Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyikünknek van igaza? Anya...

Melyikünknek van igaza? Anya kontra nagyi?

Figyelt kérdés

Egyik anyuka barátnőmmel összeszólalkoztunk. A vita témája a nagymamára hagyás volt. Szerinte túl sokat vagyok a fiammal, csak vele foglalkozom. Tény, hogy jön velem minden hova, mindig velem van és nagyon kötődik hozzám(10 hónapos). Szerinte nyugodtan rálehet bízni a nagyira a gyereket, akár hosszabb időre is. Sok ismerősöm van(anyukák, akik nincsenek rászorulva mégis vissza mentek dolgozni, a picire a nagymama vigyázz, vagy csak úgy le passzolták a gyereket, gyerekeket). A tesóm is ilyen, nyugodtan oda adja a maminak a gyerekeit 1-2 hétre, vagy ha ott is van, elnézi, hogy a nagyi eteti, fürdeti, neveli a 3 gyereket. A "nyaralás" után anyum olyan mint a mosott... ezt felháborítónak tartom. Miért gondolják az ilyen típusú nők, hogy ez a mamáknak, papáknak szórakozás? Tudjuk milyen nehéz egy gyerekkel, főleg ha még csecsemő!Persze van idő mindenre, könnyű szupernek lenni, ha a gyerek nincs a szülővel, lehet karriert építeni,ide járni, oda járni. A barátnőm szerint így el lehet kerülni a szeparációs szorongást, és milyen jó a gyereknek meg az anyának, főleg a mamának hiszen ez szórakozás. Igen! Az anyának biztos, de egy nagyinak? Aki dolgozik hét közbe, a szabd idejébe meg neveli az unokákat? Több nagymamát látok, aki tologatja a gyereket.

Szerintem szükség van a szeparációs szorongásra. Szükség van arra, hogy a gyerek tudja a szüleire mindig számíthat, mindig vele vannak. Nem azt mondom, hogy néha 1-2 órára nem lehet rábízni a mamákra a gyereket, vagy később amikor már iskolás átengedni 1-2 napra. Egy nagymama dolga, hogy élvezze az unokát, nem? Vagy csak én fújom fel, és vagyok régi módi?


2010. júl. 1. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

4 gyereket nevelek,hét közben egyedül,mert a férjem másik városban dolgozik.Egyéb problémáim is voltak-kórház,műtét,kemó-,ami nem igazán teszi az embert fitt és szuper anyukává.De próbáltam csak a szükséges mértékű segítséget kérni a nagyszülőktől,pedig nem laknak tőlünk messze,és mindketten nyugdíjasok."Ottalvósra" is csak akkor mennek a gyerekek,ha direkt ilyenre hívják őket,nem azért mert nem szeretik őket-nagyon is-,hanem mert én is úgy gondolom, a nagyszülők élvezzék az unokákat,ne legyen rájuk sózva a nevelésük,ne legyen "munka",főleg,ha oka sincs.(mert az természetesen más,ha az anyukának is muszáj dolgoznia,és nem tudja máshogy megoldani.)

Ez nem régimódi dolog sztem ez mindig így volt,régen is,ma is,van aki ha csak teheti,lepasszolja a gyerekeket,és van aki nem.

2010. júl. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a mamáknak csak a szórakozás kellene, hogy járjon. Bár ez mamafüggő is. Sok mama boldog, ha megszakadhat. Pl egy barátnőm anyukája kifejezetten boldog, ha kitakaríthat náluk. A barátnőm meg is engedi neki. Ahelyett, hogy odaadná a gyereket a mamának, hogy vigyed, én meg addig kitakarítok.

Nálunk csak a szórakozás van megengedve a mamáknak. Másfél éves a lányom. Anyósom csak látogatóba szokott jönni, még sosem vigyázott rá. Anyukám a másfél év alatt kb 3-szor fürdette meg és fektette le este, mikor mi elmentünk a férjemmel (esküvőre pl). Egyébként anyunak is csak a játékot engedem. Nem takaríthat nálunk, nem főzhet, stb. Párszor előfordult, hogy napközben is vigyázott a lányomra, mikor orvoshoz mentem, vagy fodrászhoz, de ez is kb 5-6 alkalom volt eddig (pár óra). Amúgy ha anya átjön, én is itthon vagyok, vagy együtt megyünk át anyuhoz.

