Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szules utan apukanak jar 5...

Szules utan apukanak jar 5 nap szabi?

Figyelt kérdés

Tehat ugy tudom szules utan az apanak jar 5 nap szabi+a 2 nap ugye amit egesz evben kilehet venni egy gyerekre. Es az 5 napot ugy hallottam 2 honapon belul kell kivenni, viszont egyik oldalon azt irtak hazasnak kell lenni hozza viszont egy masik forumban azt irtak nem kell hazasnak lenni hogy kivehesse.

Nem vagyunk hazasok,elettarsi kapcsolatban elunk evek ota es nem is szeretnenk hazasodni, nemsokara megszuletik az elso babank. Valaki tudna tanacsot adni ? En is logikatlannak tartom hogy emiatt hazasnak kellene lenni hogy jarjon neki az ot nap a baba szuletese utan.



#házasság #szabadság #elettarsi kapcsolat
2019. febr. 7. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jár az 5 nap, hiszen akkor is apa lesz, ha nem házas. És én úgy tudtam eddig, hogy 6 hónapon belül, és akkor kell kiadni, amikor az apa kéri ezt az 5 napot. De ebben nem vagyok biztos, lehet, hogy tényleg csak 2 hónap.

Születési anyakönyvi kivonatot be kell majd mutatni a munkahelyén.

2019. febr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezert tunt nekem is egyertelmunek mivel igyis ugyis apa lesz, de van nehany idiota oldal ahol elbizonytalanotottak. Koszonom szepen a valaszod.

Nem tudom hany honapon belul kell kivenni, csak hallottam a 2 honaprol de hatha kiderul :) vagy majd megkerdezi

2019. febr. 7. 19:28
 3/6 anonim ***** válasza:
2 hónapon belül kell kiadni az apa kérésének megfelelően. És igen, jár a párodnak is.
2019. febr. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell házasnak lenni, járni fog neki.

A gyerek születését követő 2. hónap végéig lehet kivenni, amikor a munkavállaló kéri.


Munka törvénykönyve 118§ (4)

"Az apának gyermeke születése esetén, legkésőbb a születést követő második hónap végéig, öt, ikergyermekek születése esetén hét munkanap pótszabadság jár, amelyet kérésének megfelelő időpontban kell kiadni."


Vagyis, ha pl március 12-én születik a gyerek, akkor május 31-ig lehet kivenni.

2019. febr. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na akkor ez igaz volt ez a 2 honap legalabb. Koszonom szepen neked is
2019. febr. 7. 21:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell házasnak lenni, hiszen az öt napra nem a házasság jogosítja, hanem az, hogy gyereke született.
2019. febr. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!