Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bundazsak vagy babazsak?

Bundazsak vagy babazsak?

Figyelt kérdés

1-4 honapos babanal melyik a praktikusabb?


A babazsaknak van kialakitva a karoknak ujjresz, a bundazsakbol meg ugye csak a baba feje latszik ki, az teljesen egy zsakra hasonli.


2019. jan. 4. 08:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sosem hallottam még a babazsák szót :o


én inkább a bundazsákot az overálltól különböztetném meg, utóbbinál ugye nem zsák van alul, hanem "nadrág", tehát a lábak külön.


Illetve van a sima bundazsák és a babakocsiba köthető bundazsák, ami kb csak a babakocsiba tehető bélés, amit nem a gyerekkel együtt mozgatsz, hozol-viszel, hanem lényegében kibéleled télire vele a verdát. Ennek valóban nincs kar része, de ebe is be kell öltöztetni a lurkót.


Nekem sima bundazsák volt használatban (decemberi gyerek, tehát úgy 3 hónapos koráig), jó nagy, 0-6 hónapos méretezésű. De hidegben ugyanúgy ráadtam még az overált, és kapott rá takarót, lábzsákot a mózesben.

2019. jan. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A bundazsák az amit a kocsiba be tudsz kötni vagy csak lábrésze van de ujja nincs. Nekünk kifejezetten a Cybex kocsinkhoz való van de ha ebben van is overál van rajta.

A babazsákot nem lehet bekötni a kocsiba hanem mózesbe való ahova egy 1-4 hónapos baba is. Ezek alapján én az utóbbit javaslom, a bundazsákok többnyire a sportrészekhez vannak tervezve, méretezve így ha tudsz külön olyat szerezni amit a babára szabtak az mózesbe szuper lesz. Ha nincs mózesetek (nekünk nem volt mert 180-ig dönthető) akkor szerintem viszont jobb a bundazsák+overál kombó mert úgy be tudod kötni a babát.

2019. jan. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Overal nekem nem jott be a fiamnal, az kiesett, kisbabakent beleroltetni a labat, nem kenyelmes neki, az also resz nekem jobb ha egyban van, zsakszeruen.


H&M igy nevezte el a zsakokat a webshopban, ezert irtam igy.


Nem lesz mozesunk, csak hordozonk, de akkor oda egyik se fog passzolni?! :O lehet akkor hordozoba valo zsakot kene neznem?!

2019. jan. 4. 09:20
 4/11 anonim ***** válasza:

3 teli gyerekem van es ilyenunk volt (elvileg ez a bundazsak):

[link]


Es overall is volt valtasnak (amiben keznek, labnak van kulon hely).

Jah, a bundazsaknak en olyat vettem mindig, ami labkozt patentos vegig, azaz atalakithato overallszeruen, igy ha kell, akkor be is lehet kotni.


Nekem ezek egyforman bevalltak.

Szinte mindegy melyik, mert a piciknel csak a kezuket utaltam belerakni mindkettobe, a labuk konnyen berakhato a helyukre az overallban is.


A babazsak alatt ilyenre gondolsz?

[link]

En ennek azert nem lattam ertelmet, mert felul nem zar annyira, igy ez ala meg kabatot, vagy valamit biztosan kell adni a babara. Viszont ugy, hogy kabat/overall+ez+mozes mar rengeteg lenne, legalabbis mi mozest hasznaltunk a teli ujszulotthoz.

Erre talan akkor lehet szukseg, ha nincs mozes a babakocsihoz, hanem a fektetett sportreszbe van rakva a baba, de az szerintem egyreszt piciknel nem idealis, masreszt meg be kellene akkor kotni valahogy. Ezek az anyagok nagyon csuszosak, eleg egy patkan felmenni a babakocsival es bekotes nelkul mar ki is csuszik a gyerek.

Vagy ezek bekothetok?

Nah mindegy, a lenyeg az, hogy mozesben szerintem ilyenre nincs szukseg.

2019. jan. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

a legtöbb bundazsák (amit te babazsáknak hívsz) zsák részén van lyuk, amin a hordozó csatját át teleh húzni, így beköthető az eszkimónak öltözetett baba is :D

pl: [link]

2019. jan. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ahh, látok, kvázi ugyanazt linkeltem, mint fölöttem :)

Na, akkor csak hogy legyen másfajta is:

[link]

[link]

2019. jan. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kozben te is irtal.

Ilyen jellegu az atalakithatos nekunk, ebben be lehet kotni, de egyben is maradhat a labresz.

[link]


De van olyan is, amelyiknel labkozt csak egy lyuk van elol/hatul es ott az ovet at lehet vezetni.

Olyat is lwttam, amit bekotsz a hordozoba, az mindig benne van es ugy rakod bele a gyereket, bekotod a gyereket es a zsak tobbi reszet ratakarod a babara.

Ilyesmi:

[link]

De ez sem zart elegge fent szerintem.

2019. jan. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ez az utolso ket fekete tunik a legpraktikusabbnak, koszonom a linkeket!

Azt hiszem ezeket eloben meg kell amjd nezem a Brendonban...


Most csak sportbabakocsink van, de az nem dontheto 180fokban... A vazra szeretnek majd hordozot venni, volt anno mozesunk, de azt nem tudtam kocsiba bekotni, igy alig hasznaltuk, nem szerettem, plusz emeleten lakunk, lift nelkul, igy a lepcsozes se volt vele egyszeru...


Esetleg valami jo nagy maxi cosi babahordozot nem tudsz ajanlani?



Quinny zapp xtra2 babakocsink van,erre csak a maxi cosi jo azt hiszem...


Szegeny masodik gyerek, mar nem valogat ugy mint az elso, az lesz neki, amit megorokol😂

2019. jan. 4. 09:58
 9/11 anonim ***** válasza:

En nem tudok sajnos, nekunk bugaboo babakocsi van es cybex hordozot hasznalunk.

Sokat hasznaljatok majd a babakocsit?

Nem kotekedes, nehogy annak vedd, de a legujabb ajanlasok szerint nem szabad sokat hasznalni az autoshordozot, inkabb csak amennyit feltetlenul muszaj.

Azt mondjak h az a pozicio nem jo a piciknek, leesik a veroxigenszintjuk, mert nem kapnak ugy levegot a testtartas miatt ahogy kellene.

Nah, nyilvan mindenki ugy csinalja, ahogy jonak latja, de itt nekem mar a korhazbol hazajovetelkor mondtak, hogy csak utazaskor hasznaljuk, akkor is egyben max 30 perc es szunetet kell tartani, de amugy ne, amikor van mas alternativa is. Lehet, hogy kenyelmetlen a mozest hozni/vinni, de a piciknek az a legjobb.

2019. jan. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mozest lehetelen magammal cibalni...

Ott lesz a 3 eves "egyik kezemben" a masikban a mozes a babaval a harmadikban meg a babakocsivaz... Viszont hordozoval a vazon le tudom vinni a kocsit, igy csak arra kell figyelnem, h a 3 eves ne essen le a lepcson, egyenkent se vihetem le oket, hisz kit hadjak a foldszinten, a 3 evest vagy a kisbabat?! :(


En ugy tudtam par orat siman lehet benne, volt h a fiam csak abban volt hajlando aludni...

Meg sajnos, mire autoval atvergodok a varoson az is fel ora...


De nem tervezem sokat hasznalni, mig nagyon picit, lehet kendozok...

Nincs jobb otletem eddig :/

2019. jan. 4. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!