Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek is ilyen volt a szülès...

Nektek is ilyen volt a szülès ès utána?

Figyelt kérdés

28 èves vagyok akartam gyereket már règóta tudtam hogy fájdalmas lesz de ezt álmomban se gondoltam volna


Mindenki mondogatta hogy fájdalmas de megèri egy gyönyörű babáèrt èrtem èn de azt a gyönyörű babát a fèrj is megkapja 0 szenvedès/szülès nèlkül akkor nekik sokkal jobban megèri mint annak aki meg szüli!!!!


A 9 hónapból szinte 3-at hánytam èmelyegtem, szèdültem támogatott persze a fèrjem vègig amennyire tudott munka mellett de attól nem lett jobb


Aztán jött a szülès 1,5 napig voltak fájások aztán 5 óra alatt szültem meg az orvosok mondták szèp szülès volt de közbe az ájulás szèlèn voltam, olyan fájdalmas volt mintha 20 csontomat törtèk volna el 1x amikor már jött ki a baba akkor már szinte magamról se tudtam a kíntól, utána persze mèg össze vartak stb


de amikor kezembe vehettem a kisbabát gondoltam innentől már csak könnyebb lesz


Aztán jött a tejláz, a melleimet nem èreztem a harapdálasok miatt a cumi meg nem kellett a gyereknek csak a kèsőbbiekben, 3 óránkènt kelès etetès, pelenkázás... Nem ehettem semmit mert ez puffaszt ez ilyen az olyan szinte csak vizet ihattam vagy szűrt levet arról nem is beszèlve hogy a testem tönkre ment már nincs szèp alakom, csíkos ès megereszkedett lett, a tej összevissza csepegett meg folyt a mellemből, volt hogy sokszor depis voltam, szabad időm egyáltalán nem volt főleg az első fèl èvben szinte egy ideges roncs halmaz voltam kis híján tönkre tett majdnem ez az egèsz, már már utáltam magam nehèz bevallani de nèha a gyerekemet is utáltam ès az egèsz világot (sajnos nem múlt el könnyen a depresszió) ès már a szex se működött úgy...


Közbe a fèrjem alakja ugyan olyan jó volt azt ehetett amit akart azt ihatott amit akart eljárt a havarjeival is nyilván kevesebbet mert segített nèha amiben tudott DE volt szabad ideje magára többet tudott aludni kipihentebb volt, imádja a gyerekèt de kèrdezem èn


Igazságos ez hogy ő ugyan úgy megkapta a gyereket mert okè nekünk állítólag megèri a szülès meg minden további de csak ismètlem magam a fèrfinek jobban megèri mint a nőnek


(ismerek olyan fèrfit akinek csak azèrt kellett a nő hogy szüljön neki még végzése a háztartását semmi másra csak csicskanak)



Szeretem a fèrjem mert tènyleg figyelmesebb mint bárki más meg a gyerekemet is szeretem ès lassacskán már vissza tèr az èletem a règi kerèkvágásba meg minden most 1 èv után DE egyáltalán nem èrte meg a szülès egy kicsit se most már inkább azt mondanám fogadjunk örökbe egyet vagy olyan bèr anyával akinek ez öröm


De most hogy átèltem ezeket megèrtem azokat a nőket akik nem akarnak gyereket szülni,ezer 1 ès más mód van már arra hogy gyereked legyen, viszont nem èrtem azokat akik önzőnek találják az ilyen nőket ( pedig nem mindenkinek van könnyű szülèse/terhessége, sokan még inkább nem is beszèlnek a borzalmakról )


Húgom már gyerek kora óta tudja hogy nem akar gyereket,most 25 èves ès 7 ève együtt van a párjával aki elfogadta ezt, tudja mit akar ès mit nem mi jó neki ès mi nem ès igaza van attól hogy nőnek született nem kötelező a szülès hanem választás csak a család meg az ismerősei mondják neki mindig mikor lesz már gyerek de már lepereg róla


Most csak a tapasztalatomat írtam le ès remèlem nem fog olyan ember elítèlni aki át se èlte ezt



Ne haragudjatok a kisregènyèrt de jól esett kiadni magamból


2019. febr. 6. 10:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Én úgy szoktam röviden fogalmazni, hogy életem legborzalmasabb és egyben legszebb élménye volt.
2019. febr. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
90%-ban ilyen mindenkinek a 10%-nak még nehezebb. Nem baj, ha te nehezebben dolgoznod fel, kérj segítséget szakembertől.
2019. febr. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%

A terhesség szar, a szülés szar, de nekem megérte. Ha nem így lenne, nem várnám a másodikat. (Pedig aztán nekem valódi horrorszülésem volt, majdnem ott is maradtunk)

Talán az is lehet az ok, hogy a férjem nem jár el, nem csak besegít, az ő élete ugyanúgy változott, ha a teste nem is, még az éjszakázás is ugyanúgy érintette. Többet és keményebben dolgozik, sokszor úgy, hogy közben vigyáz a gyerekre.

Azaz nem érzem magam mártírnak. Nem csak én kínlódok.

