Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Táppénz felfüggesztése és a...

Táppénz felfüggesztése és a szabadségok kivétele lehetséges?

Figyelt kérdés
22hetes terhes vagyok, jelenleg táppénzen mert olyan a munkaköröm ami terhesen megterhelő lenne. Felhívtak a munkahelyről hogy lenne lehetőségem arra hogy kivegyem az éves szabikat és addig felfüggeszem a táppénzt. Ez így lehetséges? Utána ha kivettem a szabikat vissza mehetek táppénzre ugye? Köszönöm ha tudtok segíteni.

2019. jan. 18. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

1. A munkakör miatt senki nem lesz táppénzen egészséges terhességgel...

2. igen, akár ez is lehetséges.

2019. jan. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Minek? Majd kiveszed, ha visszamész dolgozni. Jól fog jönni, amikor bölcsibe vagy oviba szoktatod a gyereket
2019. jan. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De a munkakör miatt menten táppénzre. Több száz kilót mozgatoj meg minden nap és tavaly már volt egy vetélésem. Szerintem ez egészséges terhességnél is igen veszélyes lehet. Köszönöm a válaszokat.
2019. jan. 18. 14:40
 4/5 anonim ***** válasza:
43%

Akkor sem a táppénz a megoldás, hanem az üzemorvos javaslatára fel kell menteni a munkavégzés alól. Első körben könnyített munkát KELL adnia a munkáltatónak, ha ezt nem tudja megtenni, akkor fel kell menteni a munkavállalót a munkavégzés alól, és alapbért kell fizetni.


Egy szóval nem írtam, hogy terhesen dolgozni kell tovább, hanem azt, hogy a munkakör nem ok a táppénzre. Mert a táppénz keresőképtelenség. Az egészséges terhes meg nem keresőképtelen. Ha meg a korábbi vetélés miatt vettek táppénzre, akkor meg nem a munkakör az ok, hanem az előzmények.

2019. jan. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
36%

VAn baj a terhességgel? Nincs.

Akkor nem vagy keresőképtelen,m ami a táppénz alapvető feltétele. Igaza van az előzőnek.

2019. jan. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!