Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fogy az orszag lakossaga,...

Fogy az orszag lakossaga, vagy sok baba szuletik mostanaban?

Figyelt kérdés
Evek ota kevesebb baba szuletik, igaz ez?
2008. nov. 8. 17:25
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mert a gondolkodó fiataloknak nincs mire gyermeket vállalniuk. Ellenben pl nekem is van lakáshitelem, amit még 10 évig kell fizetni , de már 27 vagyok és nagyon itt volt az ideje bevállalni egy babát, aki pár hét múlva születik. Nem állaunk túl jól anyagilag, de nem várhatom meg azt a 10 évet nem? Ha az ember 250 évig élne, akkor még kivártam volna. Sokmindent meg kell fontolni gyerekvállalásnál, van amikéslelteti, van ami sietteti a dolgot. Az anyagi megfontolás általában tologatja az időpontot, viszont az egészség romlása ami sokmindenkinél fennáll kicsit sürgetheti. A lényeg az, hogy épp ésszel kell mérlegelni, de én úgy gondolom, akárhogy is fogunk kijönni, attól még lehetünk maradéktalanul boldogok. Ehhez megfelelő társ is kell.

A lakosság pedig azért csökken, mert tényleg kevesebb baba születik, meg sokkal többen halnak meg már a nyugdíjaskor előtt, esetleg kivándorolnak külföldre. Ilyen a magyar állam ésezek az adott lehetőségek.

2008. nov. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!