Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Járassam "ebbe" az iskolába a...

Járassam "ebbe" az iskolába a gyermekemet? (Pro és kontra érveket is szeretnék hallani. )

Figyelt kérdés
14 éves fiammal most állunk az iskolaválasztás előtt és azon tanakodunk, hogy megjelöljük e Pest egyik legjobb iskoláját. Könnyen felvennék, mert eddig kitűnő volt minden évben, több nyelvi versenyt is megnyert. Viszont az iskolában tanít egy meleg tanár és nem tudom, hogy milyen hatással lenne ez a gyermekem fejlődésére. Nektek mi a véleményetek?
2011. jan. 30. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
14 évesen már elég nagy ahhoz, hogy tudja mi az, hogy tolerancia. Nem pedofil tanárról, hanem egy olyan emberről van szó, aki másként éli a szexuális életét otthon a négy fal között. Ha egyébként tetszik a suli én beíratnám a gyerekem.
2011. jan. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy a tanár meleg attól még lehet nagyon nagyon jó pedagógus, rendes, dolgos becsületes ember. A homoxexualitás genetikai dolog, nem pedig valamiféle ferdehajlam, tehát semmi köze a pedofiliához.

Egyébként meg másik iskolában is taníthat saját neméhez vonzódó egyébként kiváló pedagógus. Sose tudni......


Ha tetszik az iskola, és a gyerekednek is tetszik, nyugodtan beírathatod. És a gyerekeknek pedig nem árt a szexuális felvilágosítás során megismerni a hetero és homoxeualitás fogalmát, és a másság elfogadását, és tiszteletben tartását.


Kétgyermekes anyuka

2011. jan. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Par evvel ezelott nekem is fejtorest okozott volna ez a kerdes.

Azota kulfoldre koltoztunk ahol legalis a homosexualis hazassag es a vilag osszes nemzetebol elnek itt emberek.Meg tanultam a toleranciat es idonkent szegyenlem magam, hogy regen milyen elutasito voltam egyes kulturakkal es nemzetekkel.

Vannak meleg barataink es egyet elarulhatok veluk kapcsolatban.

kb 100000* akkora az empatia es tolerancia keszseguk mint barmelyik masik embernek a vilagon.

Mindig kiegyensulyozottak ha mar fel mertek valalni igazi eletuket.

En katolikus iskolaba fogom jaratni a lanyomat aminek egy oka van, hogy ott kovetelik meg legszigorubban, hogy tanuljon a gyerek.....sajnos van 14 eves gyerek az ismeretsegemben aki meg a szorzotablat sem tudja....(nekem a kepemrol lesulne a bor ha nem tudna a gyerekem).

Viszont ha lenne iskola ahol tanit meleg tanar es kemeny is tuti, hogy oda iratnam be!!

2011. jan. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Tökéletesen egyetértek az előttem szólókkal, és bocsi, de engem ez a kérdés fel is háborított!
2011. jan. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A homoszexualitás NEM FERTŐZŐ!!!!!!!!Ne legyél már ennyire maradi.semmi rossz nincs benne, valószínű a kérdéses tanár sem a diákok előtt éli a szerelmi életét, miért lenne rossz hatással a Te fiadra?

Ha ennyire félted, legyen magántanuló.

2011. jan. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%
Látom Te sem toleranciára neveled a gyermeked...
2011. jan. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz a fiadnak.Az, hogy a tanár meleg, az nem betegség-nem gyógyítható.Szóval, ha a fiad nem meleg, már most akkor nem is lesz az.Érdekes lesz, egy darabig, aztán meg természetes.El tudom képzelni, hogy ő lesz a kedvenc tanár, nem azért, mert bármit ÁTRAGASZT a gyerekekre, hanem mert mondjuk szaktekintély, érdekes előadásmóddal.Miért ne?Egyébként a gyereket megkérdezted már, hogy mi a véleménye erről?Zavarná egy ilyen helyzet-egyáltalán mi a véleménye a homoszexualitásról.Nem kell a kérdésen felháborodni-kedves válaszolók-természetes igénye van a kérdezőnek-honnan tudhatná milyen az, innen remélt tapasztalati tanácsot, mert lehet valaki olyan válaszol, aki homoszexuális, vagy van az ismeretségi körében-igyekszik tájékozódni.Az, hogy előítélet van, az ma nem olyan ritka-kérem szépen fejlődünk, mert érdeklődünk és nem kapásból elutasítunk.Ez jó.
2011. jan. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak az a fura, hogy ha heteró egy tanár, akkor ez nem kerül szóba sose. Mármint persze, ez a megszokott, de érdekes módon csak a homoszexuálisnál gondolunk arra, hogy neki van nemi élete - mert az más, mint a miénk. A heteró tanárnak is van, és nyilván egyikük sem az iskolában éli azt, és nem is a diákokkal tárgyalja meg. Tehát a munkáját szerintem semmilyen téren nem befolyásolja, hogy a partnere férfi-e vagy nő.
2011. jan. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddig befutott válaszokat. És kicsit megnyugodtam. Megkérdeztem a fiamat és azt mondta, hogy Őt nem zavarná, nincs semmi baja a melegekkel. Be fogjuk jelölni az iskolát, méghozzá első helyen :) Valóban aggódtam amiatt, hogy valamilyen hatással ki lehet rá, de be kell, hogy lássam nagy előítéleteim voltak és igazatok van, hogy az a tanár biztos nem a diákjainak mutogatja a szexuális életét, mint ahogyan a többi sem teszi.
2011. jan. 31. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!