Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Soha nem akarok gyereket,...

Soha nem akarok gyereket, mert nem vagyok alkalmas rá hogy egyedül felneveljem, a mai apákra nem lehet számítani. Mivel rázzam le a kérdezősködő ismerősöket?

Figyelt kérdés

Annyira elegem van a témából komolyan, hogy az idős rokonoktól, főleg a munkatársaktól, ismerősöktől folyton a kérdezősködést kapom, hogy mikor lesz már gyerekem. Mintha ez kötelező lenne. Ha elmondom hogy párom sincs, már akkor hüledeznek, hogy dehát hogyhooogy? Az igazság viszont az, hogy az ezelőtti kapcsolatomban sem akartam gyereket, jól megvoltunk ketten. Ha újra lesz párom akkor sem tervezek szülni, lehet az felőlem egy szent herceg is, akkor sem hiszek benne hogy jó apaként mellettem marad örökre, és boldog kis családunk lesz. Tény hogy a férfiak nagyrésze lelép, ha marad akkor sem veszi ki a részét sokmindenből. Ezért úgy gondolom az szüljön aki valóban szívből vágyik rá, ez az egyik életcélja, erősnek érzi magát lelkileg ahhoz hogy akár egyedül is felnevelje. Én viszont nem vagyok alkalmas rá, hogy egy esetleges egyedül maradással megbírkózzak, és nem szeretnék ezzel szerencsejátékozni. Sokszor előjön a depresszióm, szociális fóbiám van, a saját magam életét is örülök ha menedzselni tudom. Alkalmatlan lennék egy gyerek ellátására teljesen egyedül, közeli rokonaim sincsenek. A volt munkahelyemen buta voltam, és a sok erőszakos kérdezősködésre belementem egyszer a témába, hogy mi az igazság.

Ha tudnátok mit kaptam...

"Nem normális ahogy gondolkozol, egyedül akarsz megöregedni?" "Gyerek vagy még belül az a te bajod" "Majd megjön az eszed" "Keress olyan férfit aki megbízható" (Mintha ez akarat kérdése lenne hogy találjak, vagy rá lenne írva az emberre, sokszor a 7 éve rendes férfi is lelép)

Most új friss munkahelyem van, már kezdődik a magánéleti kérdezősködés, mert szintén nők vesznek körül. Tudom sokan el sem hiszik hogy ilyen pofátlan emberek vannak, én sajnos gyárban dolgozom, ott ez a fő témák egyike. Nem tudom már mivel térjek ki a hülyeségeik elől, hogy ne legyen belőle veszekedés. Ha azt hazudom akarok gyereket, csak még nem találtam meg az igazit, akkor azt mondják ne válogassak ennyi idősen, vagy beajánlják a szomszéd Pistit, ez is előző munkahelyi tapasztalat. Annyira felhúzom magam ezen az egészen, amikor már 3.szorra is kérdezősködnek, legszívesebben megmondanám, hogy mi a fene közöd van neked ehhez?! Persze kedvesnek, és illedelmesnek kell lennem.

Mivel lehet békésen leépíteni az ilyen minden lében kanál, kötözködő ősanya típusú 40 feletti nőket? Hazudjam, hogy egészségügyi okok miatt nem lehet, és ha belekérdeznek miért, mondjam hogy erről nem akarok beszélni, túl fájdalmas téma? Akkor talán feléled az empátiájuk és békén hagynak, vagy az örökbefogadással jönnének?


2019. febr. 14. 13:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Èn azt mondanàm, hogy nem lehet ja
2019. febr. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Ez nem igaz, rengeteg férfiból lesz jó apa. De ha te nem akarsz, akkor megmondod nyíltan, hogy nem vállalsz gyereket és kész.
2019. febr. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Fogalmam sincs mit lehet mondani. De ha ez megnyugtat, nekünk már van 2 gyermekünk, és cseszegetnek, mikor jön a harmadik. Egy ismerősünk olyat talált mondani, hogy nekünk legalább 5 gyerek kéne, mert olyan szép gyerekeket csinàlunk. Nem tudsz velük mit csinálni. Megmondod, hogy nem akarsz gyereket és kész.
2019. febr. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is sok jó apa van.Mondd hogy nem lehet Ennyi.
2019. febr. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen munkatársaid vannak neked..(mert a rokonokra még azt mondom oké)engem egyik se kérdezett soha gyerek témába pedig évek óta együtt vagyunk a párommal.Inkább azon lepődtek meg, mikor bejelentettük, hogy terhes vagyok.

A kollégáknak megmondhatod nem érdekel a témát te nem akarsz.(Senki nem fog téged téríteni, kb lecarják hogy mi van veled a 8 óra közös munka után)Gyárban dolgoztam nők között.Szóval hidd el max 3 napig leszel csoda és csámcsognak rajtad egy keveset aztán annyi, jön a következő új hús és azon rágódnak tovább úgy ,hogy abba már te is bele fogsz szállni.

2019. febr. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%
Nekem csak sok évig nem sikerült. Én behazudtam, hogy meddő vagyok, és örökbefogadni meg nem szeretnék. Egy idő után leszálltak rólam.
2019. febr. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

Csak a fő kérdésedet olvastam el.


Nem olyan bonyolult ez. Ha elég sokat mondogatod, hoyg nem akarsz, egy idő után beletörődnek.

Nekem 1 gyerekem van, tudatosan nem vállalunk többet, de ugye a "kell a tesó" emberek folyton kérdezgettek, meg meg akartak győzni.


Most 6 éves a fiam, kb 1 éve nem kérdezget senki tesó témáról...

Szóval kitartás, előbb utóbb felfogják, ha tényleg nem akarsz.

2019. febr. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen minden lében kanál kolléganőkkel voltam körülvéve egy időben. Én az elején megmondtam, hogy bocs, de ez az én magánéletem, nem tartozik rájuk. Elég határozott fellépésű vagyok, gondolom ez is hozzásegített, mert utána többet nem akarták az észt osztani. Mondjuk utána meg furcsán néztek rám, de az nem az én bajom :D
2019. febr. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Huhh. Ez nehéz téma. Én a harmadikat várom, és összetehetem a két kezem, olyan férjem van, DE. Én is azt mondom, van igazság abban, hogy akkor és annyi gyermeket szüljön egy nő lehetőleg, ha és amennyivel egyedül is elbír, ha úgy adódik. Nem kell ehhez csélcsap férj, igazából a legjobb férj és apa mellett is sokszor épp a legnehezebb részek maradnak egyedül az anyára (pl. betegápolás, táppénz, gyerekkel kórházba befeküdni, ha kell, stb.) Ha nincs semmi segítség, akkor el tudom képzelni, hogy ez akár azt is jelentheti, hogy inkább egyet sem akar vállalni valaki.


Ugyanakkor ez az egész mégis a vágyakon múlik. Ha egy nő igazán vágyik arra, hogy egy babát dédelgessen vagy arra, hogy egy pár karocska átölelje, akkor legalább egyet vállal szerintem azzal a kockázattal is, hogy egyedül fogja nevelni, ami persze nehéz, de abszolút megoldható, ha ne adj'Isten úgy alakulnának a dolgok.


A helyedben én ezeket a kérdéseket nagyon rövidre zárnám. Kedvesen is lehet mondani, hogy ez a magánügyed. Pont. Nem szabad belemenni a disputába, mert csak megbántva vagy feldúlva jöhetsz ki belőle.

2019. febr. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mondd azt nekik, hogy MÉG nem akarsz gyereket.

Később meg majd úgyis meggondolod magad.

2019. febr. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!