Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mert van az, hogy mostanaban...

Mert van az, hogy mostanaban egyre tobb olyan fiatal hazasparral talalkozok a mindennapi eletben es ezen az oldalon is akiknek nem jon ossze a baba?

Figyelt kérdés
Egeszsegesek vagyunk, megsem sikerul...en is ide tartozom
2011. júl. 4. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi szerencsések vagyunk, elsőre jött a bébi! De én is felfigyeltem arra, amit írsz. Csak a baráti körünkben több olyan pár van, akinek nehezen vagy még mindig nem jött össze! Nem tudom miért van! Talán a stressz, az elvárások!
2011. júl. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem vagyunk egészségesek. Látszólag talán, de az a helyzet, hogy egyre sz*rabb kajákat sóznak ránk, egyre szennyezettebb a levegő stb emiatt ha beledöglünk is, de egyre nehezebb jön össze a baba.

És erre még rájön a stressz is.

2011. júl. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Változik, "fejlődik" a világ. Stressz, megfelelés, karrier, rohanás - pszichikai oldalról nézve. Újabb és újabb kétes eredetű és hatású élelmiszer/innivaló alkotóelemek, mellékhatásokkal teli egyszerű megfázás elleni gyógyszerek (csak egy példa volt), stb-stb. Vannak akiknek a szervezete könnyedén átlép ezeken a dolgokon, vannak akiknek nem.
2011. júl. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Manka68 ***** válasza:
100%

Az én tippem az, hogy annyi vegyszerrel tömnek minket tudtunkon kívül, hogy az szétbombázza az anyagcserénket és azzal a hormonjainkat. És a stressz is ugyanezt teszi velünk. Egy dokitól hallottam, hogy a mai átlagos spermiumszám csak töredéke a 20 évvel ezelőttinek.

Én azon csodálkozom, hogy még van, akinek sikerül természetes úton babásodni. :/

2011. júl. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%

Állítólag a - sok már említett vegyszer, műkaja és miegymás mellett - fogamzásgátló gyógyszerek nagymértékben hozzájárulnak a dologhoz, méghozzá kétféleképpen:

- a vizelettel együtt az ívóvízhálózatban kötnek ki a női nemi hormonok, csökkentve a hímivarsejtek életképességét és számát

- a párválasztásban tompítja a nő azon érzékét, hogy a számára genetikailag legmegfelelőbb partnerre induljon be a kémia...

Hát, nem tudom mi igaz ebből, de mindenesetre érdekes, és lehet ez utóbbiban valami, mert nagyon sokszor van, hogy külön-külön mindkét fél egészséges, és nem csak látszólag, mert miután hosszú évek próbálkozásai után különmennek, külön-külön mindkettőnek összejön a baba!

2011. júl. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Manka68 ***** válasza:
100%
Én nem hiszem, hogy a fogamzásgátló lenne az oka, a lányom sosem szedett, 23 éves, és PCO-s. A hormonok akkor is jelen vannak a vizeletünkben, ha nem szedünk tablettát. Szerintem ha valóban az ivóvízben lévő hormonok okozzák a problémát, akkor az a baj, hogy vagyunk.
2011. júl. 5. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet egyszerű PCO-val együtt élni :-(

Alapvető probléma azonban nem az egyén által beszedett fogamzásgátlóval, hanem a mások által korábban beszedett és a vizelettel a hosszú évek során a vízbázisba került hormonnal van... Amikor az 50-es években megjelentek, majd a 60-as évektől elárasztották a világot a progesztagének (mesterséges progeszteron-szerű hormonok), egyetlen dologgal nem számoltak: hogyan lehetne megtisztítani tőle a szennyvizet...

2011. júl. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nagy valószínűséggel mégsem vagytok egészségesek... pl . Valamelyikőtök túlsúlyos? A stressz önmagában nem okoz meddőséget... viszont a túl sok finomított szénhidrát fogyasztása inzulinrezisztenciát okoz, ami a túl sok inzulin miatt befolyásolja a hormonműködést, és egy pici eltérés már bezavar... Ez okozHAT PCOS-t is. De önmagában a magas inzulinszint is elegendő ahhoz, hogy a baba ne foganjon meg, mert a petefészek tele van inzulinreceptorokkal, amik inzulintúltermelés esetén férfihormont kezdenek termelni... Könnyedén kivizsgáltathatod, hogy van-e ilyen bajod, bár sztkban nem igazán szeretik felírni, hárompontos cukor ÉS inzulinterhelés szükséges hozzá. Tehát önmagában a cukorterhelés semmire nem elég! Pont az a lényeg, hogy a normál cukorszint megmarad, csak közben túlpörög az inzulin, akár 10-szerese is lehet a normálisnak. Szerintem a meddőségek nagy része mögött a helytelen táplálkozás áll sajnos.
2011. júl. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk tulsulyosak. Fogamzasgatlot soha nem szedtem, mindig ovszerrel vedekeztunk
2011. júl. 8. 08:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! én vagyok az utolsó válaszló, az inzulinrezisztencia nem csak túlsúlyosoknál jöhet elő, bocs ha félreérthető voltam. ;) Ha nagyon nem találjátok az okot, akkor egy kivizsgálást mindenképpen megér, mert becslések szerint a felnőtt lakosság több, mint 15 százalékát érintheti, csak nagyon nehéz diagnosztizálni s az orvosok sajnos nem felkészültek a témában.
2011. júl. 9. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!