Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Manapság normális ez? 20 éves...

Manapság normális ez? 20 éves férjezett, jól szituált csajszi vagyok. Nagyon szeretnék egy babát. Érettnek érzem magam a feladatra, és úgy érzem ez lenne a legnagyobb áldás az életemben.

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, manapság ez már egyáltalán nem divat de igaziból nem is érdekel, mert én teljesen ki lennék békülve azzal,ha bővülne a családom.


a kérdéseim:

1. korai ez manapság?

2. van valaki hasonló cipőben vagy valaki aki ennyi idősen esett teherbe? elmesélnétek a saját történeteiteket?


2010. jún. 30. 12:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Én és párom:)

21 évesen lettünk nem tervezett szülők és egész jól boldogulunk:) Nem volt sem hamar sem későn, nem adtuk fel az életünket, dolgozik párom,én is megyek vissza ha 2 éves lesz a lányunk, ugyanúgy megvannak a barátaink,akik járnak hozzánk és mi is járunk hozzájuk rendszeresen:)Mellesleg suliba is járunk még, levelezőn főiskola, hamarosan én is diplomázok már:)Ugyanúgy utazgatunk,mozi,szórakozás csak kibővültünk:)


Nincs ebben semmi, jó dolog de ez persze mindkettőtök mentalitásától is függ,mert lehet,hogy te most nagyon vágysz rá, de lehet nem fogod bírni, türelmetlen leszel,ordibálni fogsz, esetleg meg is ütöd és ráadásul olyanokat is tehetsz ha nem készülsz fel amelyek a további életére is hatással lesznek.Ezt nektek kell tudni, de úgy vélem,hogy nem kor függvénye a babavállalás lehetsz te jó anya 20 évesen és rossz 36 évesen is, ez csak tőletek függ:)

2010. jún. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

21 évesen lettem állapotos, a szüleimnél éltünk, azóta építkezünk, nemsoká beköltözünk, de ha a baba nem jött volna, mégmindig anyáméknál élnénk. Sokszor eszembe jut,hogykorai volt (mi is nagyon szerettük volna), de mársemmi pénzért nem csinálnám vissza. Nehéz, de mindig is fiatal anyuka akartam lenni, hogy jól kijöjjünk majd a gyerekeimmel. Szeretnénk nemsokára kistesót, a lányom 2 éves.

Divat-nem divat, a mai nők nem szülnek korán, mert nincs rá lehetőségük, nincsenek meg a megfelelő körülmények. (pl. nálunk jobb lett volna előbb építkezni, stb.)

Karrier vagy csak simán a megélhetés problémájával szenvednek az emberek sajnos.

2010. jún. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem korai,az a fontos hogy felkészülj rá lelkileg,de ez nálad megvan már :)

Vágj bele, mire vársz?

Nagyon szépen írtad "legnagyobb áldás az életemben".

Tényleg az ,egy baba igazi áldás és csoda.

2010. jún. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát én egészen a szülészeten töltött nyári gyakorlatomig azt hittem, hogy manapság már nem szokás ilyen fiatalon szülni, de az az igazság, hogy szinte tele volt a szülészet fiatal 20-25 éves anyukákkal és csak néhány idősebb volt, de nekik sem első baba. 30 fölötti első babással én nem is találkoztam abban a 3 hétben.


A lényeg az, hogy ne korhoz kösd, hogy mikor szülnél, hanem ha úgy érzed készen vagy rá és meg van a megfelelő stabil háttered is hozzá, akkor hajrá.

2010. jún. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

tudjátok jó ezeket a dolgokat olvasni. és tényleg annyira mindegy, hogy ki mit gondol egy fiatal várandós kismamáról.


én mindig is fiatal anyuka akartam lenni, és amikor látok az utcán egy csinos fiatal anyukát a babájával annyira jó érzések töltenek el. tulajdonképpen nagyon becsülöm őt, hogy igen, megszülte, és nem csak az egojára koncentrál és le tud mondani a gyermeke javára bizonyos dolgokról.


szeretem a gyerekeket és értek is hozzájuk, öten vagyunk/voltunk tesók és rengeteget segítettem a gyerekek körül.


a férjemmel 4 éve vagyunk együtt lassan egy éve már házasok is. van kocsi, lakás és a férjem sikeres a munkájában is. igazán hálás vagyok érte.


kérdés: a doki nem nézett rátok megvetéssel? csak mert többektől halottam, hogy olyan volt nekik a terhesség alatt, mintha megvetnék őket?---csak érdekel, hogy tényleg ez az általános?

2010. jún. 30. 12:49
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan van ilyen doki is, de az ilyenhez eleve nem szabad járni. Ha ezt tapasztalod válts dokit.
2010. jún. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon éretten beszélsz róla,biztos,hogy fel vagy rá készülve.A dokikkal ne foglalkozz.:)

Azért is jó még fiatalon vállalni babát,mert ha többet is szeretnél még bőven lesz rá időd.

2010. jún. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Te maximálisan készen állsz a gyerekvállalásra! Hajrá! :)

Az olyan orvost meg tényleg ott kell hagyni, amelyik ilyeneket mond! Nekem a kórházban volt hasonló élményem.

24 éves vagyok, és amikor bevonultunk szülni, az asszisztens nő, aki vette fel az adataimat, igencsak rácsodálkozott, hogy "Milyen fiatal?!" 24 évesen...

De szerintem nem az én koromat kifogásolta, hanem meglepődött, hogy a mai világban még mindig van, aki nem 30 fölött szüli első babáját.

2010. jún. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 24 évesen szültem a kisfiamat, aki most 2 éves. Tervezett baba volt, életem legjobb döntése! Én is mindig fiatal anyuka akartam lenni, mert nem a kortól függ, hogy valaki milyen anya. Engem anya 19 évesen szült (bár akkor ez nem volt olyan kivételes dolog), és számomra ő az ANYA csupa nagybetűkkel. Egyedül nevelt fel 4 éves koromtól, de nagyon érett volt, és minden tekintetben helyt állt. Remélem, ha a kisfiam és a pocakbabám (most 12 hetes várandós vagyok) felnő, ők is azt gondolják, hogy jó anyjuk vagyok és voltam! :-) Mert senki véleménye ne érdekeljen, csak egyvalakié majd a gyermekedé, de neki TE leszel a tökéletes anya! :-)

Hajrá, vágjatok bele! Mielőbbi gyermekáldást! :-)

2010. jún. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

hát, köszönöm a támogatást mindenkinek!


de hogy kezdjem?! :)


addig oké,hogy elmegyek a dokihoz és megállapítja a terhességet. és mi következik azután? talán egy kicsit bután hangzik.... meséljétek el mi lesz a 9 hónap alatt?

2010. jún. 30. 19:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!