Szerintem ez így van rendjén, én nem a nagymamáknak szültem a lányomat, hanem magamnak és a férjemnek. Majd ha nagyobb lesz, ráér ott aludni, többet ott lenni. Most még pici, hozzám és az apukájához tartozik. Eszembe sincs lepasszolni őt.

De hogy más mit csinál, nem igazán érdekel, mindenki máshogy neveli a gyerekét. Én veled értek egyet :)

2010. júl. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 21 hónapos.1 éves korától kezdve van úgy hogy a nagyi elviszi 1 napra, ritkán (eddig kb 2x)ott is aludt egy éjszakát.Nem eröltettem sőt, de ha ez a nagyinak munka mellett nem fáratdság sőt nagy örömet okoz hát legyen.Emellett sokat vannak itt a nagyik is de takaritani főzni nem szoktak, hiszen unokázni jönnek.De ebbe beletartozik a pelusozás, esetleg az altatás amit szintén nem én eröltetek:)

Ha elkerülhető lenne inkább ne legyen szeparációs szorongása a gyereknek, ez a lányomnak kb 1-2 hétig tartott.Ha a nagyi vigyáz a gyerekre nem azt jelenti hogy azt fogja érezni hogy a szüleire nem számithat!!Viszont nagyon is jól érzi magát velük és amikor együtt vannak én meg is szüntem létezni:)Imád ott lenni (mindkettőnél)sirás soha nincs csak amikor el kell onnan jönni.

Viszont 1-2 hétre nem adnám oda az tuti elég ez a max 1 hétvége egy hónapban, ez most sem hátrány később meg kifejezetten előny lesz hogy megszokja az ottani közeget is!

2010. júl. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is az a helyzet, mint 2. válaszolónál. 1 éves a kisfiam, néhányszor hagytam anyára, ha messzebbre kellett mennem vásárolni vagy dokihoz mentem. Ez pár óra volt.Barátnőkkel ritkán találkozok így, kb. 3 havonta egyszer megyek el 2-3 órára, de nekem ennnyi elég. Amúgy meg ők jönnek ide, bár szinte mindegyikük más városban lakik. A Bp.-en élő barátnőm pl. nagyon rendes és felajánlotta, hogy ha legközelebb jön, menjünk el a férjemmel és a barátainkkal egy estére és fél éjszakára, addig ő vigyáz az egy évesünkre:)

Anya meg külön kategória. Majomszeretettel imádja a kicsit, de nem vigyázna rá éjszakára, mert azt hiszi, hogy ezzel minket nevel (Ha bevállaltuk a gyereket, gondoskodjunk is róla címen). Ez egy hatalmas baromság, de majd koppanás lesz, ha megmondjuk, hogy a barátnőm szívesen vigyáz a babaára. + Augusztusban egy másik barátnőmet is beszervezzük, mert esküvőre szeretnénk menni és éjszakára nem akarjuk magunkkal vinni. Anyósomékra meg nem lehet bízni, mert nincs önbizalmuk, "félősek", túlaggódósak. Inkább nem..

Amúgy nekem is az a véleményem, hogy magunknak szültük a babát, és eszem ágában sincs lepasszolni, sőt... De most már érzem, hogy jót tenne, ha férjemmel együtt is eltudnánk menni valahova nagyritkán. Szerencsére szuper barátnőim vannak:)

A te barátnőd szerintem meg magát próbálja győzködni, hogy az a jó, ha lepasszoljuk a gyereket... Szerintem meg nem, de ahogy ő gondolja. Én azt tartom helyesnek amit te csinálsz.

2010. júl. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igaz nekem még csak 5 hónapos a babám,de énis azon az elven vagyok,hogy magunknak szültem a babát,és nempedig másnak.Nálunk mondjuk pont ezen megy a vita állandóan a párommal,mert nem engedem hogy anyósom vigyázzon rá néha.hozzáteszem mi együtt lakunk.:( de én azért sem passzolom le,mert szerintem neki még ránk van szüksége,és nem másra.és mert imádom.meg persze mivel anyósom főz,és még nincs külön konyhánk,így egész nap a fiammal lehetek.bocsi ha hosszúra sikerült.és szerintem neked teljes mértékben igazad van.
2010. júl. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
13:37-es vagyok.ráér majd később is vigyázni rá,amikor nagyobb lesz.és még nagyon sok alkalmuk lesz vigyázni rá.
2010. júl. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megerősítést:-)Szép napot!
2010. júl. 1. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!