Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kortól lehet örökbef...

Hány éves kortól lehet örökbefogadni gyereket? Mik szükségesek az örökbefogadáshoz?

Figyelt kérdés
2010. jún. 30. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Újszülöttkortól örökbe fogadhatók... Illetve nem tudom, most a felnőtt korát kérded? Akkor 18 évestől :)
2010. jún. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18 év korkülönbségnek kell lennie az örökbefogadott és az örökbefogadó szülő közt. De szociális hátteret is felmérnek, úgyhogy pl egy érettségi előtt álló, önállótlan gyerek stb még nem fogadhat örökbe.
2010. jún. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
és mik szükségesek az örökbefogadáshoz?pl ilyenekre gondolok h a gyereknek külön szoba, gyereknek cuccok stb... szóval amik nélkül nem adnak ki gyereket
2010. jún. 30. 22:24
 4/8 anonim ***** válasza:
18 év a minimum és csecsemőt is örökbe lehet fogadni. Természetesen mindennek meg kell lennie, de az elbírálásnál nem a babának való cuccokat nézik, hanem a biztos hátteret. A baba holmikat a kivárási idő alatt bőven be lehet szerezni, sajnos hosszú idő, akár évekbe is telhet.
2010. jún. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A barátnőm indított el nemrég örökbefogadási folyamatot. Nála úgy volt, hogy bement a területileg illetékes gyámügyi hivatalba (megbeszélt találkozóra egy ügyintézőhöz).


Ott elbeszélgettek vele, és kitöltettek egy kérdőívet, mindenféle kérdésekkel.


Aztán egy későbbi időpontban pszichológus beszélgetett vele (ő szingli, úgyhogy nála nincs férj, pasi, amúgy mindkettejükre vonatkoznak ezek a dolgok.. sajna épp ezért kevés is az esélye, mert szingli) :(


Aztán kiment egy nő környezettanulmányra a lakására.


Aztán még egy kör volt a pszcichológusnál.


Most várja a "határozatot". Ha meghozták a döntést (a pszichológus véleménye alapján), akkor mennie kell tanfolyamra (ez 1-2 hétvége, ha jól emlékszem)...


Ja, és azt mondták neki, 4-5 év... hosszú a várólista, és a társ nélküli nők hátrányban is vannak.

2010. jún. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
és ha egy nőnek van barátja csak nincsenek összeházasodva az is hátrány?
2010. jún. 30. 23:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, de úgy sejtem, a házaspárok állnak legelől a listán. Aztán az élettársak, majd a szinglik.
2010. jún. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
értem. köszi szépen a válaszokat.
2010. júl. 1. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!