Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit mondjak anyósnak, hogy...

Mit mondjak anyósnak, hogy tudja hol a helye?

Figyelt kérdés
Megőrülök már tőle pedig még csak fél éves a kisfiam. Ha vagyunk valahol együtt és valaki egyértelműen tőlem kérdez a gyerekről állandóan ő válaszol helyettem. Még olyan kérdésekre is, hogy eszik-e rendesen a gyerek. Hát ő azt aztán nagyon tudja.... biztos ő szoptatja. Fontoskodó és önző. Oké hogy örül az unokának és büszke, de az én gyerekem 😒
2019. febr. 11. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Miért nem vagy vele őszinte és inkább neki mondod ezeket? Ha normális hangnemben de határozottan tálalod, nincs oka megsértődni rád.
2019. febr. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Mert kezdettől megengedted neki hogy ez legyen. csírájában kell elfolytani mindent anyukám !
2019. febr. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Az ilyen és hasonló jellegű emberi viselkedést még az elején el kell fojtani, ha azt akarod hogy ne ugasson bele a dolgaitokba. Ezt neki mond amikor ilyet csinàl.

Xy, szeretnék önnel megbeszélni valamit. Ha valaki egyértelműen engem kèrdez a sajàt gyerekemről, én szeretnèk vàlaszolni. Valamint legyen szíves nem beleszólni a kicsi dolgaiba. Ha ennek a kérésnek nem tesz eleget, ràkényszerít bizonyos lépések megtételére.

Kevesebbet talàlkozzatok ha a szép szó nem hat, talàn van annyi agya, hogy felfogja a dolgot. Illetve a pasiddal/fèrjeddel se àrtana beszélni erről, hogy a helyére tegye.

2019. febr. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Pontosan ahogy elottem irjak te hagytad elfajulni es amikor eloszor csipkelodott hagytad. En amikor osszejottem a parommal engem is kostolgatott sot, mikor babat vartam akkor is probalkozott, megszabott mindent es nalunk is ha a mamam vagy rokonok kerdeztek rugdos e a baba akkor jott es mondta hogy xy hetes persze hogy rugdos a kis unokam, mikor kerdeztek mi a neme meg mi sem tudtuk erre o ravagta hogy kisfiu mert nekem csak fiu lehet (kesobb kiderult hogy kislany). Na en nalam elszakadt a cerna es megmondtam neki hogy tudtommal en vagyok terhes en erzem,en jarok vizsgalatokra en tudom es hallom mi tortenik vele vagy velem. Parom is raszolt hogy nem tud semmit de beleszol es probal kioktatni. Azelott is haritottam de amikor a babarol okoskodott akkor mar elegem lett. Azota megszuletett mar nem valaszolgat helyettem es nem szol bele semmibe, tanacsot ad de nem ugy mintha parancsolgatna.

Idoben ki kell allni magatokert/magadert. Kesobb meg rosszabb lesz

2019. febr. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy hagytam? Őt ez nem érdekli, hogy ez engem zavar. Volt hogy jó hangosan direkt az ellenkezőjét válaszoltam, akkor is csak legyintett, hogy dehogyis...
2019. febr. 11. 13:02
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem is állj ki magadért! Nehéz helyzet,tudom,nálam is hasonló,és sajnos nekem a férjem nem az én oldalamon áll :( :( Tapasztalat,nem mindegy hogyan adod elő,pl.én robbanok,ha ő jobban akarja tudni milyen ruhát adjak a gyerekre..,ezért persze én vagyok a rossz. Én minimálisra csökkentem az együtt töltött időt,csak így tudom magam kímélni,és hogy vegye észre magát,de sajnos olyan buta,hogy nem biztos,hogy ez megtörténik. Remélem neked sikerül valami barátságosabb megoldást találni,viszont ne hagyd magad,ahogy írtad,a te gyereked :)
2019. febr. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

Hogyhogy mit mondj?! Csak egy anyós, nem a főnököd. Más embereknek sem szoktad elmondani ha hülyen viselkednek?


Én úgy érzem, ezek a kérdések csak azért születnek hogy kibeszéljétek magatokbol anyós baromságait. Mert én azt nem hiszem el hogy egy gyereket nevelő felnőtt ember ne tudná mit kell ilyen esetben tenni/mondani.

2019. febr. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
39%

Hát én erről annyit gondolok, hogy ennyi bajod legyen, neki meg ennyi öröme. Gondolom elmondod neki hogy hogy szopik a kicsi, ezt tolmácsolja büszkén, nem magától találja ki. Hát őszintén, kit érdekel, hogy ő mondta, nem te? Én az ilyeneknek örülök, jópofizzon csak, örüljön, eleget nyaggatnak úgyis hülyeségekkel.

Mondjuk nálunk inkább azzal beszélget az anyós, aki az ő ismerőse, a sajátjainkkal nem futunk össze, mert más városban élünk. De az se nagyon érdekelne. Ha valakinek én szeretnék mesélni, azt áthívom magunkhoz, akivel meg csak összefutunk, rozi néni a szomszédból meg mittudomén kit érdekel?


De ha ennyire zavar, akkor mondd meg neki...

2019. febr. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%

Bolhából elefánt... Ha meg lesz@rná az unokát is jönne a kérdés...

Örülj neki, hogy örül.

Mit számít ki mondja szopik e?


"de az én gyerekem!" - ki is az önző?!

2019. febr. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%
Miért vannak olyan helyzetek, amikor együtt vagytok valahol? Kerüld el és kész.
2019. febr. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!