Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ilyenkor kovetkez...

Hogyan lehet ilyenkor kovetkezetesen, meg is a jovobeni erzelmi, viselkedesbeli dolgokra pozitivan hatni egy gyermeknel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tapasztalt anyukak velemenyere lennek kivancsi azzal kapcsolatban, ha szeretnek a babammal kovetkezetes lenni, ha megszuletik. Viszont azt sem szeretnem, ha ugymond ha nagyobb lesz erzelmileg eltavolodjon es ez vezessen viselkedesi problemakhoz. Olvastam egy cikket, a sok sok dolog kozul kiemelnem az alvast. Minden baba, gyerek mas, ezt tudom. A cikkben arrol volt szo, hogy engedjuk-e, vagy hagyjuk e a babankat velunk egy agyban aludni, illetve ha nem hagyjuk, a kesobbi nagyobb koraban, ill kamaszkoraban hogy fog viszonyulni hozzank esetleg. Jol szeretnem csinalni, szeretettel, de egyben kovetkezetesen, mert az a helyzet, hogy sok mas teruletre is kihathat, hogyan szoktatom. Nyilvan tokeletes gyerek nincs, de amit tettekkel meg lehet tenni, azt szeretnem.


Koszi, ha elolvastad. Egy mindenhetes kismama :)



2019. jan. 9. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A következetes nevelés nem zárja ki a szeretetteljes nevelést.

Nem akkor szereted a gyereked, ha mindent ráhagysz.


FIam születése óta külön szobában van.

Amikor felkelt mindig átmentem hozzá, és úgy altattam vissza.

Most már lassan 6 éves, a mai napig úgy alszik el este, ha mellé fekszem.

Nagyon jó a kapcsolatunk, az ovis titkokat is elmondja, de megkér, hogy ezt senkinek... ;-) Sokat ölelget, puszilgat, igényli a társaságom.


A határok lefektetve. A szabályokat be kell tartani. Majd meglátod, a gyereknek szüksége van a határokra.

Pont azért feszegetik, hogs megtalálják, meddig mehetnek el.

Lehet néha kompromisszumot kötni (persze nem egy 2-3 évessel), de a következetesség fontos

2019. jan. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én magam mellé tettem, először saját döntésre, utána nem sokkal mentünk épp a gyerekorvoshoz, és ő is tanácsolta (nem mondtam előtte neki). Igényelte. Van ilyen. A következetesség nem egyenlő azzal, hogy "márpedig én vagyok az anyád, és én mondom meg a tutit (és én soha nem tévedek - persze...)" Benned ezt látom, bocs... Tudod van amit nem szokik meg a gyerek, ha fejre állsz sem, nem a te döntésed az úgynevezett szoktatás. Legfeljebb rákényszeríted az akaratod, és mivel egy pici gyerekről beszélünk, úgysem tud ellene tenni, elviseli.


Szóval a következetesség az, hogy amit elhatározol, ahhoz tartod magad, és ez jó, IRÁNYMUTATÁS de nem akkor, ha a másiknak az rossz, mert az uralkodás! Tudni kell belátni azt is, ha egy módszer nem működik!

2019. jan. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem várd meg amíg megszületik.


Ne tervezz mert ha dugába dől a terved csalódni fogsz.

2019. jan. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen gyerekfüggö, az én lányom sosem igényelte, hogy egy ágyban aludjunk, ami nagyon jó, mert én nem tudnék mellette aludni, félnék, hogy ráfekszem, megütöm álmomban. Biztos van olyan gyerek, aki nem akar egyedül aludni és muszáj magunk mellé venni, de a helyedben mindenképpen törekednék rá, hogy külön ágyban aludjon, egészségesebb, biztonságosabb és majd nem kell átszoktatni 3/6/10 évesen.
2019. jan. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, érzelmi dolgokra ez nem hat rosszul, hogy külön alszik, mivel születése óta ehhez van szokva.
2019. jan. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Termeszetesen nem akarok annyira tervezni, mert mint irtam minden gyerek/baba mas. Csak kivancsi voltam ki hogy csinalta. Mert akarmennyire is szerethetjuk a gyereket, tenyleg tudjak feszegetni a hatarokat (unokahugom es unoka ocsem peldajat ismerve).

2019. jan. 9. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!