Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Életedből melyik az a legkoráb...

Életedből melyik az a legkorábbi időpont amire vissza tudsz emlékezni? (nem arra gondolok, hogy fényképen láttad, vagy mesélték, hanem, hogy saját emléked van róla)

Figyelt kérdés

2019. jan. 3. 09:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Másfél évesen apámtól búcsúzunk a vonatállomásom.A szüleim mindig azt mondják lehetetlen ,hogy ilyenre emlékszem.(mégis:D) A másik, hogy üknagymamám házát kívülről leírtam úgy, hogy 2 éves koromba meghalt.Megvették a telkét,lebontották a házát szóval nem is emlékezhettem volna elvileg arra, hogy előtte hogy nézett ki a telek.Nincs róla fénykép sem.
2019. jan. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

3 éves voltam kb, amikor a szomszéd bácsival vakondot “vadasztunk”. Azt lestük hogy mikor bukkan elo :))

Amúgy csoda hogy erre emlékszem, nagyon kevés gyerekkori emlékem van.

25/nő

2019. jan. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Alig van gyerekkori emlékem.

A legkorábbi 3 éves korom előtti.A bölcsis néni arca, egy szőke kisfiú ahogy rám ütött, a csúszda ami a talajba volt mélyítve, az ágyam amiben ott aludtam.Az ágy azért fontos mert ablak alatt volt és bogarak, méhek repkedtek kint én pedig rettegtem tőlük.Mai napig fóbiám a méh és darázs.

2019. jan. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

3 éves voltam, amikor az akkori Szovjetúnióba utaztunk a nagymamámékhoz. Emlékszem ahogy kék, átlátszó műanyag lepkés szandimban egy tónál strandoltunk.

Meg arra, hogy benyeltem valami vírust, és a bilin ülök :) Meg arra, hogy a nagymamánal volt egy fehér-barna hatalmas kutya, aki rám feküdt- szimplán szeretetből :)

2-3 éves koromból még arra emlékszem, hogy a bölcsiben homokozok. Egy piros műanyag vödör meg egy piros lapát volt a kezemben. A vödörre fehérrel rá volt festve a jelem: egy cica.

2019. jan. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
3 évesen kezdtem az ovit, előtte egy idős házaspárhoz jártam "bölcsődébe" 1 éves koromtól néhány másik kisgyerekkel együtt. Tisztán emlékszem az egyik délelőtti alvásra. Úgy feküdtünk a nappali kihúzott kanapéján, mint a szardíniák. Gobelinek voltak a falon, félhomály. Hamarabb felkeltem, mint a többiek, így kivittek magukkal a konyhába, hogy ne ébresszem fel a többieket. Épp vendégségben volt a bácsi sógora és barackpálinkát ittak a vesszőből font székeken. Annyira megmaradt bennem az édeskés pálinka illata, hogy még mindig ez az emlékkép ugrik be, ha megérzem.
2019. jan. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

1 és 3 éves korom közt egy idős házaspárhoz jártam bölcsibe még néhány kisgyerekkel együtt. Az egyik délelőtti alvásra emlékszem, úgy feküdtünk a kihúzott kanapén, mint a szardíniák. Gobelinek a falon, félhomály. Én keltem fel leghamarabb, kivitt a néni magával a konyhába(?). A bácsi és a sógora pálinkát ittak. Annyira megmaradt bennem ez az édeskés barackpálinka illat, hogy azóta is ez az emlékkép ugrik be, amikor megérzem. Eddig kétszer éreztem pontosan olyan szagú pálinkát. Fonott vessző székeken ültek a sógor és bácsi.

Egy másik egy rövid pillanat, ahogy ülök a piros bilin, a néni meg mondja, hogy "nyomd meg a gombot, kapsz egy libacombot".

2019. jan. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
3 éves 1 hónapos voltam mikor a kórházba mentünk apámmal megnézni a kistesómat. Emlékszem, hogy csak az ablakon keresztül láttam és hogy nagyon fújt a szél. Kb ennyi maradt meg. Sokmindent meséltek még az első időkről de azokra meg nem emlékszem. :D
2019. jan. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, az egyik legkorábbi az, amikor kilyukasztották a fülem. Szüleim elmondása szerint kb. másfél éves voltam. Arra emlékszem, hogy egy kisszékre kellett ülnöm, a falon vitrinekben fülbevalók voltak, és jött egy hosszúhajú bácsi, és mondta, hogy nem fog fájni, aztán hallottam a fülemnél a csattanást, és ordítottam.


A másik, amire emlékszem, amikor nagymamámék elvittek nyaralni a Balatonra, itt olyan kétéves lehettem. Emlékképeim vannak csak, az egyik az, hogy ülök egy nagy kupac iszapon és paskolom, és nagyapám mondja, hogy "ez a Riviéra", a másik, hogy ülök az ágyon, mamám hoz egy nagy tálat, ami tele van cumikkal, és válogatok, hogy melyikkel akarok aludni.

És arra is emlékszem, amikor öcsém született, 2.5 éves voltam, és mentünk be a kórházba, és egy tévén mutatták a babákat, és mindegyikről megkérdeztem, hogy ez ugye a tesóm, de egyik sem volt az, aztán apukám mondta az egyikre, hogy az ott az öcsém, én meg nem értettem, hogy honnan tudja, mert mindegyik egyforma volt :D

2019. jan. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
2,5 évesen leléptem otthonról fagyizni 😁 kb 1 km-re volt a fagyizó. Egy kisebb városban laktunk. Haza is találtam. Arra emlékszem, amikor haza értem nagyon elvert anyukám. Borzalmasan sírt. Nagyon aggódott értem. Én magamhoz fogtam egy párnát, mert féltem. Utána együtt sírtunk. Talán ez az első emlékem.
2019. jan. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Falusi paraszt vagyok még mindig és csak egy falusi emlékem van, de arra 100% pontosan emlékszem. 5 éves voltam mikor egy vad csődörrel szántottak a kertünkben. Mondták, hogy ne menjek hozzá közel, mert baj lesz. Én persze, hogy közel mentem. Hátulról úgy megrugott, hogy elrepültem vagy 10 métrre. Annyi volt a szerencsém, hogy nem volt megpatkolva meg annyira messze voltam, hogy nem talált el teli erőből, de ígyis jól oldalba rugott. 2 hétig meg se bírtam moccanni annyira fájt az oladalam. Apám meg a gazdája szelídre verte a lovat ezután. Anya sikítani se tudott annyira gyorsan történt minden.
2019. jan. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!