2019. febr. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
Nem egyszerű, ezt te is tudtad előtte. És igen, a nő hordja, szüli, gondozza, egy darabig nincs életed ez így van. Megértelek, de alén soha nem útáltam miatta a gyerekemet, nagyon szeretem őt. Viszont nehéz, a férjemnek fele annyi baja sincs mint nekem. Az alakom hála az égnek a régi, nem látszik rajtam h szültem, szex sem rossz, de a mindennapok nehezek. Most kezd könnyebb lenni, most 2 és fél éves. Már dolgozom is, agyilag az nagyon jó tett nekem. Egyébként a férjem még akarna másodikat, mondtam neki majd ha megbolondulok esetleg... így kereknek érzem az életem, egy gyerek bőven elég. Kitartás kérdező, és ne add fel, lehet h most depis vagy de ez elmúlik majd. Aki meg nem akar gyereket, nem akar ennyi, nem kell más véleményével foglalkozni. De mióta van gyerekem tudom h ekkora boldogságot semmi sem adhat csakis az anyaság, aki erre nem vágyik szíve joga, ígyis tud bolodogan élni.
2019. febr. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkinek ennyire horror, amit leírtál. Ez szerencse kérdése és te nem a jobb felén fogtad meg, de lehetne rosszabb is (tudom, hogy ez rajtad nem segít). Rengeteg munkatársamnak is lett most gyereke és elég szélsőségesek a tapasztalatok. Az egyik lánynak 6 óra alatt meglett a gyerek és pár hónappal utána semmi sem látszott az alakján. Van akinek azonnal jó alvó a babája és hírből sem ismeri ezt a 3 óránként kelést és persze van olyan is aki 1 éve nem aludt 8 órát összesen egy nap. A legrosszabb, amit hallottam, akiknek kb 2 éves koráig folyamatosan vonyított a gyerek mindenért (aztán varázsütésre megszűnt). Hidd el mindent megpróbáltak, a fél iroda összes trükkjét, orvosnál is járzak és semmi. Nem tudtak vele sehova menni, mert vállalhatatlan hisztit rendezett mindenhol. Aztán tudok olyat is akinek autista lett a gyereke.


Van a tiedtől pár kérdésre egy szoptatós. Ott is vegyes a felhozatal. Van aki végigszenvedte amit te és van akinek soha semmi ilyen nem volt.


Ez egy hatalmas lottó és sajnos nem tudod hogy mit fogsz kapni. Én a helyedben a férjem kezébe nyomnám a gyereket és heti 2x elmennék edzeni. Segítene valamennyit az alakodon és jót tenne, hogy kiszabadulsz picit. Nem te vagy rosszul bedrótozva, mindenki bekattan ha ennyit be van zárva.


Azt meg nem gondolnám, hogy a férfiaknak jobban megéri. Oké, nem ők szenvedik fizikailag végig, de nem hinném, hogy nekik egyszerű.

2019. febr. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
67%

Nekem a terhessegem tunet es problema mentes volt. Ellenben a szules pokoli, aki mast mondd az hazudik. Nem feltetlen eli meg igy kindenki az elso fel evet, egy evet, van aki szerencses van aki kevesbe. Engem is megorjitett a monotonitas, h minden nap ugyan olyan, nem tortenik semmi. De semmiert se adnam oda ezt az erzest, h ennyire es feltetel nelkul tudok szeretni egy kis angyalkat.

A ferfiak es a nok is masra vannak kitalalva.

2019. febr. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát ja, ez ilyen. Poénból én is megjegyeztem már, hogy én mit össze szenvedtem a gyerekekért (kettő van), a férjemnek meg csak egy kettyintés volt :D nekem mindkét szülés császáros volt, rohadtul nem jó élmény egyik sem, főleg az utána következő két hét. A második pláne rossz volt. Ezen a ponton közöltem a férjemmel, hogy ha elérjük a korhatárt, elkötni őt fogják, mert engem nem műtenek még egyszer, az tuti :D

Annyiban jártam jobban, hogy a testem jól bírta, nincsenek csíkok, megereszkedés, nem híztam meg. De egyébként a szoptatás nekem is fájt, a tejem nekem is csöpög, sőt, spriccel állandóan (a második baba egy hónapos csak). Császár után 2 hétig kb. mint egy rokkant, mindig fájt valami, én is éreztem, hogy sose leszek már a régi. Mindkétszer.

De őszintén szólva sosem akadtam ki ezen ennyire. Igen, nőnek születtem, enyém a nagyobb szívás a szaporodásban, ez van, elfogadtam. Utálhatom érte a férjemet, de nem tud ezen változtatni, ahogy én sem, minel rajta pörögni? Igazságtalan a természet, ez van.

2019. febr. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
60%

Igen, ez a leírás, és amit a környezetemben látok egyre jobban megerősíti bennem azt, hogy köszönöm szépen, nem szeretnék gyereket.

A mérlegnek két serpenyője van: van néhány pozitívum, de sokkal jobban lebillenti a negatív oldal.

2019. febr. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
92%

A leirasod nagy reszet en is ateltem de nekem még pluszban bele is talpalt a sors a lelkembe egy isteneset mert egy veleszületett rendellenessége volt a gyereknek. Szerencsére azota kiderült hogy nulla tunete lett ( mazlink volt) es a későbbiekben egy műtéttel minden korrigálható de azt senkinek sem kívánom hogy a leirt elethelyzetben meg veszelybe is kerüljön a gyerek elete es tehetetlenul vard hogy javuljanak a lelet eredmények..

Aztan atfordult bennem valami és halat adtam az égnek hogy a sok rossz ellenére mi megolelhetjuk es hazavihetjuk őt, sokaknak ez nem adatik meg..

Evvel csak azt akarom mondani hogy engedd el a rosszat es becsuld meg ami van.

2019. febr. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
5%

Azért ha egy másik oldalát nézzük a dolognak, nem kell kisarkítani ezt arra, hogy a férfi csak "készen kapja", és a nő kínlódik meg vele. Igen, ez egy ilyen állapot, élethelyzet. De hány férfi is van a világon, aki nagyon súlyos műtéteken esik át, és utána sokáig nagyon komoly fájdalmai vannak.

Ha mindannyian összeírnánk, mivel, és meddig szívtunk életünkben, akkor hidd el, mindannyiónknál szép, hosszú lenne a lista. És ebben benne vannak a fizikai fájdalmaink is. Függetlenül a nemünktől.

2019. febr. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!