha többen vannak.) Én inkább azt vallom, hogy nem megtiltani kell, hanem kereteket szabni, a hogyan-t kell megtanítani. Beszélgetni arról, mi a játék és mi a valóság. Fáj-e a játékfigurának, állatnak, embernek, ha megütöd. A fiúk ilyenek, nem elnyomni kell őket, hanem helyes útra terelni.
2018. dec. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Leszoktam vele ülni játszani és nem csak fejlesztő játékot. (Bár talán majdhogynem a legtöbbjáték fejleszti a gyerekeket szerintem de most ez lényegtelen.Szoktunk bohockodni, táncolni, autózni meg kb bármit játszok vele amihez kedve van.)


Valóban főképp harcos játékot tanult el. És tudom fiú kell nekik az ilyen meg stb... nem is akarom ettől tiltani és nem is teszem. De mikor minden mindennel harcol és ütközik és meghal, megölik, kilövik,lebombázzák és a fő cél a gyilkolás, minden elpusztitasa és lerombolása és az a menő aki több mindenkit tud megsemmisíteni az nekem nem tartozik a normális játékok közé.(sokszor még szánomra is durva dolgokat mond, jatszik akitől tanulja ezeket)

Ráadasul semmi kreativitás vagy párbeszed törtenet nincs a játékba csak maganhangók, massalhangzók egymás mögé rakosgatás ahogy jön, néha egy kilövés, megölni meg hasonlók azért elhangzik. És ezt egy lassan 7 éves gyerektől tanulja.

Gondolnám már lehetne egy kis kreativitasa és valami "keretet" ad a játéknak. Mert mégegyszer mondom tudom hogy a fiúk harcolnak és nem is akarom tiltani tőle.

Ha épp nincs utánozós kedvében a fiam akkor tök nyugodtan eljátszik és nem csak magánhangzókat és mássalhangzókat nyög folyamat hanem valami kis szerepjáték félét kitalál magának és komolyan jó hallgatni miket szokott olyankor mondani.(és akkor is van , hogy harcos vagy ütközős vagy valami "vadabb"játékot játszik.

Viselkedésbe pedig parancsolgatást, minden megmagyarázása , belekötés,mű eséseket mintha én löktem volna el és ezt utána számon is kéri mért tettem.

Produkálásnál szintén a "habugyubigyupifdpuff ahhtss auuuu"(jelegü hangok) és a végén elesik.


Ha együtt vannak és valamivel magába jatszik a fiam vagy mutat valamit a rokon gyerkőcnek akkor ő mindig kijavítja, okoskodik és nem jó értelemben javítja ki. (Pl az nem farolas volt hanem kifarolás, a felhő nem vilagoskék színű mért olyanra színezted, meg a virág sem rózsaszín.azokkal az autokkal nem lehet versenyezni mert nem verseny autók)


Nagyvonalakban ennyi.

2018. dec. 22. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!