Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 6 éves gyereket 12-es besorolá...

6 éves gyereket 12-es besorolású mesére moziba vinni?

Figyelt kérdés

Áprilisban lesz 6 éves a fiam. Rontó Ralph-ot imádja, és most van a mozikban a 2. rész, de sajnálattal látom, hogy 12-es besorolású.

4 évesen volt moziban a Verdák 3-t néztük, de az 6-os besorolású volt.

Ennél sem veszik ugyanúgy figyelembe, vagy a 12-essel azért "szigorúbbak"?


2019. jan. 17. 11:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szülővel beengedik. Amúgy miért ilyen magas a korhatára? Mi is készültünk, de elbizonytalanodtam. A lányom 6,5 éves. Az előzetes alapján simán elvittem volna.
2019. jan. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
beengedik a gyereket! A 12-es karika csak figyelmeztető jellegű a 12 éves lányomat is beengedték simán 16 karikás filmre, pedig még a diákigazolványát is odaadtuk a diák jegy miatt, attól nem kell tartani,hogy e miatt ne engednék be.
2019. jan. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Akkor mindenképpen megyünk, nagy rajongó.

(csak nehogy beígérjem, és ott derüljön ki, hogy nem nézheti meg)

2019. jan. 17. 12:06
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Kutyát nem érdekli. Én tavaly 8évessel néztem a Grindelwald bűntetteit (tele volt ekkorákkal a mozi), 2 éve a S-ot néztük.
2019. jan. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 kreténpali ***** válasza:
22%

Ez csak amolyan jelző a szülőnek, hogy ne b4ssza el a gyereke életét. Nem kell vele törődni, nyugodtan felülbírálható, bár én nem vinném el olyanra, amiről nem tudom, hogy mivel lépi át az alacsonyabb kormeghatározást. Régen volt ez a módszer, hogy a gyerek hallgatott a szülőre, és ha a film közben azt mondta, hogy fogd be a füled vagy takard el a szemed, akkor megtette. Mondjuk ehhez kell az, hogy a szülő ismerje a gyerek életkori sajátosságait.


Ezt találtam hirtelen:

A médiatartalmak korhatár-besorolásánál irányadó szempontokra, az egyes műsorszámok közzététele előtt és közben alkalmazható jelzésekre, illetve a minősítés közlésének módjára vonatkozó jogalkalmazási gyakorlat elvi szempontjai


[link]


Ez elég hosszú és bonyolult értelmezni, de ha úgy érzed megvan hozzá a képességed, hogy felülbíráld a törvényalkotók szakmaiságát, akkor meg van a lehetőséged rá.


Ha tippelnem kellene, akkor valószínűleg a serdülőkori lélektani dolgokat hozza előrébb az élmény.

2019. jan. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%
5 és 8 évessel néztük meg kedden délután, semmi rossz, félelmetes nem volt benne. 8 évessel a grindenwald bűntetteit, a pókembert és a venomot is megnéztük. De ő marvel és minden szuperhős mániás így az aquamant is megnézzük.
2019. jan. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"Ez csak amolyan jelző a szülőnek, hogy ne b4ssza el a gyereke életét. "


Köszönöm, nem hinném, hogy ezzel a mesével tönkre tenném a gyerekem életét.

De köszönöm, hogy aggódsz érte.

2019. jan. 17. 12:46
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ez olyan, mint ahogy a tv mondja... “12 éven aluliaknak csak szülői felügyelet mellett ajánljuk”

Jo szórakozást!

2019. jan. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 kreténpali ***** válasza:
38%

"De köszönöm, hogy aggódsz érte."

Csak a felelősségedre próbáltam rávilágítani.

2019. jan. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%

Sajnos nálunk nem kötelezőek a korhatárok, mint külföldön, egyszerű ajánlások.

Ez azt jelenti, hogy te mint szülő, akár 18-as karikás filmre is beviheted a gyereked... És nem szólhat a mozi személyzet, maximum kedvesen rákérdezhet, hogy biztos jó filmre indultatok-e.


Nevetséges és borzasztó ez, sajnos felnőttként már sokszor jártam úgy, hogy horroron vagy akciófilmen folyamatosan rohangált 4-5 gyerek a sorok között (sajnos nem túlzok, tényleg, nyilván nem tud órákat végigülni egy őt nem érdeklő filmen egyik se...), sikongatva, ordítva ismételve a nekik tetsző szöveget... mert anyuapu mozizni akart, és nem tudták hova tenni a négy gyereket, gondolom. Én tök megértő vagyok meg minden, de bazz, vannak helyek, ahova nem való gyerek.


Nyilván jelen esetben meséről van szó, az teljesen más, oda szülő is úgy megy, hogy tudja, gyerekkel van tele. :) És igen, minden további nélkül be fognak engedni, korhatár ide vagy oda.

2019. jan. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!