Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 10 év körüli gyermekednek...

10 év körüli gyermekednek milyen fájdalom- és lázcsillapítót adsz? Ha nem túl beteg, nem kell orvoshoz vinni.

Figyelt kérdés
2018. júl. 12. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Nurofen szirupot még mindig, csak a nagyobbaknak valót.
2018. júl. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
A lázat nem kell csillapítani, az jó, ha van, mert a megemelkedett hőmérséklet segít elpusztítani a kórokozókat.
2018. júl. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nurofen szirup, a nagyobb gyerekeknek való vagy Algoflex junior szirup.

Kinél mit jelent a nem nagyon beteg. Ha láza van, de nincs más tünet nem viszem első nap. Ha fájdalom is társul mellé, ami mondjuk nem a láz miatti fejfájás pl. akkor viszem. Lázat csak akkor csillapítok, mikor rosszul van tőle, ez nála 38-38'5°C körül van.

2018. júl. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A nurofen kifejlesztett két terméket kiskamaszok részére, az egyik egy szájban oldódó tabletta, aminek a gyerekem szerint citromos süti íze van (viszont ennek ellenére utálja, a neve egyébként nurofen non-aqua), a másik egy narancsos szopogató tabletta, aminek a burkolata finom, de van benne egy töltelék, ami szintén narancsos, de egyben gyógyszerízű is, azt még jobban utálja. Viszont a szirupot nem veszi be, mert azt is utálja, a tablettát pedig nem tudja lenyelni.
2018. júl. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
10 évesemnek én már régóta nem adok szirupot. Fejfájásra, lázra (ha a közérzete is rossz miatta) Panadolt szoktam adni. Szerencsére nagyon ritkán van rá szükség.
2018. júl. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

8 éves a fiam és első körben, ha "csak" simán fáj valamije, de nem beteg (pl feje fáj), akkor algopirynt kap. Ha lázas is, akkor először cataflamot (cseppet, de jó lenne már ezt is tablettára váltani), ha a torka is fáj esetleg, meg kezdődő megfázása van, akkor coldrexet.


Szirupokból benuron és nurofen van otthon, de ezeket inkább már csak olyankor szoktam adni, ha nyűgösködik, diszkomfort érzése van, fáj valami (de nem annyira, hogy ne bírjon ugrálni), elesett, bágyatag. Szóval ez a "töltelék" a komolyabb gyógyszerek között.

2018. júl. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Csak ilyen enyhe fejfájásra, hasonlókra gondoltam. Lázat 38 felett csillapítok csak. Köszi a válaszokat!
2018. júl. 13. 12:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Kilenc éves a gyerek. Legutóbb azt mondta a gyerekorvos, hogy fél algopirint adhatok a gyereknek. Én is inkább panadol (tablettàt) adok.
2018. nov. 13. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!