Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek a kiírt napján be...

Akinek a kiírt napján be kellett volna feküdnie, de saját felelősségre haza ment, milyen hozzá állással kellett szembe néznie?

Figyelt kérdés
A körzeti kórházban befektetnek a kiírt napon, én viszont másik kórházban szeretnék szülni, viszont ide járok terhesgondozásra. Nincs itt fogadott orvosom. Nagyon érdekelne mennyire fognak tényleg haza engedni, vagy elfogadni hogy nem akarok befeküdni. Ha megmondom hogy másik kórházba szeretnék szülni, milyen reakcióra számítsak? Köszönöm a hasznos válaszokat. Aki csak elítélni akar, és felelőtlennek tartani, kérem ne tegye.

2014. szept. 5. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz, akkor nem fekszel be, nem kényszeríthetnek. Ahova én jártam, ott a 41. hetet betöltve kellett volna befeküdni. 40. hetet betöltve naponta kellett járnom ctg-re, 40+4-en indítottak.

A szobatársam nem feküdt be 41 hetesen, bejárt a vizsgálatokra. Nem örültek neki.

Szerintem mondj csak annyit, hogy nem szeretnél befeküdni, de bemész minden vizsgálatra amit mondanak.

2014. szept. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
nekem is ez volt a felállás,sajna kérnem kellet egy pecsétet a másik korházból,hogy elválalnak. De nem tették,és ott szültem ahol nem akartam engem nem engedtek haza,mondván ugyis oda vissz vissza a mentő. bánásmód iszonyat volt
2014. szept. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én 3 napon át utasítottam vissza a befekvést, de mindig úgy, hogy megkérdeztem, hogy orvosilag indokolt-e a befektetés. 40+4-nél azt mondták, hogy most már ne menjek haza, mert valószínű meglesz ma a baba. A vizsgáló orvossal megbeszéltem, hogy akkor maradok, de a biztonság kedvéért még a főorvost is beküldték, hogy győzzön meg...

41. hétre indítással szültem végül.

Én nagyon megbántam, hogy befeküdtem hamarabb. 5 percre lakunk autóval a kórháztól. Végigbőgtem a kórházi tartózkodást.

2014. szept. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nyilván nem véletlenül ez a protokoll. és mivel nem miattad, hanem a baba miatt fektetnének be, ezért nem nézik jó szemmel, hisz veszélyezteted a gyermekedet. de kényszeríteni nem kényszeríthetnek.


viszont másik kórházban csak akkor szülhetsz ha elfolyt magzatvízzel vagy rendszeres fájásokkal mész be és már nincs idő átszállítani az illetékes kórházba. így egy beindítás mondjuk szóba se jöhet ott, ami azért 40. hét után csak felmerül az orvosokban.

szóval azért gondold át, mi hogy működhet, a lényeg, hogy a babád jó kezekbe kerüljön.

ha meg ragaszkodsz még 40. héten is a másik kórházhoz, fogadj szülésznőt, nekik jóval kevesebb a tarifájuk, de így ott szülhetsz

2014. szept. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Fogadott szülésznőm van a választott kórházban, sőt ott is voltam már vizsgálaton. Orvost viszont sehol nem fogadtam.

Meg fogom kérdezni a szülésznőmet hogy lehet e majd pecsétet kérni. Még van pár hetünk, reméljük nem kell majd túlhordani és akkor ez a gond megoldódik.

Értem én hogy a baba érdeke a befektetés, viszont nagyon nem mindegy egyikünknek sem hogy milyen körülmények és ellátás mellett töltjük első napjainkat.

2014. szept. 6. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!