Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baj, hogyha egy nő nem akar...

Baj, hogyha egy nő nem akar gyereket? Én vagyok a buta liba vagy a volt párom a furcsa?

Figyelt kérdés

A legutóbbi exem, akivel nagyjából 3 hete lett vége, mindig nagyon szerette a gyerekeket.Van egy 8 évvel idősebb nővére, neki már vannak gyerekei.

Gyakran elhozta őket hozzánk, aminek én kifejezetten nem örültem, a rá való tekintettel nem kezdtem el minden egyes alkalommal vitatkozni emiatt.

A gyerekek mindig szimpatikus volt, az ilyen férfiakra mondják, hogy "született apa".

Nagyon rossz véleménye volt az olyan nőkről, akik nem akartak gyereket, nem is tartotta őket igazi nőnek, gyakran a "rongybaba" kifejezést használta.



Én viszont nem akarok gyereket, jó állásom van, szépen alakulgat a karrierem, szeretném bejárni a világot.Egy gőgicsélő kis csomaggal vagy egy utánfutóval, ez nem menne, egy gyerek rengeteg korlátozással jár és sok mindenről kellene lemondani, amibe én nem megyek bele.Másrészt a szülés baromira fáj, örökké tönkreteszi az alakodat.

Egyszerűen nem akarok gyereket, kész.

Ő házasodni akart meg gyerekeket, az előbbibe talán belementem volna az utóbbiba nem.


Emiatt döntöttünk úgy,hogy különválunk.Viszont a különváláskor elég kemény dolgokat vágott a fejemhez,hogy vénkisasszonyként fogok meghalni, meg nem is vagyok igazi nő....stb


Emiatt kezdtem el elgondolkodni,hogy vajon normális vagyok-e?

A személyisége teljes rendben volt, jóképű volt, tanult, nem volt káros szenvedélye.Pont olyan fajta ember volt, akivel együtt tudna az ember élni egy életen át.


2017. szept. 30. 16:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%
Miért lenne baj? Egyáltalán nem az
2017. szept. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
13%
Most ez a divat..De igaza van.
2017. szept. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
59%

Ne is vállalj gyereket, a gyereknek teszel ezzel jót, ha ilyen önző vagy. Viszont az lenne tisztességes, hogy ezt már a kapcsolat elején elmondod, hogy a pasi is úgy tervezzen veled.

Amúgy meg: Én a gyerek születése után bejártam a fél világot(van ahova vittük és van amikor ketten mentünk, pl Thaiföld, Maldív, Amerika)és a szülés után kezdtem igazán edzeni és igazi modellalakom lett, olyan amilyen sosem volt a szülés előtt. Tehát ezek csak kifogások.


Szíved joga nem szülni, ezért senki nem ítélhet el, de akkor legyél nyílt és egyenes már az elején, mindketten jobban jártok.

2017. szept. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
25%
Igen, te vagy a buta liba és ő gondolkodik normálisan, csak libsi világban ez már nem divat.
2017. szept. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
61%
Az okok, amiket felsoroltál, nem feltétlenül állnának fenn, ahogy más is írta. Egyszerűen nem vagy gyerekcentrikus, családcentrikus, sokan vannak ezzel így, nincs vele gond. Nem vagy buta liba és a párod sem furcsa, csak épp másképp gondolkodtok egy olyan kérdésben, amiben egy párkapcsolatban nem létezik kompromisszum. Ha a gyerekvállalásban nincs egyetértés, megromlik a kapcsolat. Amit mondott a különváláskor, azt ne vedd komolyan egy percig sem.
2017. szept. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
51%
Miért kell ezt hetente feltenni?
2017. szept. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
49%

Nem baj, neked kell így élni.

Amúgy az érveid fele butaság,látszik, hogy se a terhességről, se a szülésről, se a gyerekekről nincs tapasztalatod.

2017. szept. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
49%
Nem attól vagy buta liba, hogy nem akarsz gyereket. Hanem az ellene felhozott "indokok" miatt. Ezek valójában csak kifogások, nem sok valóság alapjuk van.
2017. szept. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
92%

A kapcsolat elején, ha nem is az első randin, de azért elég korán ki kell, hogy derüljenek az ilyen és hasonló fontos dolgok.

Nem tudom, hogy meddig voltatok együtt, de érezheti úgy, hogy sok időt vettél el tőle, nem voltál vele őszinte, és hogy csak az energiáját pocsékolta el egy olyan kapcsolatra és emberre, aki merőben másképp képzeli el az életét, mint ő. Valahol értem a dühét, de nem csak rád dühös, hanem magára is.


A másik, hogy láthattál rá sok-sok példát, hogy a szülés nem feltétlen teszi tönkre az alakot, és idővel ahogy öregszel, úgyis tenni kell érte, hogy ne hízz el, vagy ne laposodjon el a feneked.

Az, hogy fáj, megéri! De nem mindenkinek fáj annyira. Van pár ismerősöm, akiknek magas a fájdalomküszöbe és szenvedés nélkül, rövid idő alatt megszültek és csak annyira fájt nekik, mint a mensi, valaki meg kínszenved vele. Persze ezt előre senki nem tudja magáról, ez ott derült ki.


A lényeg, hogy ha nem akarsz gyereket, akkor ne szülj. Ez a te, és főleg a gyerek szempontjából a legjobb döntés. Keress egy olyan társat, aki ugyanúgy gondolkodik, mint te és ennyi.

2017. szept. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
90%

3 gyerekem van és nem tartalak buta libának.

Amiket leírtál szerintem igenis helytállókak és nem egyáltalán nem vagyok megkeseredett :)

Az tény, hogy tönkreTEHETI az alakodat a terhesség és a szoptatás. Hiába tornáztam rengeteget, még személyi edzőm is volt, sose lettem olyan mint szülés előtt. Értsd: megnyúlt bőr a hason, logó mellek, ezeken csak a plasztika segít. a szétrepedt bőrröl pedig ne is beszéljük. Szóval igen, megváltoztatja az alakot, vannak szerencsésebbek és vannak kevésbé ilyen téren.

A másik, igen egy kisbabával nem lehet a világot járni ez tény, de ő sem lesz örökké kicsi, csak pár évet kéne kihagynod.

A harmodik, a karrier. Egy gyerek mellett nem lehet napi 10-12 órákat dolgozni, (rendben lehet, csak akkor tényleg minek szül az ember). Nem kell egyből háztartásbelinek lenni, de nem sok női topmanagert ismerek, akinek kicsi gyereke van. Pár évre tuti kiesel a karrierépítésből, de ugyanazt gondolom, amit az utazásról, hamarbb megnőnek mint gondolnánk.

Hány éves vagy, mert azért az sem mindegy?

2017. szept. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!